Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • انتقال آب و سدسازی غیرکارشناسی هستند/ نیروهای غیربومی خط قرمز ماست/ سفر احمدی نژاد انتخاباتی نبود

  عصر بهبهان : یکی از خطوط قرمز نمایندگان، حضور نیروهای غیربومی است، در تغییرات اخیر مدیریتی یکی از صنایع استان که نیروی غیربومی جایگزین مدیر بومی شد نیز مرکز عدم صداقت نشان داد و ما نیز پیگیر این موضوع حتی تا استیضاح وزیر خواهیم بود.


  به گزارش عصربهبهان ؛ بعد از ظهر امروز نشست خبری دکتر همایون یوسفی نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی با حضور جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

  وی در ابتدای این نشست با بیان اینکه نقش رسانه در جامعه توسعه یافته کاملاً مشخص است، اظهار کرد: رسانه چشم، گوش و زبان مردم است و هرچه رسانه ها در جامعه فعال تر و آزادتر باشند، باعث جلوگیری از ایجاد آسیب های اجتماعی بیشتر خواهد شد.

   

  تدوین طرح ملی حل مشکل گرد و خاک

  یوسفی در ادامه ضمن تشریح فعالیت های شش ماهه خود و نمایندگان در مجلس دهم به موضوع محیط زیست اشاره کرد و اظهار داشت: محیط زیست در خوزستان سه مشکل اساسی گرد و خاک، انتقال آب و کارون را دارد.

  وی در خصوص معضل ریزگردها عنوان کرد: جلسات زیادی با اکثر مسئولین کشوری برای ایجاد حساسیت نسبت به این مشکل برگزار نموده ایم و به عقیده بنده باید راه حل ملی برای معضل گرد و خاک اتخاذ شود.

  نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس ادامه داد: در همین خصوص طرحی مانند طرح احیای دریاچه ارومیه با مشارکت سازمان محیط زیست کشور و استان و همچنین اساتید دانشگاهی برای کنترل کانون های داخلی گرد و غبار طی فاصله زمانی ۵ تا ۶ ساله درحال نهایی شدن است.

  %d9%87%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%88%d9%86-%db%8c%d9%88%d8%b3%d9%81%db%8c-2

  یوسفی با بیان اینکه به زودی پیش نویس این طرح تقدیم رئیس جمهور خواهد شد، افزود: در استان خوزستان ۷ نقطه کانون گرد و غبار به وسعت ۳۵۰ هزار هکتار وجود دارد که کنترل آنها باعث کاهش ۴۰ تا ۵۰ درصدی شدت و میزان گرد و خاک شود درحالی که گرد و خاک داخلی شدت و ماندگاری بیشتری نسبت به گرد و خاک خارج از کشور دارد.

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: با آبگیری تالاب ها نیز تا حدود زیادی کانون های داخلی کنترل می شوند که جا دارد در این زمینه از سازمان محیط زیست کشور و وزارت نیرو به جهت آبگیری تالاب هورالعظیم تشکر نماییم.

   

  انتقال آب و سدسازی غیرکارشناسی هستند

  همایون یوسفی در ادامه با اشاره به بحث انتقال آب از سرشاخه های کارون گفت: نخستین انتقال آب از خوزستان سال ۱۳۴۱ به وسیله ی تونل کوهرنگ یک انجام شده است، اکنون نیز طبق برآوردهای موجود طرح کوهرنگ ۳ که درحال انجام است کلیه نیازهای مناطق مرکزی کشور را پوشش می دهد.

  نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس با اشاره به طرح احداث تونل بهشت آباد به منظور انتقال آب از خوزستان تصریح کرد: با پیگیری نمایندگان خوزستان و چهارمحال و بختیاری مقرر شد انتقال آب به جای تونل با لوله و پمپ و تنها برای مصارف شرب انجام شود.

  وی با بیان اینکه انتقال آب بین حوزه ای باعث تشدید پدیده گرد و غبار در خوزستان می شود، اظهار کرد: همانگونه که خون برای بدن اهمیت دارد، به همان میزان آب برای زمین دارد و اگر جلوی خون سد زده شود و یا مسیر آن منحرف شود باعث از بین رفتن نواحی از بدن می شود.

  همایون یوسفی با بیان اینکه انتقال آب و سدسازی بحث های غیرکارشناسی هستند، تصریح کرد: کسانی که در گذشته به دنبال سد زدن بودند امروز به دنبال انتقال آب هستند.

  نماینده مردم اهواز بیان اینکه طرحی برای احیای کارون در وزارت نیرو درحال پیگیری است و اعتبارات اولیه آن انجام شده است، خاطرنشان کرد: اگر کارون وجود نداشته باشد، تمدنی نیز نخواهد بود.

  %d9%87%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%88%d9%86-%db%8c%d9%88%d8%b3%d9%81%db%8c

  پیشنهاد ساخت بیمارستان هزار تختخوابی به جای ۲ هزار تختخوابی

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه با اشاره بیان اینکه خوزستان رتبه خوبی در زمینه فضاهای بیمارستانی ندارد، خاطرنشان کرد: بیمارستان جدید ابوذر اهواز اکنون با بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی درحال تکمیل است و قرار است ابتدای سال ۹۶ به عنوان یکی از مجهزترین مراکز درمانی برای کودکان به بهره برداری برسد.

  وی افزود: مشکل مالی بیمارستان سوانح و سوختگی نیز که توسط بنیاد مسکن درحال ساخت است، با کمک وزارت نفت برطرف شده است و امیدواریم در سال ۹۶ به پایان برسد.

  یوسفی با اشاره به ساخت بیمارستان ۲ هزار تختخوابی اظهار کرد: باتوجه به حجم بالای کار ساخت این بیمارستان و پیش بینی طولانی شدن زمان ساخت آن، پیشنهادی به وزیر بهداشت داده ایم که در مکان مشخص شده بیمارستانی یکهزار تختخوابی احداث شود و با باقی مانده مبلغ اختصاص یافنه، بیمارستانهای گلستان و رازی تخریب و بازسازی شوند که وزیر بهداشت نیز موافقت کتبی آن را به صورت مکتوب اعلام نموده است.

  وی ادامه داد: طبق مجوزی که وزارت بهداشت داده است، قرارداد ساخت مرکز جامع سطح ۳ سرطان با بنیاد برکت امضاء شده است.

  نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون با بیان اینکه مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای بازسازی بیمارستان سینا شهرستان کارون در نظر گرفته شده است اظهار کرد: مجوز اولیه برای ساخت پلی کلینیک در شهرستانهای باوی و حمیدیه درحال پیگیری است.

  یوسفی بیان کرد: با کمک دانشگاه آزاد اسلامی پیگیر ساخت مجموعه بیمارستانی در اهواز هستیم که اکنون در حد مذاکره و پیگیری است.

  %d9%87%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%88%d9%86-%db%8c%d9%88%d8%b3%d9%81%db%8c-3

  برداشت از صندوق ذخیره برای مشکل آب و فاضلاب

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه مشکلات آب و فاضلاب استان اظهار داشت: قرار است مبلغ بسیار خوبی برای حل بهبود مشکلات فاضلاب استان از صندوق ذخیره ارزی تخصیص یابد که سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز موافقت های اولیه آن را انجام داده است.

   

  نیروهای غیربومی خط قرمز ماست

  یوسفی با اشاره به معضل اشتغال در خوزستان گفت: با وزرای نیرو، نفت و کشاورزی در خصوص استفاده از نیروهای بومی و همچنین الزام خرید صنایع از تولیدات داخل استان صحبت هایی داشته ایم.

  همایون یوسفی در ادامه با اشاره به حضور مدیران و نیروهای غیربومی در استان تصریح کرد: یکی از خطوط قرمز نمایندگان، حضور نیروهای غیربومی است، در تغییرات اخیر مدیریتی یکی از صنایع استان که نیروی غیربومی جایگزین مدیر بومی شد نیز مرکز عدم صداقت نشان داد و ما نیز پیگیر این موضوع حتی تا استیضاح وزیر خواهیم بود.

  نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون تصریح کرد: صنایع بزرگ مانع از ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در استان شده اند و اکنون نیز در خوزستان با خطر وجود گروه هایی که صنایع را تا ورشکستگی پیش می برند و سپس آن شرکت را با مبلغ بسیار پایینی خریداری می کنند، مواجه هستیم.

   

  سفر احمدی نژاد انتخاباتی نبود

  یوسفی در ادامه با اشاره به تغییر استاندار خوزستان تصریح کرد: شریعتی استانداری جوان، بومی و اصلاح طلب است و ایستادگی نمایندگان باعث انتصاب این استاندار بومی شد.

  وی با اشاره به حضور محمود احمدی نژاد در استان اظهار کرد: به مناسبت اربعین حسینی بسیاری از مسئولین جدید و قدیم به استان آمدند و باتوجه به منع رهبری از حضور آقای احمدی نژاد در انتخابات به نظر نمی رسد سفر ایشان به خوزستان جنبه تبلیغاتی داشته است

  نماینده مردم اهواز گفت: در فضای سیاسی امروز کشور نیاز به تعادل داریم که این تعادل در منافع ملی خواهد بود، متاسفانه در میان نیروهای چپ و راست خوزستان نیز این تعادل کم است.

  %d9%86%d8%b4%d8%b3%d8%aa-%d8%ae%d8%a8%d8%b1%db%8c

  دست هایی به دنبال زمین زدن همه چیز خوزستان است

  عضو فراکسیون ورزش مجلس در ادامه با بیان اینکه ورزش نیاز امنیتی و اجتماعی برای استان است، گفت: پیگیر مشکلات ورزش استان به ویژه تامین منابع مالی تین های فوتبال هستیم و در این خصوص لحظه ای از پیگیری مشکلات مالی استقلال خوزستان دریغ نکرده ام.

  وی با بیان اینکه دست هایی در استان هستند که می خواهند همه چیز استان را زمین بزنند، افزود: چرا سال گذشته مسئولین گروه ملی پرداخت ها به استقلال خوزستان را به موقع انجام می دادند اما امسال که شرایط مشابه است، این کار را نمی کنند؟

  وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر تغییر مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان، تصریح کرد: ورزش خوزستان مشکلات زیادی دارد اما با تغییر مدیرکل مشکلی حل نمی شود.

   

  سوء مدیریت در شورا و شهرداری اهواز

  همایون یوسفی در ادامه با اشاره به مشکلات حوزه شهری مردم اهواز اظهار کرد: پس از موضوع اشتغال بیشترین مراجعات به نمایندگان به دلیل سوء مدیریت در شورا و شهرداری اهواز است.

  نماینده مردم اهواز تصریح کرد: قابل پذیرش نیست که رقم های بسیار بالایی در شهرداری گردش داشته باشد اما مردم آن را در شهر احساس نکنند.
  منبع : هور نیوز

  تاریخ انتشار: ۱۰:۳۱:۲۷ | چهارشنبه, ۱۰ / آذر / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.