Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 4.7/5 ستار ها) تمامی آرا: 10
 • شاهکارهای فرهنگی یکی پس از دیگری /

  مسئولین بهبهان با غیبت در همایش حجاب و عفاف به قانون پشت پا زدند / آقایان این شهر اسلامی است اگر دغدغه ندارید کنار بروید

  عصر بهبهان : همایش حجاب و عفاف شهرستان بهبهان با شکوه هر چه تمامتر و حضور بانوان و دختران عفیف و شریف روز گذشته برگزار شد اما غیبت مسئولین در این همایش تعجب همگان را برانگیخت.


  به گزارش عصر بهبهان ، کشف حجاب و بدحجابی که مسیر بی حجابی است یکی از سلاح هایی است که دشمنان اسلام برای حمله به کیان امت اسلام و ایران اسلامی به کار گرفته اند.

  همان گونه که رهبر معظم انقلاب که همواره درباره تهاجم فرهنگی با تعبیر ناتوی فرهنگی هشدار داده اند، در جمع پرستاران نمونه با اشاره به توطئه بیگانگان علیه ملت مسلمان فرمودند: « در این برهه از زمان که دشمنان اسلام و انقلاب و عزت و شرف دین مرز و بوم، در تهاجم نظامی تحریم اقتصادی و ایجاد فتنه در راستای جنگ فرهنگی مأیوس گردیده اند، به ترفندهای دیگری روی آورده اند و حجاب زنان و دختران افتخار آفرین ما را هدف گرفته اند تا به خیال خام خود اندلسی دیگر را در ایران اسلامی تجربه کنند و به توصیه نظریه پردازان و تئوریسین های جنگ نرم مانند «میشل هولباس»، نویسنده اسلام ستیز فرانسوی عمل نمایند که در جدیدترین اظهاراتش که در اینترنت منتشر شد تصریح کرده ما از راه زور نمی توانیم اسلام گرایی را متوقف کنیم، پس بهتر است مسلمانان را به فساد بکشیم. جنگ برضد اسلام گرایی با کشتن مسلمانان فایده ای ندارد و فقط با فاسد کردن آنها می توان به این پیروزی دست یافت. پس باید به جای بمب، دامن کوتاه برآنها فرو بریزیم.»

  این گفته ها در حالی از سوی رهبر معظم انقلاب بیان میشود که همه مسئولین محلی و بالا دستی آنها را لقلقه زبان خود در همایش ها و محافل مختلف سیاسی کرده اند و هیچ گاه نتوانستند در مرحله عمل به آن جامه عمل بپوشانند ، البته تا گوش میشنود و تا چشم کار میکند حرف از حجب و حیا و صیانت از کرامت زن گفته میشود اما به محض پیاده سازی خبری از مدعی نیست.

  روز گذشته همایش بزرگ عفاف و حجاب در شهر بهبهان با حضور چشمگیر بانوان و دختران مومن بهبهانی برگزار شد که شاید در استان نظیر نداشته است چرا که تصاویر منتشره از بهبهان در صدر رسانه هایی چون رهیاب نیوز و دیگر پایگاههای خبری خوزستان قرار گرفت اما مسئله ای که این شور ستودنی را تحت الشعاع قرار داد عدم حضور مسئولین اجرایی در این همایش بود که حتی حاضر نبودند بیانیه ای در حمایت از حرکت اثرگذار فرهنگی صادر کنند.

   

  بدیهی است یکی از اولین وظایف دولت ها و مجموعه های وابسته در نظام اسلامی حفظ و حراست از آرمان ها و پاسداشت حریم حجاب و عفاف و همچنین صیانت از قانون اساسی و اصول انقلاب اسلامی است و بر این اساس بی توجهی به وضعیت حجاب و عفاف در جامعه، عبور از مرز های شرعی، تخلف قانونی و زیر پا گذاشتن تاریخ و هویت ایرانی و همچنین پشت کردن به اصول و آرمان های انقلابی است. و اگر این بی توجهی همچنان که در مواردی مشاهده شده است خواسته یا ناخواسته به معارضه و مقابله با این واجب الهی و شرعی و تکلیف انقلابی کشانده شود جزء گناهان نابخشودنی و خطاهای استراتژیک شمرده می شود.

  اینکه برخی دولت ها به اسم نظام و پشنوانه انقلاب اسلامی برای جلب آرای مردم، حریم مقدس حجاب و پوشش اسلامی زنان را مورد تاخت و تاز قرار داده و با اجتهاد به رأی مذموم آن را سبک و سنگین کرده و سطح آن را تا حد منازعات کودکانه انتخاباتی تنزل دهند نتیجه ای جز آنچه امروز شاهد آن هستیم نخواهیم داشت.

  اینکه دولتمردان و نمایندگان مجلس در سوگند نامه خویش بر صیانت از مبانی و احکام شرعی و آرمان  های انقلابی تاکید کنند اما در عمل نه تنها هیچ اقدام، نگاه و رویکرد مثبتی از آنان برای تقویت حجاب و عفاف مشاهده نگرددکه بعضا مواضعی حداکثر دو پهلو و یا تعابیری همچون « مشکل ما دوتا تار موی زنان و یا نوع پوشش آنان نیست» اتخاذ کنند نتیجه اش این می شود که امروز بسیاری از برنامه های وزارتخانه ها و نهادهای زیر مجموعه نه تنها در خدمت فرهنگ حجاب و عفاف نیستند که فرهنگ جبهه فرهنگی معارض و الگو های آنان را در موضوع پوشش و سبک زندگی ترویج می کنند. گویا آنان در قبال دینداری و اخلاق مداری جامعه هیچ مسئولیتی ندارند و  به زعم آنان حوزه های علمیه و یکی دو دستگاه فرهنگی با امکانات و اعتبار ناچیز باید این مسئولیت را ایفا کنند.

  اگر وظیفه خطیر ترویج فرهنگ دینی و مقابله با آفت های التقاطی و فرهگ مهاجم فقط در سطح حوزه های علمیه و یکی دو نهاد و دستگاه متولی تبلیغات اسلامی می ماند که دیگر نیازی به این دستگاه های عرض و طویل فرهنگی و رسانه ای نبود، چرا این میزان کار حداقل در موضوع حجاب و عفاف با فراز و نشیب هایی قبل از انقلاب اسلامی هم وجود داشت. انقلاب اسلامی حاکمیت دینی و ارزش های اخلاقی و معنوی را به ارمغان آورد و وظیفه همه دستگاه های دولتی و حاکمیتی حفظ و حراست از آن دستاورد ها از جمله دستاورد عظیم و گرانبهای اقبال بانوان و دختران به پوشش اسلامی و حجاب برتر بوده و هست و این امر باید جزء لاینفک بدنه مدیریتی کلان و جزء کشور قرار گیرد.

  حال توصیه میشود اگر مسئولین شهرستان دغدغه فرهنگ دینی و پیاده سازی الگوهای اسلامی را در این شهر ندارند و یا حداقل بارقه فرهنگ سازی را در سر نمی پرورانند پس از چه روی از جلوس بر کرسی مدیریت خود افتخار میکنند ، باید بدانید و آگاه باشید تکریم حجاب و عفاف در جامعه یک قانون است که شما با این غیبت قانون گریزی کردید و از سویی این مسئله مهم را دستاویز سیاسی کاری خود کردید و باید در آن دنیا پاسخگو باشید.

  تاریخ انتشار: ۲۰:۰۹:۱۴ | سه شنبه, ۲۲ / تیر / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.