Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 1
 • گزارش/

  بازخوانی مطالبات و تذکرات امام جمعه از مسئولین شهرستان / از مدیران تجمل گرا تا نیروهای پروازی در بهبهان

  عصر بهبهان : شهر به شدت سیاست زده بهبهان که هر کدام از مسئولین آن برای تثبیت جایگاه خود از افراد ذی نفوذ در امور دستگاه مربوط خود استفاده میکنند هیچ گاه به فکر جذب و مشارکت جوانان در این زمینه نیستند و ظرفیت های بکر نخبگان این شهرستان را قربانی منافع خود کرده اند.


  به گزارش عصر بهبهان ، در این گزارش قصد داریم تذکرات جدی امام جمعه موقت در خطبه های هفته های گذشته بازخوانی کنیم و آثار تذکرات وارد شده را بر مدیران و دستگاههای مورد خطاب بررسی کنیم .

  حجت الاسلام والمسلمین طواف در اندک زمان انتصاب به عنوان خطیب جمعه بهبهان با استناد به برخی اتفاقات و پشت پرده های تلخ خواستار نظارت بیشتر دستگاههای مجری و نظارتی شد و بارها از تریبون نمازجمعه به خاطیان و متخلفان اداره های شهرستان تذکر جدی داد.

  این خواسته ها که در واقع یک خرد جمعی است و از لسان امام جمعه مردمی تبیین میشوند میبایست سرلوحه برنامه های مدیران دستگاههای اجرا ، قضا و نظارت قرار گیرد چرا که تریبون نمازجمعه صدای رسای مردمی است که فریادشان به جایی نمی رسد .

  حجت الاسلام والمسلمین طواف در یکی از خطبه های سیاسی خود به یکی از ادارات شهرستان که در آن شخصی غیر بومی جذب شده توسط مدیر با حقوقی برابر یک نیروی بومی جذب شده از سوی اداره کار تذکری جدی داد و اذعان کرد :      گاهی وقت ها در یک شرکت یا اداره ای دیده میشود دو نفر که یک کار را انجام می دهند اما دو حقوق متفاوت دریافت میکنند چرا ، چون یکی از طریق اداره کار جذب شده و دیگری نیروی خودشان بوده است ،بعضی وقت ها مشاهده میشود نیرویی دو برابر آن کسی که از اداره کار جذب شده است حقوق دریافت میکند ، تازه هزینه هواپیما و رفت و برگشت ماشین تا اهواز را نیز برایش لحاظ میکنند در حالی که این بومی شهرستان نصف این فرد حقوق میگیرد ، این یک ناعدالتی است و باید برخورد شود.

  طرح این مسئله از سوی امام جمعه در حالی اتفاق می افتد که کمتر کسی از چنین پشت پرده های تلخی در ادارات بهبهان آگاهی داشت و مطمئنا این موضوع تنها گوشه ای از خیانت برخی مدیران به جوانان جویای کار و متخصص در این شهرستان است که همچنان در حال گرفتن قربانی است.

  امام جمعه بهبهان با انتقاد از برخورد برخی دستگاهها با دست فروشان و دکه داران غیر مجاز تصریح کرد : گاهی دیده میشود در اثر بیکاری که در کشور حاکم شده است عده ای برای امرار و معاش اقدام به دست فروشی میکنند و یا دکه ای برپا میکنند که گاها خلاف قانون است ، ایرادی ندارد که از لحاظ قانون بررسی شود لکن این جوان مجرم نیست ، نباید دستگاههای مربوطه به چشم مجرم به او نگاه کنند چرا که این کار بر اثر بیکاری و فقر است و لازم است چه دستگاه قضا و چه دستگاه اجرا برخورد تند نکنند و با ملایمت رسیدگی کنند.

  این تذکر پس از برخوردهای فیزیکی و نامناسب دستگاههای متولی با افراد جویای کاری که از روی بیکاری به دست فروشی و دکه داری رو آورده اند مطرح شده است که امید است این مطالبه هم مورد توجه متولیان امر قرار گیرد.

  حجت الاسلام والمسلمین طواف در خطبه های نمازجمعه 27 فروردین سال جاری با هشدار جدی به بانیان ایجاد بازاریابی شبکه ای اظهار کرد : سود حاصل از عضو یابی سرگروههای ثابت این شبکه دارای اشکال است و از لحاظ شرعی حرام است.


  وی افزود : ماهیت این شرکت ها طوری است که مثلا یک نفر در راس تعدادی سرگروه انتخاب میکند و این سرگروهها با شیوه های گوناگون اقدام به جذب زیر مجموعه میکنند ، در این چرخه به همان میزانی که اعضای زیر مجموعه بتوانند عضو گیری نمایند سود بیشتر حاصل از این اتفاق نصیب سر گروهها میشود ، یعنی به تعبیری این سرگروهها علاوه بر نفع خود سود زیادی از فعالیت زیر مجموعه های خود به جیب میزنند که این کاملا مغایر با موازین شرعی است
  .


  این مسئله که همچنان در شهر بهبهان به قوت خود باقی مانده است و افراد زیادی از ماهیت این شرکت ها اطلاع ندارند در حال عضو شدن هستند اما هیچگونه رسیدگی تاکنون از سوی مراجع ذیصلاح برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در این زمینه صورت نگرفته است.

  امام جمعه موقت بهبهان تاکید کرد : چه در شهرستان و چه در کل کشور باید به جوانان نخبه و انقلابی بها داده شود و این جمله رهبر معظم انقلاب که فرمودند به جوانان متدین و انقلابی ارادت دارم باید نصب العین مسئولین قرار گیرد.

  شهر به شدت سیاست زده بهبهان که هر کدام از مسئولین آن برای تثبیت جایگاه خود از افراد ذی نفوذ در امور دستگاه مربوط خود استفاده میکنند هیچ گاه به فکر جذب و مشارکت جوانان در این زمینه نیستند و ظرفیت های بکر نخبگان این شهرستان را قربانی منافع خود کرده اند.

  حجت الاسلام طواف در خطبه دیگری از نمازجمعه شهرستان متذکر شد : مسئولین باید انتقاد پذیر باشند و در برابر انتقادهای سازنده واکنش نشان ندهند ، باید بپذیرند که اشتباه کرده اند ، خیال میکنید هر کاری تاکنون انجام داده اید خالی از اشکال است ، شما باید دایره نقد پذیری خود را گسترش دهید تا مردم نیز با شما همراهی کنند.

  نقد پذیری نکته قابل تاملی است که متاسفانه در میان مدیران شهرستان مهجور و مغفول مانده است ، امروز اگر نقدی بر مسئولی وارد باشد به مجرد طرح نقادی بلافاصله مسئله شکایت مطرح میشود و این همان عدم انتقاد پذیری مسئولین بهبهان است که حصار امنی را برای خود وو خواسته های خود ایجاد کرده اند.

  تاریخ انتشار: ۰۹:۱۸:۲۹ | یکشنبه, ۱۰ / مرداد / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.