Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 1
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 26
 • معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی بهبهان عنوان کرد:

  کرسی های آزاد اندیشی آنگونه که مد نظر رهبر انقلاب است اجرا نشده / دانشگاه خاتم بهبهان در سال جدید در دو طیف استاد و دانشجو کرسی آزاد اندیشی خواهد داشت

  عصر بهبهان : معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان با بیان این‌که کرسی‌های آزاداندیشی آن‌گونه که مدنظر رهبر انقلاب است، سطح قابل قبولی در دانشگاه‌ها ندارند، با اشاره به انتخابات پیش‌رو گفت: در سال تحصیلی آینده باید فضای گفتمان سیاسی توسعه پیدا کند و اجازه دهیم اندیشه‌های مختلف در چارچوب قواعد اخلاقی و آدابی که مدنیت و دین ما بر آن تکیه کرده، بیان شوند.


  به گزارش عصر بهبهان  ،دکتر سید سعید میری در گفت‌وگو با خبرنگار علمی و آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با بیان این‌که جوهره آزاداندیشی در ذات اسلام است، اظهار کرد: معتقدیم تا جایی که ممکن است باید فضاهای آزاداندیشی در قالب‌های مختلف توسعه پیدا کنند؛ این موضوع در تأکیدات مقام معظم رهبری به‌طور مکرر آمده است که بار وظایف مسئولان را در این زمینه سنگین‌تر می‌کند.

   

  وی افزود: با توجه به انتخابات پیش‌رو، در سال تحصیلی آینده باید فضای گفتمان سیاسی در جامعه و دانشگاه‌‌ها توسعه پیدا کند و اجازه دهیم اندیشه‌های مختلف در چارچوب قواعد اخلاقی و آدابی که مدنیت و دین ما بر آن تکیه کرده، بیان شوند.

   

  معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان ادامه داد: اگر کسی معتقد است که اندیشه‌ها باید در نطفه خفه شوند، نشان‌دهنده ضعف و ترس او به دلیل عدم توانایی در پاسخگویی به شبهات و تبیین حقایق است؛ آن‌ها خیال می‌کنند اگر سؤالاتی مطرح شود، ممکن است به آن‌ها آسیب برساند به همین دلیل در مقابل شبهاتی که مطرح می‌شود، گارد می‌گیرند.

   

  میری با تأکید بر این‌که فضا باید فضای یک گفتمان آزاد باشد، تصریح کرد: تاکنون در دانشگاه دانشجویان به‌خوبی با این رویه آشنا بودند؛ امسال نیز بنا است که کرسی‌های آزاداندیشی در 2 طیف دانشجویی و استادان برگزار شوند.

   

  وی گفت: امسال در حال برنامه‌ریزی هستیم که در زمینه برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی آنچه مدنظر است در قالب‌های عملیاتی و اجرایی تدوین شود؛ باید مباحث روز در قالب کرسی‌ها با در نظر گرفتن امتیازات فرهنگی و اجتماعی برای استادان و مسابقات دانشجویی با محوریت تعاملات فکری و ... مطرح شوند.

   

  معان فرهنگی دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان در خصوص فعالیت کرسی‌های آزاداندیشی در سال گذشته، عنوان کرد: کرسی‌های آزاداندیشی آن‌گونه که مدنظر رهبر انقلاب است، از لحاظ کمی و کیفی سطح قابل قبولی در دانشگاه‌ها ندارند. ممکن است برخی از مجموعه مدیریت‌های دانشگاه‌ها چندان موافق برگزاری طرح این مباحث در کرسی‌های آزاداندیشی نداشته و در خصوص افکار و مباحث سیاسی تمایل به انفعال داشته باشند و یا گمان کنند که برگزاری این کرسی‌ها ممکن است چالش‌هایی برای دانشگاه ایجاد کند.

   

  میری افزود: دانشگاه‌ها به درجه‌ای از بلوغ رسیده‌اند که دانشجویان و استادان بتوانند نظریات خود را بیان کنند ولی هنوز فاصله زیادی وجود دارد تا طرح کرسی‌های آزاداندیشی بتواند به‌عنوان یک طرح موفق به بار بنشیند؛ اگرچه این روند خیلی مطلوب نبوده اما حرکت ریشه‌داری است که متوقف نخواهد شد و نتیجه خواهد داشت.

  تاریخ انتشار: ۱۸:۰۵:۰۶ | یکشنبه, ۷ / شهریور / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C1

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.