Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 1
 • اخبار لحظه به لحظه از سفر رییس جمهور به خوزستان :

  رییس جمهور وارد خوزستان شد / لحظه به لحظه با سفر رییس جمهور به خوزستان

  عصر بهبهان : رئیس جمهور کشورمان صبح امروز یکشنبه به منظور افتتاح چندین طرح بزرگ عمرانی از طریق فرودگاه بین المللی اهواز وارد استان خوزستان شد.


  به گزارش عصر بهبهان ، حسن روحانی در بدو ورود به فرودگاه اهواز توسط آیت ا... موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، استاندار و تنی چند از مسئولان استان خوزستان مورد استقبال قرار گرفت.

  قرار است چند طرح بزرگ اقتصادی از جمله بهره برداری از سه گام در میادین نفتی یادآوران، یاران شمالی و آزادگان شمالی در غرب کارون به ظرفیت استخراج 200 هزار بشکه در روز، مرکز CTC راه آهن تهران اهواز با حجم سرمایه گذاری 3هزار میلیارد ریال، طرح آبرسانی به دشت آزادگان، هویزه، رفیع، شرق اهواز در قالب طرح آبرسانی غدیر، پایانه مرزی شلمچه با حجم سرمایه گذاری 276 میلیارد ریال را افتتاح کند.

  کلنگ زنی پالایشگاه جدید آبادان و چندین طرح مهم دیگر نیز به رئیس جمهور پیشنهاد شده که در صورت موافقت وی در این سفر عملیات اجرائی آن آغاز خواهد شد.

  وزرای نفت و نیرو در این سفر رئیس جمهور را همراهی می کنند.

  حجت الاسلام و المسلمین روحانی، نخستین سفر خود را به خوزستان در تاریخ 25 دی 1392 در قالب نخستین سفر استانی دولت یازدهم انجام داد.


  حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی صبح امروز در ابتدای سفر یک روزه خود در فرودگاه اهواز اظهار کرد: امروز سفر یک روزه ای به استان دلاور خوزستان داریم. هدف این سفر اولا این است که ببینیم؛ طرح هایی که در سفر استانی اول کاروان تدبیر و امید در خوزستان مصوب شده تا چه مقدار اجرایی و عملیاتی شده است. 

  وی افزود: همچنین مشکلات این طرح ها را بررسی می کنیم و مشاهده کنیم چه اقداماتی در این مدت انجام شده است.

  روحانی به اشاره به آغاز سفر زائران اربعین ار مرزهای خوزستان اظهار کرد: در این سفر به بدرقه کاروان عظیم اربعین حسینی در شلمچه خواهیم رفت و در شلمچه پایانه مرزی را نیز افتتاح می کنیم.

  رئیس جمهور بیان کرد: همچنین در این سفر مسئله آب شرب خوزستان مورد توجه قرار می گیرد و پروژه تامین آب شرق اهواز و دشت آزادگان به بهره برداری می رسد.

  روحانی ادامه داد: مرکز کنترل ترافیک راه آهن جنوب خوزستان نیز در این سفر افتتاح می شود. طرح کشاورزی ۵۵۰ هزار هکتاری که هم اکنون ۲۰۰ هزار هکتار آن به مرحله بهره برداری رسیده نیز در این سفر مورد بررسی قرار می گیرد.

  وی عوان کرد: طرح توسعه میدان یاران شمالی و فازهای نخست طرح‌های توسعه‌ای میدان‌های یادآوران و آزادگان شمالی نیز در این سفر به بهره برداری می ر سد.

  مدیرکل راه آهن جنوب در خصوص این پروژه گفت: پروژه علائمی کردن محور جنوب با اعتبار اولیه سه هزار میلیارد ریال (۳۰۰ میلیارد تومان) و با هدف الکترونیکی کردن علائم ۶۷ ایستگاه محور جنوب (حدفاصل تهران، بندرامام خمینی، خرمشهر)، توسط راه آهن جمهوری اسلامی ایران اجرا شده است.

  عبدالکریم درویش زاده افزود: برای انجام پروژه یاد شده، احداث مرکز اهواز که عملیات اجرایی آن در سال ۹۲ آغاز شد به عنوان مرکز C.T.C (کنترل ترافیک مرکزی محور جنوب) در نظر گرفته شد.

  وی تصریح کرد: سیستم یاد شده که پیشرفته ترین مرکز کنترلی ریلی کشور است، دارای سیستم های بروز کنترلی و هدایت قطار در جهان است و با هدف بالا بردن ضریب ایمنی، به علت متمرکز شدن کنترل ترافیک و کمتر شدن نقش عوامل انسانی و همچنین امکان بررسی آنی و تنظیم و تفکیک سیر و حرکت وسایط نقلیه ریلی طراحی، نصب و اجرا شده است.

  درویش زاده در خصوص مزیت های سیستم  C.T.C اهواز گفت: افزایش ایمنی سیر و حرکت قطارها از مهمترین مزایای این طرح است. همچنین امکان تمرکز کنترل ایستگاه های ناحیه و حتی نواحی هم محور در یک اتاق و کاستن از تعداد مامورین سیر و حرکت مستقر در ایستگاههاف امکان کنترل دقیق و جامع سیر و حرکت محوری و جلوگیری از اشتباهات فردی در سیر قطارها، افزایش سرعت و دقت در مسیر گیری و اعزام وسایل نقلیه ریلی، امکان ارسال فرامین دقیق به سیستم و آگاهی آنی از خرابی ها و کاهش زمان رفع خرابی، استفاده و کاربری ساده برای مامورین سیر و حرکت و ساده سازی فرآیند برای انجام کار و ثبت کل اطلاعات و تغییرات برای گزارش گیری و بهره برداری از جلمه مزایای دیگر این طرح است.

  رئیس جمهور با حضور در اهواز بخشی از پروژه آبرسانی غدیر که شامل آبرسانی به شرق اهواز و دشت آزادگان است را افتتاح کرد.

  رئیس جمهور صبح امروز یکشنبه در سفری یک روزه وارد خوزستان شد و لحظاتی پیش بخشی از پروژه آبرسانی غدیر را افتتاح کرد.

  بخشی از طرح آبرسانی غدیر با ظرفیت انتقال روزانه ۸۷ هزار مترمکعب آب به دشت آزادگان، هویزه، رفیع، شرق اهواز و ۱۵۰ روستا در این برنامه به بهره برداری رسید. طرح بزرگ آبرسانی غدیر که از زمان دولت قبل آغاز به کار کرد به طول ۸۵۰ کیلومتر و با برآورد اعتبار ۱۳ هزار میلیارد ریال و با هدف آبرسانی به ۲۱ شهر و یک هزار و ۲۰۰ روستای استان خوزستان در حال اجراست.

  با افتتاح این پروژه مناطق زیرپوشش طرح آبرسانی غدیر در شرق و غرب اهواز به حدود ۸۵ درصد خواهد رسید و بخشی از مشکلات کمبود آب شرب با کیفیت که یکی از عمده ترین دغدغه های هموطنان اهوازی است برطرف خواهد شد.

  آب مورد نیاز برای راه‌اندازی این پروژه از منبع سد دز تامین شده و همزمان با بهره‌برداری از این طرح انتظار می‌رود فشار آب در مناطق هدف تا حد قابل توجهی افزایش یابد.

  افزایش کیفیت توزیع آب شهری و روستایی یکی از اهداف راه‌اندازی این طرح است. با تامین و انتقال آب از طریق خطوط احداث شده ضمن افزایش فشار در شبکه، شاهد افزایش کیفیت در آب آشامیدنی شهرهای آبادان، شادگان، خرمشهر، اهواز و دشت آزادگان خواهیم بود.

  در مدت ۶ سال گذشته آبرسانی به شهرهای آبادان، خرمشهر و دارخوین نیز توسط شرکت نیروگستر راه‌اندازی شده و در این مدت به میزان ۴۵۰ میلیون مترمکعب آب از طریق شبکه منتقل شده است.

  طرح آبرسانی به تاسیسات غرب اهواز نیز از دیگر پروژه‌هایی است که پیش از این افتتاح شده و طی ۳۴ ماه گذشته بیش از ۳۶۰ میلیون متر مکعب آب را تامین کرده است.

  در جریان احداث پروژه غدیر طرح آبرسانی به تصفیه خانه شماره یک اهواز نیز با ظرفیت روزانه ۱۳۰ هزار مترمکعب تکمیل شده است.

  علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، وزیر کشور، وزیر راه و شهرسازی، وزیر نیرو و نهاوندیان رئیس نهاد  ریاست جمهوری، حسن روحانی را در این سفر همراهی می کنند.
  رئیس جمهور گفت: با توجه به اینکه راه آهن باید در آینده بخش مهمی از حمل و نقل در کشور را به عهده بگیرد، اصلاح و نوسازی و دو خطه کردن مسیرهای راه آهن بسیار کار مناسبی است.

  حجت الاسلام و المسلمین دکترحسن روحانی پیش از ظهر امروز یکشنه در مراسم افتاح مرکز کنترل ترافیک راه آهن جنوب (CTC) در اهواز اظهار کرد: از شرکت راه آهن و وزارت راه و شهرسازی بابت آماده سازی و افتتاح این طرح بزرگ و برنامه بسیار خوب آن تشکر می کنم.

  وی افزود: اینکه چنین طرحی به دست متخصصان ایران صورت می گیرد، بسیار باعث افتخار است.

  روحانی بیان کرد: خوشبختانه مرکز کنترل ترافیک راه آهن جنوب (CTC) که بر همه قطارها و مسیر آهن تهران تا اهواز نظارت می کند، طرح بسیار خوبی است که علاوه بر اینکه زمان سفر تهران تا اهواز را کاهش می دهد، سلامت عبور و مرور در راه آهن را نیز افزایش می دهد.

  رئیس جمهور بیان کرد: همچنین کارهای دیگری که در حوزه راه آهن مثل دو خطه کردن خط آهن اهواز - بندر امام خمینی انجام شده و دو خطه کردن مسیر راه آهن اهواز - اندیمشک که به زودی اجام می شود، کارهای بسیار خوبی هستند.

  روحانی بیان کرد: این طرحها در نهایت باعث کاهش آلودگی و کاهش ترافیک در شهرتان اهواز می شود که کارهای پسندیده ای هستند چرا که بخشی از حمل و نقل خودرویی به راه آهن منتقل می شود.

  وی عنوان کرد: اصلاح و نوسازی مسیر راه آهن جنوب یعنی اهواز تا تهران در نهایت باعث افزایش امنیت تردد می شود.

  روحانی گفت: بخش عمده ای از حمل و نقل کشور در آینده باید از سوی راه آهن انجام شود.


   در حال بروز رسانی ...  تاریخ انتشار: ۱۷:۵۹:۳۱ | یکشنبه, ۲۳ / آبان / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.