Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • نذر طبیعت با فرهنگ‌سازی و نقاشی و احیای طبیعت در بهبهان

  عصر بهبهان : وکیل پایه یک دادگستری بهبهان در اقدامی جالب برای فرهنگ‌سازی حفاظت از محیط زیست و طبیعت اقدام به نذر طبیعت با دیوارنویسی و احیای طبیعت در منطقه خائیز بهبهان و دیگر نقاط شهرستان کرده است.


  به گزارش عصربهبهان ، محمد داس‌مه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بهبهان اظهار کرد: طبیعت یک گنجینه مهم و زنجیره حیاطی است برای انسان‌ها که مادام باید از آن نگهداری و حفاظت کنند.

  وی ادامه داد: طبیعت یک منشاء بسیار مهم برای دارو‌های گیاهی و معدنی برای تمام شاخه‌های صنعتی و ذخیرگاه بسیار موثری برای بقای انسان‌هاست.

  این وکیل دادگستری ضمن اشاره به اینکه نذر طبیعت ایده‌ای نوپا بوده و هنوز به درستی در بین مردم جا نیفتاده است، افزود: باید تلاش کنیم که این ایده و طرح که به صورت خودجوش نهادینه شده است به صورت گسترده و چهره به چهره اطلاع‌رسانی شود.

  داس‌مه خاطرنشان کرد: متاسفانه در سال‌های گذشته قطع بی‌رویه درختان و نابود کردن محیط زیست و از بین رفتن حیاط وحش خسارت‌های فراوانی به محیط زیست وارد کرده است.

  وی تصریح کرد: حفظ و حراست از محیط زیست وظیه انسانی و دینی و ملی بوده که امید است با فرهنگ‌سازی و تشویق مردم به نذر طبیعت و بهبود محیط زیست اطراف به نسل‌های آینده خود کمک کنیم.

  این حامی محیط زیست در ادامه ضمن اشاره به اینکه اصناف می‌توانند نقش مهم و موثری در ایجاد زمینه پاک شدن محیط زیست انجام دهند، افزود: با اطلاع‌رسانی و تفکیک زباله و همچنین اجرای طرح‌های همکاری با محیط زیست و جنگلکاری می‌توان در این راه گام‌های موثری برداشت.

  داس‌مه افزود: نباید فراموش کنیم که محیط زیست سالم جزو سرمایه‌های اجتماعی محسوب می‌شود و بی‌توجهی به آن در ‌‌نهایت تخریب محیط زیست است.

  وی در پایان افزود: تصویب قوانین و مقررات همیشه راهکار حل مشکل نیست، اما برای مقابله با تهدیدات موجود برای محیط زیست وجود قوانین و مقررات کارآمد می‌تواند موثر و مفید باشد.

  تاریخ انتشار: ۱۱:۴۴:۲۷ | شنبه, ۲۴ / مهر / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.