Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  هشدار جدی به دارندگان سلاح روستاهای حومه بهبهان / با تیراندازی در مراسمات جشن و عزا برخورد جدی میشود

  عصر بهبهان : رئیس پلیس امنیت عمومی استان خوزستان گفت : استفاده از سلاح جنگی و شکاری غیرمجاز از حیث قانونی جرم محسوب شده و مجازات دارد.


  به گزارش عصر بهبهان ، رسم غلط تیراندازی در مراسمات جشن و عزا به یک سنت در روستاهای اطراف بهبهان تبدیل شده است که متاسفانه علیرغم تلفات حادث شده همچنان به آن پرداخته میشود .

  سال گذشته آخرین قربانی این رسم غلط یک بانوی بهبهانی بود که در مراسم تشییع جنازه یک شهروند مورد اصابت گلوله فرد تیرانداز قرار گرفت و متاسفانه جان خود را ازدست داد .

  هفته پیش نیز در یکی از روستاهای شهر تشان از توابع بهبهان بیش از دهها نفر با تیراندازی در مراسم تشییع جنازه یکی از بزرگان موجب نگرانی و اعتراض شدید شرکت کنندگان در این مراسم شدند و حتی نیروهای امنیتی حاضر در این مراسم به سبب مراعات سنت تشییع از برخورد با دارندگان سلاح های مورد استفاده خودداری کردند اما این مسئله امروز با مواضع جدی رئیس پلیس امنیت استان خوزستان قرار گرفت .

   علی حاتمی رئیس پلیس امنیت فرماندهی انتظامی استان خوزستان امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استفاده از سلاح جنگی و شکاری غیرمجاز از حیث قانونی جرم محسوب شده و مجازات دارد.

  وی ادامه داد: در مدت اخیر نیز شاهد استفاده از سلاح در مراسمات مختلف عروسی و عزاداری بوده‌ایم که این موضوع ضمنا اینکه در دستور پیگیری پلیس قرار داردع به لحاظ قانونی نیز  استفاده از سلاح شکاری در مراسمات جشن و عزا ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

  رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان خوزستان تصریح کرد: لازم به ذکر است که استفاده غیر مجاز از سلاح شکاری دارای مجوز نیز باعث لغو جواز آن و ضبط سلاح توسط مراجع انتظامی خواهد شد.

  حاتمی عنوان کرد: شکایات مردمی بسیاری در خضوض تیراندازی‌های مختلف به بهانه‌ مراسم‌های طایفه‌ای و قومیتی به این نیرو رسیده است که این موضوع در دست پیگیری و اقدام است.

  وی خاطرنشان کرد: تیراندازی در مراسمات خاص، تبعات امنیتی به دنبال دارد و با افراد خاطی برابر قانون برخورد جدی خواهد شد.

  تاریخ انتشار: ۱۸:۳۱:۵۵ | دوشنبه, ۲۱ / فروردین / ۱۳۹۶
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.