Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 1
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  استاندار خوزستان از دو نخبه بهبهانی رشته نانو تقدیر کرد + عکس

  عصر بهبهان : دکتر غلامرضا شریعتی در آیین اختتامیه هفته پژوهش ظهر امروز در سالن شهید هاشمی استانداری خوزستان برگزار شد از دو پژو هشگر نخبه بهبهانی تجلیل کرد .


  به گزارش عصر بهبهان ؛  دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در آیین اختتامیه هفته پژوهش ظهر امروز  در سالن شهید هاشمی استانداری خوزستان برگزار شد از دو پژو هشگر نخبه بهبهانی تجلیل کرد .


  علی دقایقی و محمد مجلسی امروز به دعوت اداره کل آموزش و پرورش استان و معاونت تحقیقات و پژوهش استانداری در این مراسم حضور پیدا کردند که در پایان لوح تقدیری از دست استاندار دریافت کردند.

  استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه بدون پژوهش دانشگاه‌ها توان رقابت‌ را نخواهند داشت عنوان کرد: هر فعالیتی که با پشتوانه پژوهشی حرکت کند بع موفقیت دست می یابد،کشورهایی که پژوهش را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده اند مراحل پیشرفت را طی کرده و همگام با دنیا پیشرفت کرده اند.
   
  دکتر شریعتی خاطرنشان کرد: استان خوزستان بیش از 600 سال قبل از دانشگاه اکسفورد دانشگاه داشته است اما چه شد که این دانشگاه اکنون در جهان اثرگذاری دارد اما دانشگاه های خوزستان از این حرکت باز ماندند.به نظر می رسد تنها دلیل این مهم عدم سرمایه گذاری در بخش پژوهش است.
   
  وی با اشاره به اینکه در کشور اعتقاد به سرمایه گذاری در بخش پژوهش نهادینه نشده است عنوان کرد: با نمایش دادن ساختمان های زیبا شناخت علمی بوجود نمی آید بلکه آنچه که منجر به شناخت علمی می شود پژوهش و تولید علم بوده است.
   
  شریعتی ابراز امیدواری کرد: امیدوار هستیم که نوآموزان و دانش‌آموزان با برنامه ریزی هایی که از سوی آموزش و پرورش تنظیم شده است در آینده به محققین بزرگی در کشور و دنیا تبدیل شوند و بتوانیم از این طریق جایگاه ازدست رفته خوزستان را به تدریج بدست آوریم.
   
  همچنین جمال عالمی نیسی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان گفت: بر اینکه خلاقیت در جامعه تحقق پیدا کند باید 3 مولفه ی  تخصص، دانش و انگیزه در جامعه ای وجود داشته باشد که اگر نگاهی به کشور بیاندازیم این 3 مولفه میان جامعه نمایان می شوند.
   
  وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه  پژهش باید نیازی از جامعه را برطف کند یا زنجیره ای را کامل کند عنوان کرد: امیدوار هستیم که پژوهش بعنوان یک نهضت در جامعه نهادینه شود و این چرخه با سرعت بیشتری حرکت کند.
  تاریخ انتشار: ۲۳:۳۱:۱۲ | یکشنبه, ۵ / دی / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C1

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.