Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 4
1 2
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 1
 • در گفتگو با عصر بهبهان :

  شجاعپوریان در مورد نهم دی چه گفت / فرار آقای تئوریسین از پاسخ به یک سوال

  عصر بهبهان : شجاعپوریان در پایان در جمله ای معنادار گفت : دعا کنید خداوند من را هدایت کند و عاقبت به خیر شوم و سلام مرا به همشهری های عزیزم برسانید.


  ولی الله شجاعپوریان نماینده مجلس ششم بهبهان و عضو فعلی شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوال خبرنگار عصر بهبهان راجع به فلسفه وجودی نهم دی ماه و چرایی ادامه این خیزش مردمی اظهارات عجیبی مطرح کرد.

  وی برای پاسخ به این سوال ، خبرنگار را به مقاله ای ارجاع می دهد که هفته گذشته با موضوع حقوق شهروندی در روزنامه همدلی منتشر شده است و عنوان می کند : اگر میخواهید نظر بنده را در این خصوص بدانید شما را به مطالعه این مقاله دعوت میکنم.

  نماینده اسبق بهبهان در شرح این نوشتار سیاسی که بوی دفاع از سران فتنه میدهد عنوان می کند :   همه ما کم و بیش با این عبارت مهم و مصطلح آشنا هستیم که «حق گرفتنی است، نه دادنی»؛ این گزاره مهم گرچه حاکی از واقعیتی مهم و اساسی برای استیفای حق است، اما تمام ماجرا نیست. شاید اگر گزاره «حق، آموختنی است بعد از آن ستاندنی» نیز در جامعه نهادینه شود، مطلوبیت و مطالبه بیشتری برای استیفای حق در جامعه مطرح شود. به واقع در پاره‌ای مواد بی‌اطلاعی جامعه از دامنه حقوق، آزادی‌ها و جایگاه مردم در نظام سیاسی باعث می‌شود عده‌ای حقوق و آزادی‌های مردم را تحدید کنند.

  جامعه ایران در حال گذار از یک جامعه سنتی به سوی یک جامعه آزاد و دموکراتیک است. پیشینه و حافظه تاریخی استبدادی جامعه ایران باعث شده، برخی اصول قانونی که در جریان نهضت مشروطه و انقلاب اسلامی به دایره حقوق شهروندی اضافه شده‌اند، چنان در حاشیه و دور از دسترس قرار گیرند که مفاهیمی غریب و ناآشنا در فرهنگ سیاسی جامعه ایران به شمار آیند.

  برای برون‌رفت از این معضل فرهنگی و ارتقای سطح آگاهی جامعه نیاز است مواد حقوق شهروندی به صورت تام و کمال به مردم معرفی شود. مردم باید بدانند پرسشگری حق آنان و پاسخگویی وظیفه مسئولان است؛ رسانه‌ها آزاد و افکار و عقاید مختلف سیاسی می‌توانند در جامعه به بحث و گفت‌وگو بپردازند.


  عضو شورای شهر تهران در واکنش به تکرار سوال خبرنگار که از وی خواسته است دیدگاه صریح خود را راجع به موضوع گرامیداشت روز نهم دی ماه بیان کند ابراز کرد : اگر خوب متن یادداشت را مطالعه کرده باشید متوجه خواهید بود اما در این زمینه مصاحبه ای نخواهم کرد.


  شجاعپوریان در پایان در جمله ای معنادار گفت : دعا کنید خداوند من را هدایت کند و عاقبت به خیر شوم و سلام مرا به همشهری های عزیزم برسانید.

   

  تاریخ انتشار: ۱۹:۲۱:۲۹ | سه شنبه, ۷ / دی / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C4

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.