Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 2
 • گفتگوی ویژه با دو تن از نام آوران نانو :

  دقایقی : شش سال است بهبهان در عرصه نانو یکه تازی میکند / آقای عبدی پور در این مدت کوتاه حمایت خوبی کردند / مجلسی : موفقیتم را مدیون استاد معلمیان هستم

  عصر بهبهان : علی دقایقی گفت : مسئولین می توانند یک فرد خاص را مسئول این آزمایشگاه این پژوهش سرا کنند تا حداقل به وضعیت کنونی رسیدگی شود و کار در آزمایشگاهها به راحتی صورت بپذیرد.


  بخش دوم گفتگوی پایگاه خبری عصر بهبهان با دو تن از عنوان داران رشته نانو تکنولوژی در جشنواره جوان خوارزمی که در مسابقات سال جاری همه را شگفت زده کرده بودند حاوی مطالب شنیدنی است که به اتفاق از نظر میگذرانیم.


  علی دقایقی یکی از دو نخبه صاحب عنوان در ابتدای گفتگو با تشریح روند انتخاب برگزیدگان جشنواره جوان خوارزمی گفت : برای انتخاب مقام برتر در رشته نانو مدت ها طول میکشد تا داوران جشنواره به اتفاق نظر برسند و نهایتا جایگاه نخست را معرفی کنند ، فقط یک بار آن هم در سال گذشته که باز مقام برتر را یک نخبه بهبهانی به نام آقای معلمیان از آن خود کرد .

  محمد مجلسی دیگر نخبه جوان رشته نانو در خصوص چگونگی ورود به این رشته گفت :
  من از همین امسال به کار پژوهشی روی آوردم و در این راه استاد معلمیان با شناختی که از بنده داشت و چون در شناسایی افراد مستعد قابلیت خوبی دارند از ما حمایت کردند که باید گفت نقش استاد در این پیشرفت تعیین کننده بود.

  وی افزود : در بخش پژوهش  آقای دهبان پور نیز تلاش های خوبی کردند و کمک های خوبی کردند.


  علی دقایقی خواستار توجه ویژه مسئولین اداره آموزش و پرورش به پژوهش سرای این شهر شد و ابراز کرد : در حال حاضر تنها پژوهش سرای بهبهان حالت فعالیت خارج شده و نیازمند توجه ویژه به آن است.

  وی گفت : مسئولین می توانند یک فرد خاص را مسئول آزمایشگاه این پژوهش سرا کنند تا حداقل به وضعیت کنونی رسیدگی شود و کار در آزمایشگاهها به راحتی صورت بپذیرد.

  این نخبه بهبهانی حمایت های آقای فاکر مدیر اسبق اداره آموزش و پرورش را در سالهای گذشته بی نظیر خواند و اذعان کرد : الان بیش از شش سال است که بهبهان در جشنواره خوارزمی صاحب عنواوین برتر میشود اما هیچ وقت به اندازه امسال صدا نکرده بود ، آن هم به خاطر ارسال اخبار لحظه ای از طرف خود ما بود ، اما نباید از نقش بسزای آقای فاکر در طول سالهای گذشته غافل شد چرا که بیشترین حمایت ها را در این زمینه انجام داده بودند.

  دقایقی با انتقاد از کم لطفی مسئولان استانی نسبت به کسب رتبه های برتر توسط دانش آموزان بهبهانی عنوان کرد : متاسفانه در این شش سال هر بار بهبهان صاحب مقام میشد ، مسئولین آموزش و پرورش استان به مجموعه خودشان تبریک میگفتند و حتی هزینه بنرهای غرفه مستقر در جشنواره را متقبل نشدند و یا اینکه بیشتر اعتبارات اختصاص یافته در امر پژوهش را در اهواز صرف مجتمع های آنجا میکردند بی آنکه به شهر بهبهان که هر سال رتبه های برتر جشنواره خوارزمی را کسب کرده توجه جدی شود. جالب است در برخی اخبار استان نامی از بهبهان برده نشد و حتی زحمت تشکر از آقای معلمیان به خود نداده بودند.

  وی نگاه های ویژه متولیان حوزه پژوهش را لازم دانست و افزود : موادی که ما در خانه برای انجام آزمایش به دلیل کمبود مکان مناسب انجام داده بودیم سمی و دارای خطر هست لذا انتظار می رود به بحث ایجاد یک فضای متناسب با کار پژوهش و تحقیقات توسط دست اندرکاران توجه ویژه شود ، البته آقای عبدی پور در این مدت کوتاه هم نشان دادند که پای کار هستند و قصد دارد کمک های خوبی در این زمینه انجام دهند.

  ادامه دارد ...      

  تاریخ انتشار: ۱۱:۴۲:۴۳ | دوشنبه, ۲۹ / آذر / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.