Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • رسانه ای که دارای مجوز فعالیت است باید در قبال ارسال خبر مصونیت اجتماعی داشته باشد

  عصر بهبهان : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در بهبهان، بر لزوم توجه به مشکلات آنان تاکید کرد و اظهار داشت: رسانه ای که دارای مجوز فعالیت است باید در قبال ارسال خبر مصونیت اجتماعی داشته باشد.


  به گزارش عصر بهبهان به نقل از  خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، همایون قنواتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، امروز(۲۰ مرداد) در آیین بزرگداشت روز خبرنگار در شهرستان بهبهان برگزار شد، شمن تبریک این روز به خبرنگاران، گفت: در شرایط فعلی، مشکل کمبود خبر و منابع اطلاع رسانی نداریم، بلکه با ازدیاد منابع و اخبار مواجهیم و با احساس مسئولیت می توانیم در جهت بهبودی اوضاع و حرکت به سوی بهترین ها گام برداریم.

   

  وی تصریح کرد: رسانه ای که دارای مجوز فعالیت است باید در قبال ارسال خبر مصونیت اجتماعی داشته باشد، این امر موجب اعتماد می شود؛ اعتمادی که اگر نباشد، مرگ رسانه فرا رسیده است.

   

  وی با بیان اینکه «حرفه ما چیست؟»، «مسولیت ما چیست؟» و «به کدام جامعه تعهد داریم؟»  پرسش هایی هستند که اساس کار خبرنگار را شکل می دهند، افزود: انعکاس درست اخبار و دقت و تامل در انتخاب یک تیتر می تواند در تمامی حوزه‌ های یک شهر و جامعه از جذب سرمایه گذار تا برطرف شدن مشکلات و تنگناها اثر‌گذار باشد.

   

  قنواتی، عنوان کرد: وفور نشریات و ازدیاد نشریات مکتوب و پایگاه های مجازی دارای مجوز و حضور خبرنگاران پرتلاش در یک شهر، استان و کشور بیانگر جامعه پویا، اندیشمند، اهل مطالعه و قلم است.

   

  وی اضافه کرد: کسب خبر از منابع ناشناس و بی اعتبار موجب خدشه دار شدن اعتبار و اعتماد یک رسانه می شود و تعهد، داشتن مسئولیت اجتماعی و حرفه ای گری مشخصه خبرنگاران اثر گذار است.

   

  وی با اشاره به اینکه سعی همه مدیران بر برقراری ارتباط هرچه بیشتر با اصحاب رسانه و خبرنگاران است، ابراز کرد: اگر خبرنگاران ما تولیدات مستقل نداشته باشند و دنباله رو شبکه های مجازی بی نام و نشان و بی هویت بیافتیم قطعا آسیب جدی به حوزه خبر وارد می شود.

   

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، رسانه ها را رکن چهارم جامعه خواند و کار اصحاب رسانه را بسیار مهم و حیاتی دانست و یاد آور شد: خبر نگاران باید در تیتر خبرها بسیار با دقت و حساب شده عمل کنند تا شاهد پیشرفت و توسعه کشور، استان و شهرستان باشیم.

   

  وی با بیان اینکه اولین روزنامه استان خوزستان در سال 1304 در بهبهان چاپ و منتشر شده است، آن را نشان از فرهنگ بالا و پویایی مردم و میل آنان به دانستن و آگاهی خواند و گفت: مردم بهبهان مردمی با فرهنگ و دوستدار مطالعه هستند.

   

  در ادامه حسین ملک خدایی، فرماندار بهبهان، با اشاره به اینکه نظارت اجتماعی در قلم خبرنگار تبلور پیدا می کند، اذعان داشت: وجدان بیدار انسانی عاملی بازدارنده و ارزش های دینی و هنجار های اجتماعی مهمترین ابزار برای عدالت در انعکاس اخبار هستند.

   

  وی خاطر نشان کرد: ضعف در سیستم نظارتی و خبری باعث افزایش فساد و ناهنجاری ها می شود و خبرنگاران پیشگام و طلایه دار مبحث کنترل مسائل اجتماعی هستند.

   

  فرماندار بهبهان ادامه داد: نقش خبرنگاران در بیان معضلات و بی قانونی ها بی بدیل است و در سایه نظارت و چشم بیدار و قلم رسای خبرنگاران، مسئولین با جدیت و پشتکار در مسیر ابادانی و پیشرفت گام بر می دارند.

   

  علی حاجی زاده، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان هم خاطر نشان کرد: نقش خبرنگاران و اصحاب رسانه در نهادینه کردن بایدها و نبایدها بر هیچ کس پوشیده نیست.

   

  وی اظهار کرد: خبرنگاران به عنوان چشمان بینای جامعه می بایست کمبود ها و توانمندی ها را رصد کرده و در مسیر هدایت جامعه مطلوب قلم بر سینه کاغذ ببرند.

   

  در ادامه برنامه، جامعه هنری بهبهان از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به پاس تلاش صادقانه و حمایت از فعالیت های فرهنگی و هنری با اهدای لوح سپاس قدردانی کردند.

   

  در این مراسم از محمدحسن بهبهانی خبرنگار نشریات مکتوب نیز به عنوان خبرنگار پیشکسوت و دیگر فعالان حوزه رسانه تجلیل شد.

  تاریخ انتشار: ۱۳:۰۵:۰۳ | پنجشنبه, ۲۱ / مرداد / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.