Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 1
 • بازخوانی /

  رکورد تاریخی محرومیت بهبهان از افتتاح پروژه ها در دولت تدبیر / قفل های زنگ زده پروژه های بهبهان کلید نداشت

  عصر بهبهان : علی رغم شعارهای دلنشین دولت یازدهم در زمینه ایجاد فضای کسب و کار و رونق اقتصادی هنوز تحرک امیدوار کننده‌ای در زمینه تحول وضع اقتصاد بیمار کنونی دیده نشده و با نگاهی منطقی درخواهیم یافت که بعید است این مسئله در عمر پایانی دولت میسور شود.


  به گزارش  عصر بهبهان ، عمر دولت تدبیر و امید وارد سال چهارم خود شده است اما همچنان خبری از رونق بازار مسکن و عبور از رکود اقتصادی نیست. از این رو زیر پوست رکود بازار، بی برنامگی در بخش مسکن و سایر پروژه های حیاتی انتظارمردم را از شعارهای زیبای دولت یازدهم دو چندان کرده است..


   در طول عمر قریب به دو سال دولت یازدهم، اگرچه راه حل های مختلفی در حد گفتار از دولت شنیده شده است اما نگاه واقع بینانه نشان می دهد که دولت یازدهم همچنان تدبیر و راهبردی برای تسکین درد جامعه ندارد.


  شهری که همچنان در غبار بی توجهی اثری از افتتاح پروژه ها یا اجرای طرح های مهم و عام المنفعه به خود نمی بیند تنها سهم خود را از مدینه فاضله دولت یازدهم در پسابرجام فقط بهره برداری از شبکه آبیاری زهکشی آن هم در یک روستا میبیند .


  فارغ از هرگونه تحلیل های سیاسی و برداشت های جانبدارانه از یک طیف یا جناح خاص آیا واقعا شهر بهبهان با این همه ظرفیت و ضروریات ابتدایی شهروندان ، شرایط ایجاد بسترهای مناسب خدمات رسانی در زمینه اشتغال ، کسب و کار ، محرومیت زدایی و بهره برداری از یک پروژه مهم را در دهه فجر نداشته است.


  اگر به این موضوع دقیق‌تر نگاه کنیم این موضوع که به یک امر عادی در بین دولتمردان مبدل شده است  و معلوم نیست این رویه‌ی ناپسند سیاسی که متاسفانه در کشور ما جایگاه خاصی را در میان سیاست‌مداران پیدا کرده با این استنباط که گمان می‌کنند مردم نسبت به عملکرد آن‌ها ناآگاهند و این بهانه‌جویی‌ها را قبول می‌کنند تا کجا ادامه خواهد داشت. 


  بهبهان بر خلاف شکوفایی سیاسی به سبب سکانداری دوباره اصلاح طلبی با پوشش اعتدالی ، مبتلا به درد رکود و معضلات اقتصادی در زیر پوست شهر شده است که برخی ها رسیدن به مقاصد سیاسی خود را بر رونق فضای کسب و کار و بهبود زندگی مردم ترجیح می دهند و این درد بزرگ این روزهای  شهر تاریخی بهبهان است.


  اکنون هم که کمتر از چند ماه به برگزاری انتخابات مهم شورای اسلامی شهر مانده انتظار می‌رود افرادی برای نامزدی در انتخابات پیشقدم شوند که آشنایی کامل با مشکلات عمیق این شهر داشته باشند و برای حل این معضلات چاره‌اندیشی کنند و گرنه ذهن افکارعمومی دیگر پذیرای دعواهای سیاسی مرسوم و پیدا کردن مقصر مشکلات کشور نیست.


  قفل های زنگ زده پروژه ها و طرح های به گل نشسته با کدام کلید گشایش خواهد یافت ، آیا در پسا برجام این امر محقق خواهد شد ، آیا افتتاح تنها یک مدرسه آن هم در یک روستا در دهه شکوفایی انقلاب اسلامی زیبنده بهبهان است ؟


   جالب اینجاست معاون عمرانی استاندار خوزستان با تأکید بر اینکه به دنبال ایجاد رونق برای خوزستان در دوران پسابرجام هستیم، گفت: انجام یک پروژه راه  نیاز به ۱۶ هزار میلیارد تومان اعتبار دارد. قطعا هیچ دولتی چنین اعتباری را از محل اعتبارات عمومی هزینه نخواهد کرد و باید کار را به بخش خصوصی واگذار کرد، البته وزیر برای اجرای این پروژه وعده داده است.

  به هر تقدیر حتی انتصاب یک بهبهانی به عنوان نماینده تام الاختیار دولت در مسند استانداری هیچ اتفاق خاصی را رقم نزده است و مردم همچنان در انتظار وعده های استاندار جوان هستند.


  متاسفانه نگاه تیم سیاسی_اقتصادی دولت بیش از حد به روابط خارجی دوخته شده که بسیاری از این انتظارات پوچ و غیر قابل تحقق است. از طرفی این تیم باید در نظر داشته باشد که زمان تحقق وعده‌های انتخاباتی روحانی با شعار تکیه بر توان داخلی همین امروز است و باید به تجربه و قدرت نیروهای خودی نیز اعتماد کرد.

  تاریخ انتشار: ۲۱:۳۴:۳۱ | شنبه, ۲۲ / آبان / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.