Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 2
 • گزارش/

  بهبهان گلوگاه ورود مواد مخدر به استان معرفی شد / قانون دست پلیس را برای بازرسی خودروهای مشکوک بسته است

  عصر بهبهان : نکته قابل توجه اینکه علیرغم تلاش های شبانه روزی پلیس بهبهان در مبادی ورودی و کشف حجم زیاد مواد مخدر در سالهای گذشته اما همچنان قانون منع ایجاد ایست و بازرسی برای تفتیش مجاز خودروهای مشکوک به قوت خود باقی است تا کار پلیس برای جلوگیری قاطعانه از انتقال مواد مخدر دشوار باشد.


  به گزارش عصر بهبهان ، شهر بهبهان به دلیل قرار گرفتن در مسیر ترانزیتی سه استان مهم جنوب کشور از جمله فارس ، بوشهر و کهگیلویه از حساسیت ویژه ای به لحاظ امنیتی و انتقال مواد مخدر دارد .

  این شهرستان که در واقع نقطه وصل خوزستان به سه استان مزبور است متاسفانه سالانه حجم زیادی از مواد مخدر مکشوفه را در مبادی ورودی به خود اختصاص داده است و به عبارتی گلوگاهی در بحث ترانزیت مواد مخدر در جنوب کشور به شمار می آید و همین مسئله وضعیت اجتماعی و امنیتی آن را تحت الشعاع قرار داده است .

  نکته قابل توجه اینکه علیرغم تلاش های شبانه روزی پلیس بهبهان در مبادی ورودی و کشف حجم زیاد مواد مخدر در سالهای گذشته اما همچنان قانون منع ایجاد ایست و بازرسی برای تفتیش مجاز خودروهای مشکوک به قوت خود باقی است تا کار پلیس برای جلوگیری قاطعانه از انتقال مواد مخدر دشوار باشد.

   

  معاون دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اهواز در این خصوص میگوید: قانون منع ایست بازرسی اماکن، اشخاص و اشیا در گلوگاه های استان برای مبارزه با مواد مخدر باید بررسی و اصلاح شود.

  علی اصغر صادقی گندمانی یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سرسرای جلسات استانداری خوزستان اظهار کرد: این دستور از ابتدای تیر پارسال اجرایی شد و حکم بازرسی باید توسط مقام قضایی و به صورت موردی داده شود.
  وی افزود: این قانون دست ما را برای دادن حکم بازرسی کلی بسته است.
  صادقی گندمانی ادامه داد: بناست که این مشکل در شورای عالی امنیت ملی منعکس و یا قانون اصلاح شود.
  سرپرست دادسرای انقلاب شهرستان اهواز ادامه داد: بطور قطع بازرسی بدون حکم قضایی تخلف است و دلیل آن سوءاستفاده هایی است که پیش از این ماده قانونی در ایست بازرسی ها می شد.
  فرمانده مرزبانی خوزستان نیز در این نشست اظهار کرد: گلوگاه های خوزستان چند مشکل اساسی دارد که در سال های گذشته بیش از 50 درصد کشفیات مواد مخدر در این گلوگاه ها و مسیرهای فرعی کشف و ضبط شد.
  سرهنگ عبداله نظرپور افزود: مجوز بازرسی به پلیس داده نمی شود و باید فکری شود که پلیس خودروهای مشکوک را بررسی کند.
  وی ادامه داد: بیشتر تشخیص ها برای بررسی خودروهای مشکوک توسط پلیس درست است و مشاهده شده که در خودروهای سنگین چند تن مواد مخدر جاسازی می شود.
  سرپرست مجتمع قضایی انقلاب اهواز نیز در این نشست گفت: فروش ترامادول به صورت آزاد و دستفروشی باید توسط بهداشت منع شود و فروش دارو تنها با نسخه انجام شود.
  فرزاد فرهادی افزود:وی پیشنهاد داد تیم مشترکی از معاونت غذا و دارو، پلیس اماکن نیروی انتظامی و سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان تشکیل و به همراه نماینده دادگستری به محل ها مراجعه کنند که فروش داروی غیرمجاز در محل مورد ارزیابی و بازرسی، و مجوز برای تعطیل شدن داده شود.
  وی گفت: بر تعطیلی این اماکن بیش از برخورد و جزای نقدی تاکید داریم و اگر کسی در اماکن، مواد مخدر و داروهای غیرمجاز بفروشد بباید سلب صلاحیت و پرونده وی باطل شود.
  معاون رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان اهواز ادامه داد: فروش متادون و ترامادول به صورت دستفروشی به دلیل ضعف در قانونگذاری است.
  فرهادی گفت: تعزیرات حکومتی می تواند برای فروش خارج از شبکه با این دستفروشان برخورد کند اما جزای نقدی جزئی دارد که حداکثر سه برابر ارزش ریالی دارو است، و در این زمینه به دلیل مشکل قانونی ضعف داریم و نمی توانیم برخورد کنیم.


  گلوگاه خیرآباد بهبهان، سراک دهدز و پل زال از جمله مبادی ورود مواد مخدر به خوزستان است.

  تاریخ انتشار: ۰۸:۰۴:۳۰ | دوشنبه, ۲۸ / تیر / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.