Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 2
 • گزارش ویژه /

  کمر کشاورزان بهبهانی در سایه بی تدبیری دولت خم شد / یک کشاورز بهبهانی : آقای رئیس جمهور حقوق شهروندی پیشکش به داد ما برسید

  عصر بهبهان : بی‌تدبیری دولت در نگهداری و توزیع محصولات کشاورزی باعث فاسد شدن مکرر اقلام مختلف تولید شده است که پس از فاسد شدن اجبارا این محصولات دفن خواهند شد .


  به گزارش خبرنگار عصر بهبهان ، اگر بخواهیم یک شاخصه بارز برای اقتصاد مقاومتی عنوان کنیم، قطعا نگهداری و تنظیم بهینه بازار و مصرف از جمله این موارد است. صرف‌جویی در اقتصاد مقاومتی به معنای عدم استفاده نیست بلکه به معنای جلوگیری از هدر رفت منابع در عین بهره‌برداری درست است. در این راستا نمره دولت یازدهم چندان با وقایعی که در مورد فاسد شد اقلام غذایی و امحای اجباری آنها رخ داده، نمره قابل قبولی نیست.


  بیش از 47 ماه از روی کار آمدن دولت یازدهم می گذرد که در این مدت شاهد اتفاقات ناگوار در عرصه کشاورزی در کشور بودیم؛ در حالی که وارادات محصولات تراریخته به کشور تا حد زیادی افزایش یافته است، اما محصولات کشاورزی در داخل گرفتار بی تدبیری دولت شده‌اند.


  بهبهان که این روزها در گیر و دار عدم مدیریت آب در زمینه کشاورزی با مشکلات عدیده ای از جمله نابودی محصولات تولیدی و امحاء اجباری مواد غذایی دست و پنجه نرم میکند در طول سالهای اخیر هیچ گاه یک روز خوش را برای کشاورزان بومی به خود ندیده است.

  اخبار ضد و نقیض از مضرات سموم بکار رفته در محصولات زراعی در بهبهان این روزها همچنان به یک مسئله بسیار جدی برای مردم و کشاورزان تبدیل شده است تا جایی که علیرغم تشریح مدیر جهاد کشاورزی این شهر مبنی بر سالم بودن محصولات آغشته به این کود ، دغدغه هایی جدی وجود دارد .

   بی تدبیری دولت در صنعت کشاورزی حتی صدای مدیر جهاد کشاورزی بهبهان را در آورد . وی با بیان اینکه وضعیت کشاورزی در بهبهان با یک وضعیت بحرانی مواجه است، گفت: از دولت انتظار داریم محصول گوجه‌فرنگی که در منطقه گرمسیر خوزستان تولید می‌شود به سایر استان‌های کشور و همچنین کشورهای همسایه صادر کند.

  سید محمدابراهیم حسینی اظهار داشت: حدود 1800 هکتار از مزارع بهبهان زیر کشت محصول صیفی گوجه فرنگی است اما کشاورزان  این شهرستان در زمینه محصول صیفی گوجه فرنگی مشکلات زیادی دارند.

  وی افزود: این محصول در بهبهان به ثمر رسیده و آماده مصرف است اما متاسفانه بازار فروشی برای آن وجود ندارد و کشاورزان حوزه کاشت محصول گوجه فرنگی در حال منهدم کردن محصولات خود  هستند.

  رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بهبهان گفت: کشاورزان ضررهای زیادی  برای کشت محصول گوجه ‌فرنگی متحمل شدند چراکه کشت این محصول حداقل به 15 تا 20 میلیون تومان هزینه برای کشت نیاز دارد اما متاسفانه به دلیل نبود بازار فروش و صنایع جانبی کشاورزی بهبهان در یک وضعیت بحرانی قرار گرفته است.

  وی با بیان اینکه اکثر کشاورزان شهرستان بهبهان وضعیت مالی مناسبی ندارند، عنوان‌کرد: کشاورزان برای تامین هزینه‌های کشت محصول گوجه فرنگی وام دریافت کردند و ما نیز برای حل این مشکل از سازمان جهاد کشاورزی استان و وزارت‌خانه جهاد کشاورزی پیگیری‌هایی انجام دادیم تا درصورت امکان دولت محصول کشت شده گوجه فرنگی توسط کشاورزان را به صورت تضمینی جهت جلوگیری از ضرر بیشترخریداری کند.

  یکی از کشاورزان روستاهای حومه بهبهان با انتقاد شدید از سخنان اخیر رئیس جمهور در خصوص انتشار حقوق شهروندی به خبرنگار ما گفت : واقعا جای تاسف دارد مردم در بدترین وضعیت ممکن با مشکلات مواجه میشوند آن وقت رئیس جمهور ما از منشور حقوق شهروندی سخن میگوید . به نظر شما آیا دولت بدبختی های کشاورزان و دامداران را نمی بیند پس چگونه میخواهد حقوق شهروندی را اجرا کند.

  در حال حاضر باید به جرات گفت ، کشاورزی بهبهان این روزها شرایط خوبی ندارد و روز به روز مصائب کشاورزان در این شهرستان بیشتر میشود که لازم است هر چه سریعتر تدبیری اندیشیده شود.

  تاریخ انتشار: ۱۶:۲۷:۱۵ | سه شنبه, ۳۰ / آذر / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.