Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 1
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 1
 • گفتگو با موفق ترین فرمانده پایگاه بسیج استان:

  تنها راه مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن تکیه بر هیأت هاست / بسیج نقش بی بدیلی در نشر گفتمان انقلاب دارد

  عصر بهبهان : داوود دمشناس گفت : یکی از مهم ترین کارهای فرهنگی همین حضور در هیات هاست که تاثیر بسزایی در پرورش روح و شخصیت افراد دارد.


  میهمان این هفته تحریریه خبری عصر بهبهان ، داوود دمشناس موفق ترین فرمانده پایگاه مقاومت بسیج استان خوزستان در دومین  جشنواره سراسری مالک اشتر بودند که با پذیرش دعوت ، گفتگویی خواندنی را شکل دادند که در ادامه از نظر میگذرانیم. 


  لطفا بدون مقدمه از پایگاه بسیج مسجد سیدالشهداء بهبهان بگویید


  به نام خدا . از زمان معرفی بنده به عنوان فرماندهی این پایگاه ، فعالیت حلقه های صالحین در سطوح مختلف اجرا میشد که ما توانستیم از همان سال 92 با شناسایی نخبگان و استعدادهای درخشان به این کار سرعت بیشتری بدهیم که خوشبختانه در این راه افراد زیادی هم جذب این پایگاه بسیج شده بودند.


  در حال حاضر بیش از 15حلقه حقیقی صالحین که شامل 6 حلقه دبستانی ، 7 حلقه راهنمایی و دو حلقه در سطح دبیرستان  در این پایگاه مقاومت سازماندهی و در حال فعالیت مستمر هستند .


  بیشترین برنامه ریزی این پایگاه بر روی حلقه های دبستانی است چرا که معتقدیم شخصیت دانش آموزان در این مقطع هنوز شکل نگرفته و میتواند فرصت مغتنمی برای پیاده سازی اهداف و آرمان های شجره طیبه بسیج در حلقه های صالحین محسوب شود ، لذا تصمیم گرفتیم بر روی مقاطع سنی بالاتر از جمله دبیرستان سرمایه گذار آنچنانی نداشته باشیم ، دلیل هم داشتیم.


    عمده فعالیت های شاخص در این پایگاه را شرح دهید


  برای نخستین بار و به ابتکار این پایگاه توانستیم هیات مذهبی دانش آموزی را که در مناسبت های مختلف به اجرای برنامه می پردازند راه اندازی کنیم و از خود دانش آموزان برای مداحی ، مولودی خوانی نیز انتخاب کنیم که یکی از فعالیت های شاخص پایگاه سیدالشهداء به شمار می آید.


  یکی از مهم ترین کارهای فرهنگی همین حضور در هیات هاست که تاثیر بسزایی در پرورش روح و شخصیت افراد دارد و به عقیده بنده هیچ کاری نمی تواند بهتر و بیشتر از حضور در هیات ها ما را به اهداف مان که همان تعالی و رسیدن به کمال است برساند.


  اعتقاد دارم تنها را مبارزه به تهاجم فرهنگی و مصون ماندن جوانان ما از جنگ نابرابر ضد فرهنگ و ارزش های دینی برگزاری هیات های مذهبی است چون انسان سازی فقط از طریق امکان پذیر است و شاید دهها بار از سمینارها  و همایش های تکراری اثر گذار تر است.


  برگزاری نمازجماعت و پخش فیلم های روشنگرانه در پارک قائم از جمله کارهای خوبی است که این پایگاه در سالهای اخیر انجام داده است و اتفاقا با استقبال خوبی هم همراه بوده است.  در بحث سرگروهها جناب حجت الاسلام زکی پور نقش تعیین کننده در پرورش مربیان دارد و علاوه بر تدریس در حوزه علمیه ، مربان خوبی را برای حلقه های صالحین نیز پرورش می دهند که از نکات قابل توجه موفقیت این پایگاه مقاومت به شمار می آید.


  در همین پیاده روی باشکوه قدمگاه امام رضا(ع) پایگاه ما متفاوت تر از همه مواکب برنامه های فرهنگی متنوعی از جمله راه اندازی ایستگاه دلنوشته برای امام هشتم ، برگزاری نماز جماعت در وسط جاده ، پخش فیلم و آیتم های مختلف و همچنین طرح نقش پرچم اسرائیل برای عبور زائرین از روی آن به اجرا گذاشتیم.


  برگزاری اردوهای فرهنگی در مشهد و سایر نقاط با محتوای برنامه های آموزشی در طول مسیر و فعالیت های مختلف فرهنگی یکی دیگر از برنامه هایی است که در این پایگاه انجام شده و خواهد شد.


  در تعریف بسیج همین بس بدانیم که راه ولایت پذیری و نشر ارزش ها و گفتمان انقلاب اسلامی را بر عهده دارد .


  پویا دانایی مدیر تبلیغات و شاید همه کاره این پایگاه مقاومت در ادامه صحبت های فرمانده میگوید : کار بزرگی که ما توانستیم در این پایگاه به ثمر برسانیم همین بحث نخبه پروری است و اتفاقا با مدیریت حاج آقای زکی پور در این مدت توانستیم افراد نخبه را شناسایی و برای گرفتن مسئولیت آماده کنیم .


  وی ادامه داد : در این زمینه کاری کردیم که همه اعضا حس مسئولیت پذیری را در خود پیدا کنند و به تبع آن ماموریت های محوله را به نحو احسن انجام دهند .


  تصاویر نشست :      عکاس : علی اسود

  تاریخ انتشار: ۱۵:۴۳:۲۲ | دوشنبه, ۴ / بهمن / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C1

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.