Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 1
 • از شعار نامزدها تا ماست مالی مسئولین

  آیا آغاجاری دوباره سکوی پرتاب سیاسیون خواهد شد / بیکاری مفرط جوانان یک شهر در کنار دریای انرژی/ آقای رییس جمهور آیا صدای جوانان بیکار این شهر را میشنوید

  عصر بهبهان : " گفته های این مقام اجرایی در حالی مطرح میشود که در دولت یازدهم حتی یک مسئول استانی برای سرکشی و بازدید از نقاط آسیب دیده به شهر آغاجاری سفر نکرده است تا همچنان گرد محرومیت بر چهره این شهر نمایان باشد "


  به گزارش خبرنگار عصر بهبهان ، حدودا 20 درصد از نفت تولیدی کشور از شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری تامین و بر طبق آمار، از مجموع تاسیسات نفتی این شرکت روزانه بیش از 700 هزار بشکه نفت سبک و سنگین تولید می شود و این در حالی است که تمامی سایت های اداری این شرکت و امکانات رفاهی آن در شهرهای همجوار و مناطق دیگر مستقر شده و تنها اسم این شرکت به نام آغاجاری است و در عمل هیچگونه حرکت مثبتی از سوی شرکت نفت در این منطقه دیده نمی شود.

  نماینده سابق مردم بهبهان در مجلس با بیان اینکه شهر آغاجاری با داشتن ذخیره10 میلیارد بشکه نفت یکی از بزرگترین مناطق نفتخیز جهان است، گفت: یکی دیگر از مناطق نفتخیز، بخش زیدون به مرکزیت شهر سردشت است که یک سوم مساحت بهبهان را شامل می شود و پراکندگی روستایی فراوانی دارد. روزانه 250 هزار بشکه نفت از این منطقه استحصال می شود اما در عمل حتی یک درصد از منابع عظیم نفتی به این منطقه محروم اختصاص پیدا نمی کند و به رغم اینکه وزارت نفت بر استفاده از نیروهای بومی در شرکت نفت تاکید می کند اما عملا از نیروهای بومی استفاده نمی شود و تنها سهم اهالی این مناطق از این تاسیسات، دود و آلودگی های نفتی آن است و از استخدام، اعتبارات عمرانی و توسعه شرکتها در بهبهان و مناطق محروم آن مانند زیدون و آغاجاری خبری نیست.

  شریعتی بیان کرد: آغاجاری با داشتن 100 حلقه چاه نفت، 18 حلقه چاه گاز و رودخانه های پرآبی مانند خیرآباد و زهره متاسفانه از روند توسعه مطلوبی برخوردار نیست و همچنین در بخش زرخیز زیدون روستاهایی وجود دارند که حتی از آب آشامیدنی سالم بی بهره اند و آب شرب برخی از آنها مستقیم از رودخانه پمپاژ می شود. در حالیکه حتی اگر نیم درصد از درآمد حاصل از منابع انرژی صرف این مناطق می شد دیگر شاهد این محرومیت گسترده در این بخش ها نبودیم.

  وی اظهار کرد: با همه این تفاسیر لزوم تاسیس یک شرکت نفتی مستقل در این مناطق بهبهان، زیدون و آغاجاری به عنوان خواسته برحق مردم یک امر اجتناب ناپذیر است زیرا هیچگونه منفعتی از استحصال میلیون ها بشکه نفت و میعانات گازی نصیب مردم این مناطق نمی شود.

  " اظهارات به ظاهر زیبای نماینده سابق بهبهان و دیگر نماینده های حوزه انتخابیه بهبهان و اغاجاری در طول سالهای گذشته در خصوص محرومیت ها و ظرفیت های این شهر بیشتر به شعار های سیاسی شباهت دارد تا دغدغه هایی از سر دلسوزی برای مردم این شهر !

  معاون سابق عمرانی استاندار خوزستان در جایی گفت: متاسفانه شاهدیم شهرهای نفتی چون مسجدسلیمان و آغاجاری در این استان از ابتدایی ترین امکانات محروم هستند.

   احمد سیاحی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور وزیر نفت برگزار شد، اظهار کرد: وضعیت شهرهای نفتی خوزستان اصلا مناسب نیست. پیشنهاد می کنم تا کارگروهی از مسئولان استانی و وزارت نفت برای حل مشکلات این شهرها تشکیل شود.

  وی اضافه کرد: مسجدسلیمان اولین چاه نفت خاورمیانه را داشت ولی از داشتن سیستم فاضلاب محروم است. متأسفانه در آغاجاری هم که یک شهر نفتی است مردم از ابتدایی ترین امکانات محروم هستند.

  معاون سابق عمرانی استاندار خوزستان اضافه کرد: مردم در این شهرهای نفتی از ورات نفت گلایه دارند در صورتی که این امکان وجود داشت تا فعالیت ها را به شکلی انجام می دادیم که حلاوت اقدامات نفت به کام مردم بنشیند.

  " گفته های این مقام اجرایی در حالی مطرح میشود که در دولت یازدهم حتی یک مسئول استانی برای سرکشی و بازدید از نقاط آسیب دیده به شهر آغاجاری سفر نکرده است تا همچنان گرد محرومیت بر چهره این شهر نمایان باشد "

  به نظر میرسد انتخابات ریاست جمهوری عنقریب فضای سیاسی این شهر را کما فی السابق تحت الشعاع قرار می دهد و باز هم شعار هایی از جنس سیاسی کاری به مردم این شهر در راه است بی آنکه حتی یک وعده را جامه عمل بپوشانند تا مرحمی باشد هر چند ناچیز بر زخم های کهنه این شهر محروم از داشته های خویش !

  غصه این قصه پر درد اینجاست که آیا از حق السهم این شهر برای تکمیل پروژه ورودی خود نمی تواند هزینه کند ، پروژه  ای که بیش از سه سال است در دولت یازدهم به حال خود رها شده است و مایه شرمساری مسئولانی است که بارها از این مسیر عبور میکنند بی آنکه کمترین توجهی را به این مسئله داشته باشند.

  امام جمعه بصیر و دلسوز شهرستان آغاجاری بارها صدای درد مند مردم این شهر را فریاد در تریبون نمازجمعه و دیگر محافل فریاد زده است اما گویا گوش نماینده و استاندار بدهکار نیست .

  رییس شورای این شهر در جلسات مختلف از عمق محرومیت های این شهر ناله خاموش مردم را صدا زده است اما چرا کسی صدایی نمیشنود ؟

  آنچه که برای مردم این شهر به ارمغان آمده است آلاینده های ناشی از نفت و گازی است که نفعش را دو شهرستان همجوار با اهرم های قانونی برده اند بی آنکه حتی درصدی از حق السهم خود را از این منبع عظیم انرژی بگیرد !

  آیا کسی صدای این فریاد را میشنود؟؟؟؟ 

  تاریخ انتشار: ۱۹:۳۲:۵۱ | پنجشنبه, ۲۵ / آذر / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.