Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 1
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 62
 • یادداشت :

  خوشحالیم از صعود ، نگرانیم از سقوط / به قلم بهزاد شجاعی

  عصر بهبهان : آنچه در این نوشتار از نظر خواهیم گذراند ، درخصوص دغدغه ها و موانع پیش روی تیم فوتسال اهورا برای ادامه حضور در مسابقات کشوری میباشد که آیا اهورا در نطفه خفه خواهد شد؟


  خوشحالیم از صعود ،  نگرانیم از سقوط  آنچه در این نوشتار از نظر خواهیم گذراند ، درخصوص دغدغه ها و موانع پیش روی تیم فوتسال اهورا برای ادامه حضور در مسابقات کشوری میباشد که آیا اهورا در نطفه خفه خواهد شد؟

  آیا اهورا از قطار لیگ دو بزرگسالان و لیگ یک امیدهای کشوری، باز می ماند؟

  آیا بحران مالی ،گریبانگیر این تیم میشود؟

  با توجه به این موارد،عنوان نوشتار را  " خوشحالیم از صعود   نگرانیم از سقوط " انتخاب کردیم.

  ضمن تبریک صعود تیم فوتسال اهورا به لیگ یک امیدهای کشور و پیش تر صعود بزرگسالان این باشگاه به لیگ دو کشوری،نکاتی را در این مجال یاد آوری می شویم:

  بخاطر داریم که سرگذشت تیم فوتبال سیمان بهبهان در مسابقات لیگ سه کشوری ، در سایه بی تدبیری مسئولان به کجا کشیده شد. و همچنین در گوشه ای دیگر، چگونه هندبال بهبهان بحسب مشکلات مالی به بن بست رسید.

  این تجربه های تلخ، نگرانمان کرده که  هرچند با وجود همه پتانسیل های موجود در رشته فوتسال، از خود بپرسیم که آیا در آینده ای نزدیک شکوفایی بیشتر اهورا را شاهد خواهیم بود یا افول این تیم را؟

  فراموش نمی کنیم که دهه 80 هیچگاه مسئولان بهبهانی ، روابط حسنه ای با تیم های ورزشی نداشتند. دلیل ناکوک شدن ساز مسئولان با ورزش علی الخصوص فوتسال را باید از خودشان پرسید ، اما اگر مسئولان فعلی اعم از نماینده محترم شهرستان درمجلس شورای اسلامی،فرماندار محترم، مسئولان تربیت بدنی،اعضای شورای شهر ،امام جمعه محترم شهرستان قصد دارند روابط رو به رشدی با جامعه ورزش خصوصا رشته مستعد فوتسال برقرار کنند ، عاجزانه خواهشمندیم در این راه قدم بردارند وگرنه مطمئن باشید که کِشتی اهورا به ساحل نجات نمی رسد.

  سالیانی بود که رکود فوتسال در بهبهان ، این ذهنیت را ایجاد کرد، که این رشته توانایی رسیدن به موفقیت های کشوری وحتی استانی را ندارد، تا اینکه ظهور اهورا به یکباره همه چیز را عوض کرد.

  صعود تیم بزرگسالان به لیگ دو کشوری، با دستانی خالی اما صمیمیتی مثال زدنی ، هم در زمین و هم در سکوها موجی از شادی را ایجاد کرد و در ادامه صعود افتخار آفرین امیدهای این باشگاه، به لیگ یک کشور بر شادی ها افزود. از بودن در سکوها ، لذت بردیم ، اهورا شادمان کرد و این بار به مثابه یک اژدر دریایی، زوایای پنهان فوتسال بهبهان را  رو کرد و با اعتماد به نفسی فوق العاده گام های بلندتری برداشت. باعث غرورمان شد و البته باید گفت که شهرمان شناخته تر شد و اهورا چه سفیر خوبی بود برای بهبهان هم در حوزه ورزش هم در حوزه اخلاق و مردانگی.هنوز آخرین شعار این تیم پس از صعود در گوشمان نجوا میکند جایی که به یاد اولین شهید مدافع حرم بهبهان، بازیکنان وکادر فنی این تیم همه یک صدا ، یاد شهید ورزشکار احسان فتحی را زنده نگه داشتند و اشک شوق ریختیم وقتی شنیدیم که گفتند احسان جان روحت شاد.

  دست مریزاد به جوانان بهبهانی. خوشحال و سرزنده هستیم ، اما نگرانی و دغدغه هایی نیز داریم که نکند اهورا به سرنوشت سیمان ، فولاد اکسین و هلدینگ خلیج فارس دچار شود.

  بی شمار مثال دارم از حمایت فرماندارها، نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهرها مبنی بر حمایت از  ورزشکاران و تیم های ورزشی و کمک هزینه های موثری که انجام دادند. و اما این خلاء در بهبهان در گذشته به خوبی حس میشد. این بار از مسئولان ، خواهشمندیم که دست به دست هم دهیم و در مسیر آبادانی اهورا قدم برداریم.

   

  بهزاد شجاعی فعال اجتماعی

  تاریخ انتشار: ۱۸:۲۳:۳۳ | سه شنبه, ۹ / شهریور / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C1

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.