Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 27
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 2
 • اتفاقی مهم در استان /

  شهر " بنرستان " با حضور استاندار به استان خوزستان پیوست / وقتی مسئولین برای خدمت به مردم سر از پا نمیشناسند+ عکس

  عصر بهبهان : هر کار خیری که با شیطنت سیاسیون به امری برای بازی های سیاسی و ماندن یا نماندن در یک مسئولیت انجام شود دیگر ارزش خود ندارد.


  به گزارش عصر بهبهان ، تعجب نکنید اگر شنیدید شهری با نام " بنرستان "  به جغرافیایی سیاسی استان خوزستان پیوسته است چرا که روز گذشته با حضور بالاترین مقام اجرایی استان از این شهر زیبا رونمایی شد .


  شهری که مسئولینش برای رضای خدا و مردم در و دیوارش را از بنرهای رنگی متعدد و با هزینه های اندک آن هم توسط خیرین آراسته کردند تا نشان دهند راه خدمت به خلق الله نصب شمایل مسئولین زحمت کش بر پیکره خیابان های شهر است و مردم نیز قدر آنها را می دانند!


  اولین جمعه زمستان سال جاری در بهبهان مصادف بود با یک روز استثنایی که در آن مسئولین و دستگاههای اجرایی با تجلیل های تبلیغاتی از خجالت هم در آمدند ، تقدیر و تمجید به پاس مدیریت جهادی ، پرهیز از اشرافی گری ، سبک زندگی اسلامی ، پیاده سازی فرهنگ ایرانی اسلامی ، پاسداشت ارزش ها و اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ساده زیستی مسئولین که الحق والانصاف در این روز سنگ تمام گذاشتند و با این کار جهادی خود پشت پا به تعلقات دنیوی زدند!


   به هر تقدیر در این روز مسئولین شهر بنرستان با تاسی از منشور حقوق شهروندی با تلاش های خود از میدان یادمان شهدا تا میدان بیدبلند با نصب بنرهای زیبا ، عریض و طویل که هر کدام مزین به تقدیر مدیران از یکدیگر بود و از این میدان تا چهار راه شهید مراحل ، از آنجا تا چهار راه بیمارستان به سوی تالار آفاق در فواصل میادین هلال احمر و لاله و غدیر با هزینه های ناچیز میلیونی برگ زرین دیگری به افتخارات خود افزودند و گوشه ای از سبک زندگی اسلامی را به معرض نمایش گذاشتند!


  اما واقعیت قصه چیست ؟؟

  بنرستان دیگر چه صیغه ای است ؟


    همگان به روشنی می دانند شرایط اقتصادی کشور در رکود بی سابقه ای قرار دارد و بسیاری از صنایع تولیدی و همچنین کارگاه های خرد اقتصادی، به دلیل نبود تقاضا با خطر ورشکستگی با تعطیلی کامل روبه رو هستند. خریدها به دلیل نبود نقدینگی کاهش پیدا کرده و تحرک خاصی در هیچ یک از بازارها دیده نمی شود. این اوضاع گویای شرایط وخیم اقتصادی است که گریبانگیر مردم شده است. حال در چنین فضا و شرایطی، ریخت و پاش ها در سازمان ها و ادارات که با پول مستقیم بیت الملل اداره می شوند، جای تاسف دارد.  


  قانون به صراحت میگوید ، در مورد پوسترها و بنرهای تبلیغاتی در شهرها  فرمانداری ها، بخشداری ها و حتی شهرداری ها دخیل هستند. این ادارات در زمان ورود مقام یا مسئول بلندپایه ای، تمامی امکانات شهری را برای استقبال بسیج می کنند و به نظر می رسد هرچه استقبال پرشورتر و شلوغ تر باشد، آنها در انجام وظایف خود به نحو احسن عمل کرده اند! هزینه هایی که برای تبلیغات جهت استقبال ها می شود، می تواند صرف کارهای ضروری دیگری شود که نفع آن به تمامی شهرواندان برسد.


  تبلیغات بی موردی که حتی منجر به آزردگی خاطر شهروندان از اتلاف بیت المال برای کارهای می شود که می تواند به نحو دیگری انجام گیرد. زمانی که مسئولین دولتی بر صرفه جویی در منابع مالی تاکید دارند و حتی از شهروندان می خواهند از گرفتن یارانه صرف نظر کنند، دیدن تصاویر تبلیغاتی از یک مقام یا مسئول در ابعاد و گستردگی زیاد، چه پیامی را ممکن است به دنبال داشته باشد؟ چنین تبلیغاتی در خوشبینانه ترین حالت در شرایط کنونی به ضد تبلیغ تبدیل می شوند.


  حال دیگر قضاوت را به خود مردم می سپاریم.


  شهروندان میتوانند از طریق همین رسانه برداشت خود را در بخش نظرات پایین صفحه در این خصوص اعلام نمایند.


  تاریخ انتشار: ۱۰:۰۸:۳۵ | شنبه, ۴ / دی / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C27

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.