Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • رئیس کمیسیون انرژی مجلس :

  ۵۰۰اشکال به قراردادهای جدید نفتی وارد شده است/استفساریه دولت هاشمی از شورای نگهبان دست مجلس را در بررسی قراردادهای نفتی بسته است

  عصر بهبهان : فریدون حسنوند اظهار داشت:در زمان آقای هاشمی یک اسفساریه در خصوص قراردادها از شورای نگهبان گرفتند که طبق آن این‌گونه قراردادها نیازی به تصویب مجلس شورای اسلامی ندارد.


  به گزارش عصر بهبهان ، فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با رهیاب در خصوص قرادادهای جدید نفتی اظهار داشت:در رابطه با قراردادهای نفتی یک مشکلی داریم در زمان آقای هاشمی یک استفساریه در خصوص قراردادها از شورای نگهبان گرفتند که طبق آن این‌گونه قراردادها نیازی به تصویب مجلس شورای اسلامی ندارد.

  وی ادامه داد:با این استبصاریه عملاً دست مجلس بسته‌شده است برخی این سؤال را می‌پرسند که چرا مجلس، قراردادهای نفتی جدید را مصوب نمی‌کند پاسخ این است که در اختیارات ما نیست ولی دنبال جلب نظر شورای نگهبان هستیم.

  فریدون حسنوند خاطرنشان ساخت:ما برای رسیدگی به این قراردادها دو راهکار ارائه دادیم یکی اینکه هیئت تطبیق به این مسئله رسیدگی کند و روی این مسئله دست بگذارد لذا تا امروز سه بار این قراردادها برای اصلاح به هیئت دولت رفته است.

  وی اضافه کرد:بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری در این خصوص، قراردادهای نفتی جدید را به ستاد اقتصاد مقاومتی بردند که گفته شد 500 اشکال به آن گرفته‌اند.

   رئیس کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد:کمیته‌ای برای رسیدگی به این قراردادها در کمیسیون انرژی تعریف کرده‌ایم که سه حقوق دادن و سه کارشناس فنی اعضای این کمیته‌ هستند


  وی ادامه داد:15 محوری که مقام معظم رهبری در خصوص قراردادهای نفتی اعلام کردند هنوز برخی از این ایرادات در  قراردادها وجود دارد و برطرف نشده اند که هیئت تطبیق باید این اشکالات را رفع کند.

  نماینده مردم اندیمشک تصریح کرد:در این رابطه دو خط قرمز داریم یکی فرمایشات مقام معظم رهبری است که باید تمام اشکالاتی که ایشان فرمودند برطرف شود دیگری هم منافع ملی است در حوزه اقتصادی و حقوقی اشکالاتی وارد است که حاکمیت ملی ما را زیر سؤال می‌برد.

  وی اضافه کرد:در برخی جاها شفافیت در قراردادها وجود ندارد که گفته‌ایم باید اصلاح شود طبق فرمایشات حضرت آقا یک سری شوراها و کمیته‌ها پیش‌بینی‌شده است که مسیر باید از آن طریق طی شود که این کار هنوز انجام‌نشده است.

  حسنوند گفت:سهم ایران، نوع ورود فنّاوری، ماندگاری و هزینه‌هایی که باید بپردازیم کاملاً شفاف نشده است به آقایان هم گفته‌ایم تا این ایرادات برطرف نشود نمی‌توانند قراردادهای جدید را اجرایی کنند.


  تاریخ انتشار: ۲۱:۳۶:۱۲ | شنبه, ۲۳ / مرداد / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.