Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 1
 • گزارش ویژه /

  ورود افراد مارک دار سیاسی به بهبهان ممنوع / بهبهان سالهاست زخمی ترکش های سیاست زدگی منفعت طلبان است

  عصر بهبهان : اینکه برخی از مدیران فرهنگی ما با سبقه های مختلف سیاسی ، عرصه‌ی فرهنگ این شهر را جولانگاه فعالیت‌های سیاسی خود تصور کرده‌اند، چیزی نیست که بر فعالان فرهنگی پوشیده باشد.


  به گزارش عصر بهبهان ، سیاسی‌کاری پدیده‌ایست که متأسفانه خیلی‌ها با آن برخورد کرده‌اند و معنای آن، سوءاستفاده از بهانه‌های سیاسی برای ترجیح بخشیدن به منافع شخصی یا گروهی در مقابل منافع ملی‌ست. قاعدتاً گذشته از اینکه امسال سال "اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل " نام گرفته است، لازم است که کلاً سیاسی‌کاری از نظام سیاسی و جامعه‌ی ما حذف شود.

  اما به نظر می‌رسد در ماههای پایانی سال جاری ، و برای ارتقای اقتصاد و فرهنگ، بیش از پیش احتیاج داریم که سیاسی‌کاری را از کشورمان حذف کنیم. فارغ از مباحث تئوریکی که در این بین وجود دارد، حداقل تجربه ثابت کرده است که بیشترین آسیب‌های اقتصادی و فرهنگی، محصول حضور سیاست‌بازان در این عرصه‌ها بوده است.

  اینکه برخی از مدیران فرهنگی ما با سبقه های مختلف سیاسی ، عرصه‌ی فرهنگ این شهر را جولانگاه فعالیت‌های سیاسی خود تصور کرده‌اند، چیزی نیست که بر فعالان فرهنگی پوشیده باشد. و یا حضور دستوری سیاست در امر مدیریت شهری ، تجربه‌ی مشترک بسیاری از مدیران قبل و فعلی است که متأسفانه آثار سوء آنرا همگی لمس کرده‌ایم.


  امروز دوباره عده ای با چشم پوشی از اولویت های مردم این شهر و با تکرار حرکت در مسیر پراشتباه سیاسی کاری که سالهاست این شهر را با بدترین شرایط ممکن روبروکرده است ، پا در میدان مفتضح سیاسی گذاشته اند و با دعوت از چهره های به اصطلاح روشنفکر به بهانه ترویج آزاد اندیشی سعی در پیاده سازی تفکرات مسموم خود در مدیریت اجتماعی دارند .

  در این راه البته با بهره گیری از میراث نامیمون اکابر سیاسی خود دست به هتاکی به ارزش ها و مخدوش سازی تفکرات ناب انقلابی زده اند تا باری دیگر آشفته بازاری را بر فضای امن اجتماعی دانشگاهها و محافل عمومی مستولی سازند حال آنکه این افراد مریض نیتی جز تحصیل منافع شوم سیاسی خود در این برهه از زمان ندارند.


  اما جای خوشبختی است که مردم آگاه این شهر به درجه ای از درک و بصیرت رسیده اند و برگ ریزان این طیف شکست خورده را در خزان عمر سیاسی اش به چشم دیده اند و دیگر بهای تفکر ارزشمند خود را ارزانی منعت طلبان نخواهند کرد چرا که سال گذشته مصداق این مهم در تاریخ سیاسی بهبهان بوده است.


  هفته گذشته  عده ای با پهن کردن بساطی در یک دانشگاه به دنبال مجالی برای دادن نفسی مصنوعی به بیدادگران ، تعمدا به بسیج و ارزش ها تاختند بی آنکه حتی از بنیان ماجرا خبر داشته باشند . مسئله با روشنگری دو تن از فعالان دانشجویی به شایستگی مدیریت شد و مردم را از آنچه که دوباره قرار بود بر فضای این شهر چمبره بزند آگاهی دادند اما جای تاسف است برای معدود افرادی که خود را روشنفکر تلقی میکنند و در مقام مطالبه گری و یا روشنگری دست به قلم فرسایی میزنند .


  براستی اینها نمی دانند که حنای این جناح شکست خورده سیاسی دیگر برای مردم رنگی ندارد و جز رقم زدن اتفاقات تلخ گذشته چیزی به توشه داشته هایشان افزوده نمیکنند . البته که میدانند چرا که در گذشته نه چندان دور چشمانشان به روشنی نظاره گر افول این تفکر پوسیده بود پس توصیه میکنیم دست از منفعت طلبی بردارید و به ناله پر درد مردم گوش فرا دهید و گر نه دوباره افشاگری در راه است.


  تاریخ انتشار: ۱۱:۵۳:۳۶ | جمعه, ۲۶ / آذر / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.