Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 6
1 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 1
 • یادداشت/

  نقدی بر مقاله آقای تئوریسین / ما را به خیر تو امید نیست... / ترکش تفکرتان بر پیکره زخم شهرم هنوز باقی است

  عصر بهبهان : از کارگزاران تا اصلاحات و اکنون اعتدال بیست سال سواری بر گرده ملت توسط همفکران و پیاده نظام های اقتصادی دولت مطبوعتان مگر کم بوده است که اینک دوباره سودای برگشت به قدرت و حکمرانی در سر می پرورانید .


  بسم الله الرحمن الرحیم


  یادداشتی از سید تاج الدین ایزدگشب ( صریح با نماینده مجلس ششم بهبهان )


  عده ای از آنان زمانی که جامعه می آموخت که چگونه از ظرفیت های موجود در قانون اساسی در راه احقاق حقوق خود گام بردارد،فریاد تغییر قانون اساسی سردادند و عده ای دیگر با تحصنی سیاسی در مجلس ششم برای همیشه برنام خود در عرصه سیاسی کشور خط قرمز کشیدند و زان پس رو به طبابت و تجارت آوردند!

  اصلاح طلبان انقلاب را ویرانگری می دانستند اما حقیقت این است که اصلاح طلبی نیز زمانی که با فقر تئوریک و عدم سیاست ورزی همراه باشد فرجامی جز ویرانگری ندارد.

  اصلاح طلبان انقلاب را محصول تفکر ناکجا آبادی و دلخوش به آرمانشهر می دانستند اما حقیقت این است که وعده های آنان درباره "هدف" نیز چیزی جز ترسیم آرمانشهری در ناکجاآباد نبود.

  اصلاح طلبان انقلاب را خورنده ی فرزندان خود می دانستند اما آنان فرزندان خود را نخوردند بلکه بی پناه به کام خورندگان فرستاندند.

  اصلاح طلبان انقلاب را در راه رسیدن به هدف پرهزینه می دانستند اما خود بدون دست یابی به هدف متحمل هزینه های فراوان و بی فایده شدند.

  گفته بودید :
  پس از هشت سال جنگ تحمیلی و تبلور مسئولیت‌پذیری مردم مقاوم و ایثارگر خوزستان در کنار هم میهنانشان، شهروندان خوزستانی چشم به راه بازسازی و آبادانی دیارشان بودند که نه تنها وعده‌ها هیچ‌گاه رنگ واقعیت به خود نگرفت و خوزستان که روزگاری قطب صنعتی و تجاری کشور به شمار می‌رفت، بار دیگر قد علم نکرد، بلکه هر روز بر مصائب، محرومیت‌ها و کمبودهای این استان زرخیز افزوده شد.

  باید گفت :

  از کارگزاران تا اصلاحات و اکنون اعتدال بیست سال سواری بر گرده ملت توسط همفکران و پیاده نظام های اقتصادی دولت مطبوعتان مگر کم بوده است که اینک دوباره سودای برگشت به قدرت و حکمرانی در سر می پرورانید . چرا آن زمان به وعده های پوشالی عالیجنابان عمل نشده است و یا در مقام مطالبه گر برای شهر و استان زادگاهتان کاری نکرده اید !

  آن زمان که با تحریک وکلای تسخیر شده پایتخت نشین دست به تحصن بر علیه نظام زده بودید ، آن گاه که بازیچه سیاسی کاری های مغرضانه عده ای بر علیه رئیس دولت وقت و یا یک شخصیت دینی دست به قلم شدید و تریبون برپا کردید ، چرا به فکر ویرانی های خوزستان نبودید ؟

  براستی آن زمان برای خوزستان چه کرده بودید که اکنون و در طلیعه یک اتفاق بزرگ سیاسی به فکر این خطه محروم و مهجور از توسعه و آبادانی افتاده اید !


  گفته بودید :

  اکنون مطالبه بر حق مردم خوزستان این است که اقداماتی فوری و اساسی برای برون‌رفت از این بحران صورت گیرد و نیک آشکار است که این امر جز با عزمی ملی و توجه ویژه دولت تدبیر و امید و همکاری و همدلی همه نهادها و دستگاه‌های مسئول محقق نخواهد شد.


  مردم خوزستان در چهار سال دولت داری تدبیری ها ، جز فقر و فلاکت چیزی ندیده اند ، نشان به این نشان که حتی حاضر نیستند برای دیدن رئیس جمهور مملکت از درب خانه تا خیابان استانداری قدمی بردارند ، این درد مشترک که امروز شما از آن دم میزنید حاصل ترکش های جدال های سیاسی و منفعت طلبی هم قطاران شما در مجلس ششم ، دولت های پنجم و ششم ، هفتم و هشتم و اکنون یازدهم است که بر پیکره زخمی آن به یادگار مانده است ، پس استدعا داریم نمک بر این زخم نپاشید و دست از سر مردم مصیبت دیده بردارید و گرنه کاری خواهند کرد که در تاریخ انقلاب برای همیشه یاد کنند.


  در ختم مقال لازم است اشاره شود که جناب دکتر ، اگر امروز در صدد خدمت به خوزستان برآمدید چرا فکری به حال زادگاهتان نمیکنید ، آیا شنیدید که بهبهان با 18 درصد نرخ بیکاری در صدر شهرهای استان خوزستان است ، حتما به گوشتان رسیده که کشاورزی در این شهر نابود و صنعتش به تاراج رفته است ، لابد در خبرها خوانده اید هشت هزار بیکار از جمعیت 180 هزار نفری بهبهان فاجعه ای بزرگ را رقم زده است  ، پس چرا فکری نکرده اید و در این مدت برای فرار از اذهان عموم راه پایتخت در پیش گرفتید و شدید وکیل مردم سرمایه دار پایتخت در شورا ؟


  در پایان تنها باید گفت " ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان "

  تاریخ انتشار: ۰۹:۴۴:۲۲ | جمعه, ۲۷ / اسفند / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C6

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.