Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 11
0 3
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 4
 • نامه چالش برانگیز اساتید و کارکنان دانشگاه خاتم بهبهان :

  آقای رئیس جمهور! صدای فریاد دادخواهی دانشگاه خاتم الانبیاء بهبهان را می شنوید

  عصر بهبهان : در نامه ی جمعی از اساتید و کارکنان دانشگاه خاتم الانبیاء بهبهان به دکتر روحانی آمده است: وضعیت دانشگاه خاتم به جایی رسیده است که عده ای را به بردگی گرفته اند.


  به گزارش عصر بهبهان به نقل از  گروه دانشگاه "موج چهارم”، جمعی از اساتید و کارکنان دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان در نامه ای سرگشاده به رئیس جمهور، خواستار رسیدگی وی به وضعیت اسفبار این دانشگاه شدند.

   

  در بخشی از این نامه آمده است: "پس از ماه ها دادخواهی که هیچ گوش شنوایی برای آن نبوده و نیست، از شما به عنوان رئیس جمهور می خواهیم که صدای فریاد ما را بشنوید، فریادی که قصه ی چند ماهه ی بی حرمتی به دانشجو و برخوردهای ناصحیح و به دور از شئونات با کارکنان و برخی از اساتید و عدم تمدید قرارداد و پرداخت به موقع حقوق را بازگو می کند”.

   

  متن این نامه به شرح ذیل می باشد :

   

  به نام حضرت دوست

   

  محضر مبارک جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

  سلام علیکم ؛

   

  احتراماً از شما می خواهیم از پرداختن به مسائل حاشیه ای من جمله تخریب دکتر احمدی نژاد، کنسرت موسیقی در مشهد و موضوع مینو خالقی بپرهیزید و نیم نگاهی به مشکلات جامعه از جمله فقر، بیکاری، اشتغال و ازدواج جوانان، گرانی اجناس بویژه بالا بودن هزینه های غیرمتعارف آب، برق، گاز، وضعیت بد معیشت مردم و همچنین مدیریت ضعیف جناحی و سلیقه ای دانشگاه خاتم الانبیاء (ص) بهبهان داشته باشید.

   

  * دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء (ص) بهبهان :

  این مرکز آموزش عالی ابتدا به عنوان دانشکده ی منابع طبیعی تأسیس شد وگروهی که مسئولیت کار را در آن زمان بر عهده داشتند اقدامات خاصی در حوزه های مختلف مدیریتی، جذب و گزینش فامیل، دوستان و آشنایان خود خارج از ضوابط استخدام نمودند.

   

  بعد از گذشت سال ها با توجه به توانمندی های علمی فرزندان این خطه، دانشکده ی منابع طبیعی تبدیل به دانشگاه گردید و نهایتاً همین امر سبب شد که تغییراتی در بخش های مختلف حاصل شود.

   

  همین امر باعث شد آن عده ای که خود را صاحبان دانشگاه تلقی می کردند بدلیل نداشتن شرایط احراز در سمت های مختلف خصوصاً تغییراتی که در حوزه ی مدیریت بوجود آمده بود، با انتصاب دکتر توکلی و در ادامه ی شروع به کار آقای شریعتی نماینده شهرستان بهبهان ؛ از وضعیت به وجود آمده ابراز ناراحتی کنند و به طور مستمر مشکلاتی را سد راه پیشرفت دانشگاه و تیم مدیریت جدید به وجود بیاورند و از سوی عده ای در شهرستان های بهبهان و اهواز بمنظور رسیدن به اهداف شخصی – جناحی خود، اقدامات خاصی را طراحی و اجرا نمایند.

   

  از جمله ی این اقدامات می توان به سخنرانی های متعدد در مراسمات مختلف، طرح شکوائیه هایی بصورت حضوری و کتبی با حمایت های پشت پرده ی جناب عبدالحسین فریدون و آوردن بازرسان ویژه ی وزارت علوم در چندین مرحله اشاره نمودند که به قول خودشان اعتراض به وضعیت موجود دانشگاه بود!

   

  حال که بیش از یکسال از تغییر مدیریت و روی کار آمدن تیم جدید می گذرد و روز به روز ضعف و ناکارآمدی آنان خود را نشان می دهد، گفتیم و فریاد زدیم اما گوش شنوایی نبود.

   

  در این مدت زمان آنها از توجه به مسائل علمی، رشد فکری، تعلیم و تربیت دانشجویان و توسعه ی دانشگاه غافل مانده اند و به مسائل حاشیه ای و تسویه حساب های شخصی پرداخته اند و گویا هدف دیگری ندارند.

   

  این پایان کار نبود و آنان با ورود به انتخابات مجلس شورای اسلامی شروع کردند به برخورد با نیروهای رقیب و مچ گیری و بهانه تراشی، همانطوری که جناب فریدون گفت "من رئیس دانشگاه سمنان بودم چون احمدی نژاد با من برخورد کرد آمده ام تا تسویه حساب های شخصی خودم را انجام دهم”، حال متوجه می شویم که مدیریت فعلی دانشگاه خاتم دست پرورده و حاصل تراوش فکری جناب فریدون می باشد لذا از زمان مدیریت فعلی دانشگاه شاهد تخلفات گسترده ای در زمینه های مختلف بوده ایم.

   

  تبعیض بین همکاران، ایاب و ذهاب اساتید از اهواز به بهبهان با ماشین دانشگاه، عدم حضور درست و به موقع برخی از مسئولین، جذب غیرقانونی فردی با مدرک کارشناسی ارشد به عنوان عضو هیات علمی، بی حرمتی به دانشجویان و عدم توجه به ارزش های والای آنان، برخورد ناصحیح و خارج از ضوابط و به دور از شئونات شغلی با کارکنان و برخی از اساتید، عدم پرداخت چند ماهه ی حقوق و عدم تمدید قرارداد و تهدید به اخراج کارکنان و وادار نمودن آنان به کارهای خدماتی از جمله رنگ آمیزی معابر، پایه های برق و نظافت خوابگاه ها ؛ گویی که آنان بردگان مسئولین هستند، از جمله تخلفات تیم مدیریتی دانشگاه می باشد.

   

  ضعف در تیم مدیریت جدید به آنجا رسیده است که شورای تأمین در خصوص وضعیت نابسامان آن تصمیماتی اتخاذ نمود، واقعاً این خود مصیبت بزرگی برای دانشگاه نیست؟

   

  با نگاهی اجمالی به بررسی و اشتغال نیروها اعم از هیات علمی، نیروهای اداری، رسمی، پیمانی، قراردادی و شرکتی متوجه می شویم که از ابتدای تأسیس دانشکده تاکنون از بین این جمعیت نیروهای گزینش شده،  فقط ۱۰% آنان از طریق آزمون و فراخوان هیات علمی جذب دانشگاه شده اند.

   

  لذا استدعا داریم که شما به دادخواهی ما گوش دهید و به وضعیت اسفبار این مرکز آموزش عالی رسیدگی نمائید و با دستورات مقتضی مانع از این ناعدالتی و اخراج نیروها شوید.

   

  جمعی از اساتید و کارکنان دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء (ص) بهبهان

  تاریخ انتشار: ۱۹:۲۶:۱۲ | شنبه, ۶ / شهریور / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C11

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.