Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 2
 • تحول در پیرترین بیمارستان بهبهان / از تجهیز شیک ترین بخش آی سی یو تا احداث مجهز ترین ساختمان مدیریت پسماند + عکس

  عصر بهبهان : به نظر می رسد با راه اندازی بخش آی سی یو ، یک تحول بسیار بزرگ در بیمارستان شهید زاده بهبهان رخ خواهد داد که سالهاست مصائب بزرگی از فقدان آن برای مردم به وجود آمده است و از تلفات جانی بیشتری در آینده جلوگیری نماید.


  به گزارش خبرنگار عصر بهبهان ، بیمارستان شهید زاده بهبهان که یکی از پیر ترین مراکز درمانی شهرستان بهبهان و حتی خوزستان در همجواری سه استان بزرگ جنوب کشور به شمار می آید سالهاست به دلیل کمبود امکانات و حجم زیاد بیماران با مشکلات عدیده ای روبرو بود .

  مشکلات این بیمارستان پیر چنان بود که در طول سالهای اخیر پای وزیر ، نمایندگان ، مسئولان استانی و مسئولین محلی شهرستان را به این شهرستان باز کرد تا از نزدیک شاهد مصائب به وجود آمده باشند.

  با تغییراتی که در بدنه دانشکده علوم پزشکی بهبهان و بیمارستان رخ داد،  با وجود محدودیت های مالی اقدامات چشم گیری در ساختار این مرکز درمانی به وقوع پیوست که میتواند نقطه عطفی برای تداوم بهبود وضعیت کنونی محسوب شود.

  پس از درخواست های مکرر مردمی و طرح برخی انتقادهای غیر سازنده توسط برخی افراد در فضای مجازی مصمم شدیم تا به اتفاق مدیر داخلی بیمارستان از این اقدامات گزارشی تهیه کنیم که در ادامه از نظر میگذرانیم.


  سید محمد دهبان پور مدیر داخلی بیمارستان ضمن تشریح گزارش مختصری از وضعیت قبل و حین پروژه های اجرا شده و در دست اقدام به اتفاق خبرنگار ما از بخش های مختلف بیمارستان سرکشی کرد.  دهبان پور در ابتدا از وضعیت پروژه کلینیک تخصصی 5 طبقه به خبرنگار ما گفت : طبقه اول  این پروژه  حوزه اورژانس ، حوادث و تروما را پوشش می دهد که با هدف افزایش تخت و تخصصی شدن اورژانس بیمارستان شهید زاده به اورژانس قبلی اضافه خواهد شد و اورژانس جدید علاوه بر اینکه برای بیماران و مصدومان حوادث و تروما طراحی  شده و ظرفیت آن 35 تخت می باشد مرکز ارجاعی بیماران تصادفی منطقه نیز خواهد بود،  باند هلی کوپتر نیز برای آن در نظر گرفته شد.

   وی ادامه داد : بقیه طبقات هم با توجه به مشکلاتی که ساختار قدیمی بیمارستان شهید زاده دارد  بر حسب اولویت منتقل خواهند شد و این طبقات شامل : پاراکلینیکی و اتاق عمل ، جراحی ، داخلی و اطفال  می باشند. ساختارهای جدید به نحوی  طراحی شدند که علاوه بر  نو شدن ساختارهای فیزیکی ، تحول جدیدی در ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به مردم شهرستان صورت میگیرد.  مدیر داخلی بیمارستان شهید زاده عنوان کرد : در تازه ترین  پیگیریها و تیم حوزه  درمان دانشکده و رایزنی با مقامات ارشد وزارت بهداشت ، تجهیزات  بیمارستانهای تابعه با مبلغی بالغ بر هیجده میلیارد و دویست و ده میلیون ریال از محل هیات امنای صرفه جویی ارزی تامین شده است که این اقلام شامل تجهیزاتی از جمله : سونو گرافی ، ست ویدئو آندوسکوپ کلونوسکوپ ، لاپاروسکوپ ، میکروسکوپها جراحی مغز و اعصاب و ENT ، سل کانتر  ، چراغهای اتاق عمل سیالکتیک ، دستگاههای الکتروشوک ، تختهای احیاء نوزادان ، دستگاههای الکتروکوتر و ......  می باشند که تحویل بیمارستانها گردید . انشالله با پیگیریهای مستمر  مسئولین دانشکده علوم پزشکی در آینده نزدیک شاهد بهبود وضعیت درمان شهرستان خواهیم بود


  پس از آن به سراغ ساختمان امحاء پسماندهای بیمارستان که کاملا  پیشرفته و با استفاده از متد روز ساخته شده بود رفتیم این بخش که قادر است کلیه زباله ها را با تفکیک به صورت عادی و عفونی در دستگاههای مربوطه حرارت داده و سپس امحا نماید برای نخستین بار در این شهرستان راه اندازی شده است و در حال حاضر کلیه زباله های بیمارستان که تا پیش از این صدای بیماران و همراهان را در آورده بود به این ساختمان منتقل و دیگر شاهد انباشت زباله در گوشه گوشه بیمارستان نخواهیم بود.  تجهیز سرویس های بهداشتی بخش اعصاب و روان یکی دیگر از اقدامات خوبی بود که سالهای گذشته انتقادهایی نیز از سوی مردم را به دنبال داشت اما اکنون مشکلات این بخش مرتفع شده است.


  مدیر داخلی بیمارستان شهید زاده بلافاصله خبرنگار ما را به بخش تازه تاسیس و مدرن آی سی یو که مجهز به اتاق ایزوله استاندارد بود هدایت کرد و از تکمیل و افتتاح این بخش مهم در آینده نزدیک خبر داد .


  به نظر می رسد با راه اندازی این بخش مهم یک تحول بسیار بزرگ در بیمارستان شهید زاده بهبهان رخ خواهد داد که سالهاست مصائب بزرگی از فقدان آن برای مردم به وجود آمده است و از تلفات جانی بیشتری در آینده جلوگیری نماید.  ترمیم و زیباسازی حیات بیمارستان که در سالهای گذشته به دلیل عدم ساماندهی از وضعیت نابسامانی برخوردار بود یکی دیگر از اقدامات جالب توجه بود که با تغییرات کنونی فضای مطلوبی را برای همراهان بیماران با کاشت چمن و گل در آینده فراهم کرده است.


  یکی از ایراداتی که توسط امام جمعه موقت در بازدید چند ماه پیش از مدیریت بیمارستان مطرح شد نبود یک نمازخانه نسبتا بزرگ بود که هم اکنون با دستور مدیر داخلی و تامین مالی آن آماده بهره برداری است که جای تقدیر دارد .  دهبان پور اختصاص و تجهیز یک اتاق ایزوله در بخش داخلی و تفکیک و تجهیز سرویس های بهداشتی مردان و بانوان را یکی دیگر از اقدامات خوب در این بیمارستان برشمرد و افزود : همین اقدامات نیز در بخش قلب با همین کیفیت صورت گرفته است تا بیماران عزیز در این زمینه هیچ کونه مشکلی نداشته باشند.  وی از کمبود اعتبار لازم برای راه اندازی دیگر طرح این بیمارستان بر داد و اذعان کرد : در حال حاضر بدلیل عدم پرداخت مطالبات بیمارستان توسط بیمه ما در یک شرایط نامناسب قرار گرفتیم اما با این وجود توانستیم کارهای زیر بنایی خوبی را انجام دهیم که شاید در طول این سالها کم نظیر باشد.


  رنگ آمیزی کلیه دیوارهای بیمارستان ، احداث یک سالن انتظار مجهز در آینده نزدیک برای بخش داخلی و قلب نیز از سری کارهایی که در حال انجام است و میتواند وضعیت فعلی را نسبت به گذشته متغیر نماید .     

  تاریخ انتشار: ۱۰:۳۰:۴۰ | پنجشنبه, ۲ / دی / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.