Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • مدیر موسسه جهاد نصر :

  شهرک های کشاورزی در بهبهان و شوش ساخته میشود / آمادگی اجرای فاز دوم طرح 550 هزار هکتاری را داریم

  عصر بهبهان : مدیر عامل موسسه جهاد نصر از اجرای مطالعات اجرای طرح 550 هزار هکتاری در زمین های شمال استان خوزستان خبر داد و گفت: تفاهم نامه ای جهت احداث دو شهرک با عنوان شهرک کشاورزی در شمال استان در شهرستان ها ی شوش و بهبهان منعقد شده است.


  به گزارش عصر بهبهان ، مدیر عامل موسسه جهاد نصر  از اجرای  مطالعات اجرای طرح 550 هزار هکتاری در زمین های شمال استان خوزستان خبر داد و گفت: تفاهم نامه ای جهت احداث دو شهرک با عنوان شهرک کشاورزی در شمال استان در شهرستان ها ی شوش و بهبهان منعقد شده است.      

  به گزارش پایگاه خبری آراس یداله شمایلی در جلسه ی پیگیری طرح 550 هزار هکتاری که امروز در استانداری برگزار شد؛ گفت: از  312 هزار هکتار فاز اول 212 هکتار آن اجرا شد و برای فاز دوم  با، سازمان جهاد کشاورزی و سازمان آب و برق با پیگیری های لازم جهت اجرای 244 هزار هکتار پیشنهاد شد اما متاسفانه در حال حاضر 128 هزار هکتار از این مقدار با پیشنهاد وزارت نیرو کاهش یافته و مورد قبول ما واقع نیست.

  وی با اعلام اینکه  اجرای فاز دوم طرح 550 هزار هکتاری از تامین اعتبارات مالی  برخوردار است، افزود: باید با کمک و همت یکدیگر این موضوع هر چه سریعتر خاتمه یابد و ما نیز به وزارت نیرو نامه ای مشترک جهت اجرای فاز دوم همانند فاز اول  و در قالب 225 هزار هکتار توشته ایم.

  شمایلی با بیان اینکه اجرای فاز دوم طرح در محدوده ی زمین های شمال استان است، خاطر نشان کرد: امید است به زودی مطالعه ی این محدوده از شمال استان انجام و وارد چرخه ی  اجرا گردد تا نگرانی ها رفع شوند.


  سازمان آب و برق اعتبارات  اجرای فاز دوم را ندارد

  مدیر عامل سازمان آب و برق استان خوزستان با اعلام اینکه تکلیف فاز اول اجرای طرح 550 هزار هکتاری هنوز مشخص نشده است، گفت: 73 هزار هکتار از فاز اول طرح در شبکه های اصلی باقی مانده است، و یک سال و نیم است اعتباری به سازمان آب و برق در این خصوص تخصیص داده نشده است.

   محمدرضا شمسایی اظهار داشت: قرار بود  تا اعتبارات از محل صندوق توسعه ی ملی پرداخت شود اما تا به امروز به سازمان آب و برق پرداخت نشده است.

  وی با اعلام اینکه در اجرای فاز دوم طرح معضلاتی دامن گیر سازمان آب و برق است، ادامه داد:  115 هزار هکتار از اراضی در فازدوم طرح توسط وزارت نیرو حدف شد؛ سازمان جهاد کشاورزی و جهاد نصر با برداشت از صندوق توسعه ی ملی آمادگی اجرای فاز دوم را دارند اما سازمان آب و برق اعتباراتی برایش تخصیص نشده و نمی تواند فعالیت خود را آغاز کند.

  شمسایی عنوان کرد: با گذشت یک سال و نیم هنوز  نتوانسته ایم در بخش اتمام فاز اول اقدام و فاز دوم را شروع کنیم. و امید است با تخصیص اعتبارات لازم فاز دوم وارد چرخه ی اجرا شود.        

  تاریخ انتشار: ۰۹:۵۳:۴۲ | شنبه, ۴ / دی / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.