Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 16
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 2
 • گزارش ویژه /

  صدای پای تبلیغات انتخابات شورای پنجم شهر بهبهان آمد / از دیده بوسی در سطح شهر تا رجزخوانی در فضای مجازی

  عصر بهبهان : یکی از محسوس‌ترین تبلیغاتی که ماههاست آغاز شده اغلب شهروندان آن را می‌بینند، ‌حضور ناگهانی و فعال کاندیداهای احتمالی حداقل در فضای مجازی و شبکه های موبایلی است!


  به گزارش عصر بهبهان ، در این روزهای سرد زمستانی بهبهان شاید تنها موردی که سخن گفتن از آن بدسلیقگی به نظر آید، انتخابات آینده شورای شهر است. اما وقتی در همین سرما و سکون زمستانی عده ای موتور ستادهای انتخاباتی خود را روشن کرده اند تا گرمایش در روز انتخابات کمک حالشان باشد، چه باک که من هم انگ این بدسلیقگی را بجان می خرم.

   

  قبل از ورود به بحث یادآور می شوم که تمام مباحث مطرح شده در این نوشتار تحلیل و درک نگارنده از تحرکات و اظهارنظرهای شخصیت های ذی نفع در انتخابات آینده مجلس و جو عمومی جامعه بوده و ادعایی درخصوص قطعیت آنها وجود ندارد.

  با نزدیکی به روزهای انتخابات حال و هوای شهر و استان بیش از پیش سیاسی شده و روابط اجتماعی هم بیشتر تحت تاثیر این رویداد سرنوشت ساز قرار می گیرد. اصطلاح «تبلیغات زودهنگام» در مورد انتخابات شورای اسلامی شهر هم از آن مسائلی است که این روزها پیرامون آن سخن رانده می شود؛ با این حال به نظر می رسد حکم روشنی در قانون انتخابات برای آن مدنظر قرار نگرفته است.

  این روزها حرف و حدیث‌های فراوانی در خصوص آغاز تبلیغات زود هنگام انتخاباتی توسط نامزدهای احتمالی انتخابات شورای شهر در بین مردم و فضای مجازی مطرح گشته است.

  یکی از محسوس‌ترین تبلیغاتی که ماههاست آغاز شده اغلب شهروندان آن را می‌بینند، ‌حضور ناگهانی و فعال کاندیداهای احتمالی حداقل در فضای مجازی و شبکه های موبایلی است!

  تقلیل تعداد اعضای شورای شهر از یک سو و افزایش داوطلبان کاندیداتوری انتخابات آینده این شورا در بهبهان از سوی دیگر ، فضا را ناخواسته به سوی تحرکات پیش از موعد و تبلیغات کم سابقه ای برده است که به نوعی آغازگر رقابتی نفس گیر میباشد.

  در این میان صف آرایی ها برای ورود به انتخابات شورای شهر ، تعجب مردم را موجب شده است چرا که اسامی مطرح شده در فضای مجازی به عنوان کاندیدای احتمالی ، شرایط تشخیص و ترغیب نخبگان را برای انتخاب در قلب تپنده شهر که همان شورای شهر است دشوار کرده است.

  افرادی با راه اندازی یک کانال و چند گروه در شبکه های اجتماعی خود را دلسوز و ناجی مردم محروم و رنجدیده شهر معرفی کرده  و در متون روزانه خود تنها راه برون رفت از شرایط سخت کنونی را اعتماد و انتخاب خود از سوی مخاطبان می دانند ، در حالی که نه سابقه و نه تخصصشان حکم میکند پا به این عرصه گذاشته و یاحتی در قامت یک نامزد رخ نمایی نمایند!

  افراد دیگری که سالهاست قلمی از جنس مصلحت اندیشی در دست گرفته اند و با آن ایامی طولانی بر اریکه شهرت خیالی جا خوش کرده بودند امروز از آن به عنوان اهرمی سیاسی برای رسیدن به این جایگاه از هیچ کوششی فرو گذار نمیکنند ، صاحب این قلم ها البته در برهه کنونی بر هیچ لوحی سیاهه نمیکنند مگر آنکه منافع و عواید مطبوعشان در آن حاصل شده باشد.

  ترتیب مجالس و تزئین محافل مناسبت های مختلف ، جدیدا شغل نفرات دیگری از کاندیداهای انتخابات شورای اسلامی شهر بهبهان شده است که البته معلوم نیست با کدام هزینه و از کجا تامین میشود ، اما آنچه که هویداست هزینه های مذکور با چراغ سبز برخی مسئولین صرف امور تبلیغاتی شده است.

  دیگری با خوش پوشی و حضور مداوم در تمامی جلسات رخت نامزدی برتن کرده است که به سبب قرار گرفتن در اکثر قریب به اتفاق تصاویر رویدادهای شهرستان به آقای دوربینی شهرت یافته است.

  در عجیب ترین تحرکات ، اعلام موجودیت بیش از 5 الی 6 تن از مجموعه شهرداری در انتخابات آتی شورا بهت همگان را موجب شده است که باید دید آیا این تعداد افراد برنامه ریزی شده وارد صحنه خواهند شد یا اینکه هر کسی با ساز وکار خود در فکر تصدی کرسی این شورا خواهد بود که البته مورد دوم محتمل تر به نظر میرسد.

  حضور یکی از چهره های مطرح اصولگرایی و یکی از مسببین اصلی پیروزی کشت زر در انتخابات مجلس همچنان در گیر و دار تایید و تکذیب است اما تا این لحظه شواهد نشانگر تمایل وی به ورود در این رقابت سنگین است که با این تفاسیر عزم جریان مقابل را برای حضوری جدی جزم خواهد کرد با این توضیح که جریان مقابل ماههاست برنامه ریزی لازم را در این زمینه لحاظ کرده است.

  از نکات قابل توجه در انتخابات آینده شورای شهر بهبهان حضور یک روحانی در این رقابت محسوب میشود که باید دید آیا برای نخستین بار یک فرد روحانی اقبال حضور در شورا را پیدا خواهد کرد یا خیر !

  سکوت و انفعال کامل اعضای کنونی شورای شهر از حضور یا عدم حضور انتخابات آینده ، سوالی است که برای همه شهروندان پیش آمده است اما موضوعی که میتواند به شفافیت آن کمک کند حضور پر رنگ برخی از این اعضا در جلسات مهم عمومی است که به صورت سطحی هم پیش بینی لازم را می توان از آمدن یا نیامدن داشته باشیم با این حال تاکنون هیچ یک از اعضا از اعلام قطعی کاندیداتوری سخن نگفته اند.

  ادامه دارد...


  تاریخ انتشار: ۱۳:۳۲:۳۱ | سه شنبه, ۱۴ / دی / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C16

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.