Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 67
1 4
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 2
 • شکوائیه ای به شهردار محترم

  به عمل کار برآید به سخن رانی نیست / به قلم مهرداد بدیعی

  عصر بهبهان : متاسفانه امروزه ما شاهد یک سری مسایل و حرکاتی از سوی شما هستیم که هیچ نفعی که عاید این مردم نمی کند بماند،روز به روز بر مشکلات این مردم می افزاید.


  مهرداد بدیعی فعال عرصه هنر و رسانه طی یادداشتی که در اختیار پایگاه خبری عصر بهبهان قرار داد ، خواستار پاسخ شهردار به مطالبات مردمی  در خصوص مشکلات زیست محیطی شد .

   
  به عمل کار برآید به سخن رانی نیست


  مولا علی (ع)در نامه ای به مالک اشتر« کسی که در رأس مسئولیت قرار می‌گیرد در دو دادگاه باید پاسخگو باشد؛ اول دادگاه عدل الهی و دوم دادگاه افکار عمومی و در ارتباط با این افکار عمومی هم امروز باید جوابگو باشد و هم در سالیان بعدی که تاریخ در مورد او قضاوت می‌کند»


  مردم بهبهان همیشه و در همه ی صحنه ها و کاستی ها خوی نجابت و شرافتمندی و صبر را به نمایش گذاشته اند و ثابت کرده اند که مردمی صبور به معنای دقیق و حقیقی کلمه هستند.

  این خوی و خصلت طبعا یک سرمایه ی گرانقدر و بزرگی در صحنه ی اجتماع و جامعه هست که انصافا برازنده ی تحسین است ،لکن گاهی صبر بر بی عدالتی ها خرابی و رنج و محنت به بار می آورد.

  این یک شعار نیست،این واقعیتی است که امروز دامن گیر برخی از مردم این شهر و یا بعضا در نگاهی وسیع تر همه ی مردم این شهر شده است.

  چندی پیش طی یک تذکر برادرانه و خیر خواهانه به مجموعه ی عزیز و شریف شهرداری دارالمومنین بهبهان از وضعیت نامطلوب و رنج آور کانال هایی که در سطح شهر هستند و موجبات نارضایتی مردم و اهالی این مناطق را فراهم آورده است،انتقاد کردیم و انتظار می رفت که به دنبال آن شاهد رسیدگی و تغییر باشیم که به رغم این توقع نه تنها تغییر و دگرگونی حاصل نشد ،بل روز به روز بر این دردها اضافه می شود.


  ظاهرا این قصه سری دراز دارد.


  بوی بد و آزار دهنده ی ناشی از این کانال ها آسایش را از اهالی مناطقی نظیر جاده ی قدیم اهواز (حاشیه ی مسجد امام هادی)،پل قائم،منطقه ی ذوالفقاری سلب کرده است و لب به شکایت گشوده اند و منتظر تغییر و اقدامی عاجلند ،هرچند که معتقدند وضع تغییر نخواهد کرد.

  با عنایت به سخن مولا علی (ع) که در ابتدای این متن آمد،مسئولان و زمام داران امور مردم امتحانشان در پیشگاه پروردگار جل جلاله از سایرین سنگین تر و به مراتب دقیق تر است.

  حیف و میل ها،و عدم اولویت بندی های صحیح،در گیر و داد مسایل حاشیه و شخصی بودن از جمله اعتراضات و انتقادهای وارد به مسئولین این شهر مظلوم است .

  مسائلی که مسئولین را از وظیفه ی اصلیشان یعنی خدمت به مردم دور می سازد.

  متاسفانه امروزه ما شاهد یک سری مسایل و حرکاتی از سوی شما هستیم که هیچ نفعی که عاید این مردم نمی کند بماند،روز به روز بر مشکلات این مردم می افزاید.

  علی ایحال از شهردار محترم شهر بهبهان و سیستم خدوم شهرداری که حقیقتا مردم بهبهان نسبت به آنها اعتماد و دلسوزی و در عین حال توقعی برخاسته از حق و حقوق شهروندیشان دارند،خواهانیم تا با عنایتی ویژه و عزمی جزم نسبت به حل معضلات مزبور که حقا موجبات رنج و آزار مردم صبور را فراهم ساخته،بپردازند و گره از کار این مردم بگشایند.

  به امید آنکه در متن آینده شاهد تشکر و قدردانی برای رفع این معضلات باشیم نه یک شکوه و شکایتی دیگر!


  (مهرداد بدیعی)

  تاریخ انتشار: ۲۰:۱۰:۰۰ | چهارشنبه, ۲۹ / دی / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C67

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.