Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  رفع مشکل بیکاری جوانان در بهبهان با چرتکه فرماندار / کاهش شدید نرخ بیکاری با یک فرمول ساده!

  عصر بهبهان : این نکته بدیهی است که دولت و دنباله روهای شهرستانی آنها مانند برخی مسئولین دستگاههای اجرایی سعی در توجیه افکار عمومی داشته باشند اما این امر تا جائی معقول به نظر می رسد که واقعیت های بدیهی شهرستان به طرز خنده داری نادیده گرفته نشود.


  به گزارش عصر بهبهان ، سالهاست که نرخ اشتغال در  شهرستان بهبهان با توجه به وضعیت ناگواری  که در حوزه های اقتصادی و صنعتی با آن مواجه است سیر نزولی به خود گرفته و هر سال وضعیت بیکاری بدتر از سال قبل می گردد.

   
  هرچند مسئولین استانی چه در دولت قبل و چه در دولت فعلی با تکیه بر اعداد و ارقام همواره تلاش نموده اند تا وضعیت بیکاری  را توجیه نمایند اما واقعیت مطلب این است که وضعیت اشتغال در بهبهان به هیچ وجه قابل دفاع نیست.

   
  این نکته بدیهی است که دولت و دنباله روهای شهرستانی آنها مانند برخی مسئولین دستگاههای اجرایی سعی در توجیه افکار عمومی داشته باشند اما این امر تا جائی معقول به نظر می رسد که واقعیت های بدیهی  شهرستان به طرز خنده داری نادیده گرفته نشود.


  اخیرا ملک خدایی فرماندار بهبهان در واکنش به آمار آقای نماینده در خصوص نرخ بیکاری ضمن انتقاد تلویحی از میزان نرخ بیکاری اعلام شده ، از اعضای شورای اداری شهرستان خواست هرگز این میزان آمار بیکاری را در جلسه ای مطرح نکنند چرا که با آمار واقعی همخوانی ندارد.


  فرماندار پس از آن به سبک دولت تدبیر و با طرح یک فرمول زیبا نرخ بیکاری در این شهرستان را به شدت کاهش داد و همگان را به تبعیت از فرمول مذکور نیز دعوت کرد.


  وی وجود 28000 هزار بیکار را در بهبهان رد کرد و افزود :  در شهرستانی مثل بهبهان که حدود 150 هزار نفر جمعیت دارد و بر اساس قواعد مقبول 32 درصد آن جمعیت در سن فعالیت هستند . تقریبا این میزان 45000 نفر تخمین زده شده و طبق آمار رسمی کشوری حدود 17 درصد از این مقدار نرخ بیکاری ما در شهرستان را تشکیل می دهد که چیزی حدود 8 هزار نفر هستند و حدود 4 هزار نفر زن و یا دختر هستند که جویای کار نیستند ، بنابراین تصمیم میگیریم  تنها 4 هزار نفر در شهرستان بهبهان بیکار داریم.


  گفته های فرماندار در مورد نرخ بیکاری که همه را مبهوت کرده بود حتی توانست مهر سکوت را بر منتقدین جدی وی بزند تا دیگر سخن از بیکاری در این شهر بر زبان نیاورند.

    

  تاریخ انتشار: ۲۱:۵۴:۱۹ | جمعه, ۸ / بهمن / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.