Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 2
 • نماینده خوزستان در کمیسیون تلفیق :

  اجازه انتقال یک قطره آب برای مصارف غیر شرب را نخواهیم داد / دولت مکلف به پرداخت جریمه های بیمه کشاورزان شد / اعتبارات قابل توجهی برای مقابله با ریزگردها گرفتیم

  عصر بهبهان : نماینده خوزستان در کمیسیون تلفیق تاکیدکرد : بر اساس مصوبات کمیسیون انرژی کلیه پروژه های انتقال آب تا زمان ارائه گزارش نهایی کمیته حقیقت یاب توقیف شده است و این وظیفه ماست تا از حقوق مردم استان دفاع کنیم.


  حبیب الله کشت زر نماینده مردم بهبهان و اغاجاری در مجلس در گفتگوی اختصاصی با عصر بهبهان با تاکید بر حفظ آرامش و سعه صدر مردم و مسئولین برای تحقق اهداف از پیش تعیین شده اظهار کرد : لازم است مردم صبور باشند و با آرامش در انتظار اتفاقات خوش آینده باشند چرا که معتقدیم با تلاش هایی که در سطوح بالای کشور صورت گرفته است روزهای خوبی در انتظار حوزه انتخابیه ام خواهد بود.


  وی در خصوص پروژه انتقال آب خوزستان به استانهای اصفهان ، یزد و سمنان و کرمان اذعان کرد : اگر در جریان باشید در اعتراض به موضوع انتقال آب استان حتی اجازه سخنرانی به رئیس جمهور را در مجلس ندادیم و به دلیل  مشکلات آب شرب و کشاورزی خوزستان مانع تحقق این مسئله شدیم.


  نماینده بهبهان تنها انتقال آب شرب را به این استانها خالی از اشکال دانست و عنوان کرد : ما در خصوص تامین آب شرب دیگر استانها بحثی نداریم چرا که اعتقاد داریم مسئله حاکمیتی است لکن در صورت انتقال این آب با هدف مصارف صنعتی و کشاورزی به هیچ وجه کوتاه نخواهیم آمد و خوشبختانه قدم های خوبی از جمله تشکیل کمیته حقیقت یاب برای بررسی بیشتر وضعیت آب استانهای مزبور و طرح مسئله در کمیسیون انرژی حاصل شده است.


  کشت زر ادامه داد : چگونه می توان به انتقال آب خوزستان به دیگر استانها رضایت داد در حالی که زیدون ، تشان ، منصوریه و آغاجاری از کمبود آب در مضیقه باشند با این توضیح که گزارشات موجود نشان می دهد هیچ گونه کمبودی در بخش آب شرب این استانها را تهدید نمیکند.


  نماینده خوزستان در کمیسیون تلفیق تصریح کرد : بر اساس مصوبات کمیسیون انرژی کلیه پروژه های انتقال آب تا زمان ارائه گزارش نهایی کمیته حقیقت یاب توقیف شده است و این وظیفه ماست تا از حقوق مردم استان دفاع کنیم.  وی در رابطه با اختصاص اعتبارات در مقابله با ریزگردها گفت : با توجه به حساسیت پدیده ریزگردها در استان خوزستان با شناسایی کانون های داخلی بحران زا ، اعتبارات خوبی اختصاص داده شده که می تواند در رفع این مشکل بزرگ اثر گذار باشد  ودر این راه دولت را مکلف به دفع کامل ریزگردها با یک برنامه ریزی دقیق کردیم و امیدواریم که این میزان اعتبار در سال های آینده همچنان ادامه داشته باشد.


  کشت زر در پایان از رفع مشکل جریمه های دیرکرد بیمه کشاورزان خاطر نشان کرد : با توجه به مطالبات کشاورزان مسئله جریمه های بیمه این قشر زحمت کش توانستیم در برنامه ششم توسعه و در برنامه بودجه 96 دولت را مکلف به پرداخت جریمه های دیر کرد تا سقف 100 میلیون تومان از محل درامد یارانه ها کنیم . همچنین دولت مکلف است نیمی از بیمه دامداران و کشاورزان را پرداخت و مابقی را خود آنها دریافت نماید که کمک بسیار بزرگی برای این قشر پر تلاش جامعه محسوب میشود. 


  تاریخ انتشار: ۱۷:۲۹:۵۸ | یکشنبه, ۱۷ / بهمن / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.