Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  از تحرکات انتخاباتی در بهبهان چه خبر / از تبلیغات زودهنگام علنی تا آمار بی سابقه اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات

  عصر بهبهان : حضور مجدد چهره های سابق شورا در انتخابات آتی و اعلام آمادگی بی سابقه جریان اصلاحات در این شهر برای کسب کرسی های شورای پنجم به خودی خود وزن فضای سیاسی را سنگین تر خواهد کرد .


  به گزارش عصر بهبهان، سال آینده و همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شوراها در پیش است و امسال به خاطر مسائلی از جمله کمتر شدن تعداد کرسی های پارلمان محلی حساسیت ها و رقابت برای کسب رای بیش از دوره قبل خواهد بود.


  این حساسیت ها زمانی نمایان تر خواهد شد که هر فردی برای دست و پا کردن نامی و جایگاهی ، تنها حربه را حضور در انتخابات شورای شهر میداند و برای این مهم از هیچ تلاشی فروگذار نمیکند.

  عملکرد ضعیف شورای چهارم و نارضایتی های کم سابقه مردم از این شورا باعث شده است تا افراد زیادی با سلایق گوناگون برای بهبود وضعیت ممکن احساس تکلیف کنند و خود را در معرض آزمونی بزرگ قرار دهند .

  با همه این اوصاف از هم اکنون تعداد زیادی برای حضور در این انتخابات صف کشیده اند که نام برخی چهره های شناخته شده نیز در میان آنها به گوش می رسد که حضور آنها در این رقابت به جذابیت های آن می افزاید.


  از طرفی بسیاری از متخصصان علمی در رشته ها و گرایش های مختلف و مرتبط با مدیریت شهری نیز پا پیش گذاشته اند تا در این کارزار شانس خود را بیازمایند و دنبال تخصصی کردن شورای شهر هستند؛ اتفاقی که اگر بیفتد همچون شمشیر دو لبه می تواند باشد و شاید برخی از افراد علمی توان اجرایی نداشته باشند اما در مجموع باید بدان خوشبین بود.


  نکته ای که در خصوص انتخابات شورای شهر این دوره بسیار حائز اهمیت است، کاهش تعداد اعضاست که به خودی خود باعث حذف تعدادی از اعضای فعلی شوراها در شهرهای مختلف خواهد شد و اینکه در بهترین شرایط برای اعضای فعلی شوراها کدام افراد از حضور مجدد در شورا باز می مانند سوالی است که رسیدن به آن زمان می برد اما کار دشورای نیست و کافی است عملکرد تک تک افراد بصورت مجزا بررسی شود.


  عملکرد شهرداری ها یکی از مهمترین ملاک ها برای رای مجدد به اعضای فعلی شورای شهر خواهد بود و اگر نارضایتی از وضع موجود خدمات شهری، حاکم باشد، یقینا اعضای شورای شهر چوب آن را خواهند خورد.


  از سوی دیگر حضور چهره های مطرح و افراد جدید در این رقابت انتخاباتی هم موضوع دیگری است که شوراها را دستخوش تغییر و تحول می کند.

  حضور مجدد چهره های سابق شورا در انتخابات آتی و اعلام آمادگی بی سابقه جریان اصلاحات در این شهر برای کسب کرسی های شورای پنجم به خودی خود وزن فضای سیاسی را سنگین تر خواهد کرد .


  با این تفاسیر تحرکات انتخاباتی به دو صورت علنی و زیر پوستی در شهر بهبهان آغاز شده است و علیرغم هشدارهای تکراری ستاد انتخابات کشور این مسئله به قوت خود باقی است.


  - توزیع تراکت های تبلیغاتی دو تن از کاندیداهای شورا در سطح شهر و همچنین بنا به شنیده ها اهداء هدایای نوروزی در محل کار به برخی خانواده ها

  - چاپ و نشر کارت ویزیت چند تن از کاندیداها در سطح شهر به صورت علنی و حضور در جلوی درب منازل برای معارفه خود

  - جلسات مکرر در نقاط مختلف شهر توسط برخی از اعضای کنونی شورا به بهانه هم اندیشی

  - تشکیل گروه و کانال های خبری به بهانه اطلاع رسانی و مطالبه گری

  - ارائه لیست توسط جریانات و گروههای مختلف از جمله این تحرکات انتخاباتی محسوب میشود

  تاریخ انتشار: ۰۹:۰۶:۴۷ | پنجشنبه, ۲۶ / اسفند / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.