Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • نائب رئیس شورای شهر بهبهان :

  عده ای در گذشته وقتی ما انتقاد جدی میکردیم سکوت میکردند / خیابان آیت الله وحید ماحصل تلاش شورای چهارم است / مردم به افراد متخصص و کارآمد رای دهند

  عصر بهبهان : آقاجری گفت: زمانی که برخی امور شهرداری را مورد نقد قرار داده بودیم و حتی به مرحله استیضاح شهردار را هم کشانده بودیم همین افراد مخالف هیچ گونه همراهی نکرده بودند و سکووت اختیار کردند .


  به گزارش عصر بهبهان ، علی آقاجری نائب رئیس شورای اسلامی شهر بهبهان در گفتگوی تفصیلی با خبرنگار ما پیرامون فراز و نشیب های شورای چهارم پرداخت  .


  آقاجری در این گفتگو موضوعاتی همچون اختلافات اعضای شورا ، خیابان آیت الله وحید بهبهانی ، تخریب شورای چهارم و شورای پنجم را مورد بحث قرار داد که در ادامه از نظر میگذرانیم.


  نائب رییس شورای شهر بهبهان در ابتدا با اشاره به تخریب هایی که اخیرا از دل شورا و بعضا در فضای مجازی توسط عده ای صورت گرفته است اظهار کرد : از ابتدای شورای چهارم ما بنا را بر قانون گذاشتیم و هر جا با بی قانونی مواجه میشیدیم بدون ملاحظه تذکر دادیم و تا هدایت به مسیر قانونی ایستادگی کردیم ، چون اعتقاد داشتیم باید همه چیز در قالب قانون و چارچوب اصولی تعریف شود .


  وی افزود : در زمانی که ما منتقد برخی طرح ها و کارهای در دست اقدام شهرداری بر اساس ضوابط و کار کارشناسی بودیم ، خبری از حمایت نبود و حتی کوچکترین نقدی بر کارهایی که خارج از ریل قانونی انجام میشد ، مشاهده نشد و در این راه با همه مشکلات خواستار تغییر رویه بودیم که خوشبختانه این مقاومت جواب داد و شهرداری کار کارشناسی را در همه امور سر لوحه قرار داد اما سوال اینجاست چرا این عده که اکنون بر طبل مخالفت میکوبند آن زمان فریاد وامصیبتا سر ندادند .


  آقاجری ادامه داد : زمانی که برخی امور شهرداری را مورد نقد قرار داده بودیم و حتی به مرحله استیضاح شهردار را هم کشانده بودیم همین افراد مخالف هیچ گونه همراهی نکرده بودند و سکوت اختیار کردند .

  خیابان آیت الله وحید سند افتخار شورای چهارم بهبهان


  نائب رئیس شورای چهارم بهبهان با اشاره به پروژه خیابان آیت الله وحید بهبهانی از ابتدا تاکنون اذعان کرد : طرح خیابان آیت الله وحید مربوط ادوار گذشته شورای شهر است که در شورای چهارم مورد بررسی و مطالعه جدی قرار گرفت ، این طرح در سال 92 به صورت ابلاغیه وارد فاز اجرایی شد که ما در این پروژه چند مسئله مهم را مورد توجه قرار دادیم .

  آقاجری اضافه کرد : جذب سرمایه گذار یکی از اهداف ما در این پرژه بود  چرا که سالها بود سرمایه گذارها برای کار در بهبهان روی خوش نشان نمی دادند که با فراهم کردن شرایط این مهم محقق شد و چراغ اول برای پیاده شدن این پروژه بزرگ روشن شد.

  رئیس کمیسیون عمران شورای چهارم بهبهان افزود : از دیگر اهداف ما در پروژه آیت الله وحید بهبهانی ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری بود که سالها زیر بار بدهی ها و عدم تامین منابع در آمدی کمر خم کرده بود و این مسئله نیز با کار کارشناسی در قرارداد طرح لحاظ و به شهرداری ابلاغ شد .


  وی گریزی هم به برخی اظهارات در خصوص چرایی چرخش محسوس در حمایت از شهردار زد و گفت :  برخی ها فکر میکنند چون در گذشته منتقد برخی کارهای خارج از چارچوب بودیم باید برای همیشه منتقد بمانیم که با هیچ منطقی سازگار نیست چرا که تا زمانی شهرداری طرح ها و کارهای خود را بر مبنای ضابطه و کار کارشناسی اجرا کند نیاز به حمایت دارد اما اگر الان هم کاری خلاف قانون صورت بگیرد محکم خواهم ایستاد ، اما اینکه عده ای حمایت کنونی بنده را به مثابه عقب نشینی تلقی میکنند به نظر می رسد تشویش اذهان است.


  عضو شورای شهر تاکید کرد : اگر نقدها و ایستادگی های گذشته نبود الان شاهد پیشرفت کارها نبودیم ، حتی شهردار هم این مسئله را پذیرفته است که باید همه امور بر اساس قانون و کار کارشناسی باشد و در حال حاضر این نکته مهم را باید مد نظر قرار دهیم که آیا اگر برای همیشه اقدام به مخالفت کنیم کاری از پیش خواهیم برد یا خیر .


  آقاجری ، حمایت همه جانبه از شهرداری را رمز توسعه و پیشبرد برنامه ها دانست و تصریح کرد : همه باید در شرایط کنونی از شهرداری حمایت قانونی کنیم چرا که در مقطع حساسی قرار گرفته ایم ، برنامه های بزرگ و ویژه ای در دستور کار است ، از جمله زیباسازی و پاکسازی شهر در آستانه عید نوروز که همیاری مردم و همکاری سایر دستگاهها را میطلبد.


  انتخاب افراد متخصص و خوش سابقه برای شورای پنجم


  علی آقاجری با تاکید بر نگاه ویژه مردم به تخصص و کارآمدی کاندیداهای شورای آینده اظهار کرد : اگر میخواهیم شورای چهارم تکرار نشود و شورایی کارآمد داشته باشیم باید افراد متخصص را شناسایی و سابقه آنها را مورد بررسی قرار دهیم ، ببینیم چه کسانی با توجه به تخصص مورد نیاز ورود به شورای شهر ، از شرایط ایده آلی برخوردار هستند آنها را انتخاب کنیم ، نه اینکه بر اساس قومیت ها و یا سایر مولفه ها افرادی را انتخاب کنیم که هیچ گونه تخصصی در مسائل عمران ، برنامه ریزی شهری ، فرهنگی و اجتماعی نداشته باشند به شورا بفرستیم آنگاه شاهد اتفاقات تکراری باشیم.


  وی در پایان خاطر نشان کرد : قطعا همراهی و همیاری مردم میتواند در داشتن شهری زیبا کمک کند و انتظار می رود علیرغم همه کاستی شاهد حضور پر رنگ شهروندان در توسعه و پیشرفت برنامه ها باشیم.
   

  تاریخ انتشار: ۱۰:۴۷:۰۸ | سه شنبه, ۱۷ / اسفند / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.