Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 1
 • در حاشیه نشست پرسش از شهردار بهبهان :

  یازده عضو یازده سوال یازده پاسخ / شهردار : زمان را با سوالات تکراری تلف نکنیم / منتقدان : قانع نشدیم

  عصر بهبهان : نصرالله پیدایش شهردار بهبهان با حضور در صحن شورای شهر به سوالات اعضای منتقد پاسخ داد .


  به گزارش خبرنگار عصر بهبهان ، سومین نشست پرسش و پاسخ شورای شهر و شهرداری بهبهان روز گذشته در صحن شورا با حضور 9 تن از اعضا ، شهردار و جمعی از خبرنگاران برگزار شد.


  در این نشست که مهدی حمید و اسدالله اسمی زاده غیبت داشتند نصرالله پیدایش شهردار بهبهان پاسخگوی سوالات منتقدان بود.


  در ابتدای این نشست فریدون قنواتی رئیس شورای شهر ضمن خوشامدگویی به حضار ، سوال از شهردار توسط شورا را حق مسلم آنها دانست و افزود : شهردار باید در کمال آرامش نسبت به پاسخگویی سوالات و ابهامات اقدام کند .


  وی از اعضای سوال کننده خواست تا در تکمیل سوالات مطرح شده ، مطالب دیگری را در صورت وجوب ارائه کنند در غیر اینصورت فقط مستمع پاسخ شهردار باشند و در نهایت می توانند با نتیجه گیری نظر خود را کتبا به هیات رئیسه ارائه نمایند.


  همراهی : طناب کشی بین شورا و شهرداری کاهش یابد

  نعمت الله همراهی عضو موافق شهردار در نطق ابتدایی صحن شورا اظهار کرد : پروژه ها و امور در دست اقدام نشان می دهد شهرداری بهبهان در حال توسعه است لذا به نظر می رسد ما باید عنصر زمان را به عنوان یک مسئله مهم در نظر بگیریم.

  وی افزود : به دلیل قرار گرفتن در آستانه ماههای پایانی شورای چهارم از همکاران تقاضا داریم هر چقدر طناب کشی بین شورا و شهرداری کمتر و فضا تلطیف تر شود به نفع مردم و شهر خواهد بود.

  وی در پایان خاطر نشان کرد : با توجه به حاکمیت فضای صمیمی در شورا و حضور سرمایه گذار در پروژه ، سعی کنیم از بروز تشنج جلوگیری شود تا مردم از مجموعه شورا و شهرداری ناامید نشوند.


  عطاالله رحیمی هم در نطقی از عملکرد دو ساله شهردار تقدیر کرد و اذعان کرد : اگر فضا را به سمت آرامش و صمیمیت پیش ببریم مطمئنا شاهد توسعه و آبادانی شهر خواهیم بود.


  رحمان گلکار عضو دیگر شورا که از سوال گنندگان این نشست بود نیز ابراز کرد : با توجه به فشار عقبه مردم بر شورا ، بر خود وظیفه میدانیم نسبت به آنچه که در شهرداری و شورا میگذرد برای مردم روشن شود و باید اعلام کنیم هیچ مسئله ای غیر از نیست.
   
  سینا : وظیفه ما جنبه نظارتی دارد و نباید تعارف داشته باشیم


  محمود سینا طراح اصلی سوال از شهردار در مقدمه ای اظهار کرد : وظیفه شورا جنبه نظارتی دارد و در این راه نباید تعارف داشته باشیم . ضمن احترام به شهردار و تقدیر از عملکرد وی باید بگوییم این وظیفه بر عهده ماست که بر اساس قانون نسبت به اقدامات شهرداری سوالاتی را مطرح کنیم و اصلا قصد طناب کشی مطرح نیست.

  وی ضمن تبریک به سبب حکم انتصاب شهردار به عنوان پیگیر امور راه اندازی فرودگاه بهبهان از سوی استاندار ابراز کرد : اینکه شهردار به این عنوان منصوب شدند لابد لیاقت وی را نشان می دهد اما با  توجه به خودگردانی و مردم محور شهرداری و لزوم نظارت و رسیدگی مستمر به این امور ، آیا این امکان برای شهردار وجود دارد که در بخش فعالیت کنند .  شهردار : من فقط پاسخگوی سوالات مطروحه هستم


  نصرالله پیدایش در ابتدا خطاب به اعضا و حضار گفت : بنده با هماهنگی قبلی تنها یک ساعت زمان برای پاسخگویی دارم و تنها به سوالاتی پاسخ خواهم داد که در اختیار ما گذاشته اید.

  وی در پاسخ به وضعیت پیگیری امور فرودگاه بهبهان و حکم انتصاب وی به این منظور گفت : بنده پیش از این هم پیگیر مسائل مربوط به راه اندازی فرودگاه بودم و طی مشورت هایی که با برخی از دوستان انجام شد جنبه درآمد زایی این مسئله را برای شهرداری در نظر گرفتم . در این خصوص هم استاندار فرهیخته این ماموریت را به عهده بنده گذاشتند تا پیگیر امور مربوطه باشم و اعتقاد دارم میشود از این فرصت به خوبی در راستای کمک به شهر و شهرداری استفاده کرد .

  پیدایش ادامه داد : بنده چندین بار است که پاسخگوی سوالات تکراری بودم اگر قصد بر تلف کردن وقت است باید عرض کنم که هیچ سودی عاید این نشست ها نخواهد شد ، همین الان بنده باید به خاطر یک سفر کاری عازم تهران میشدم اما به خاطر این جلسه لغو شد .


  شهردار بهبهان ابراز کرد : در مدت خدمت بنده در شهرداری هیچ روزی را مرخصی نرفتم و حتی روزهای پنج شنبه و جمعه سر کار بودم به این خاطر که نگران امور شهرداری بودم.


  پیدایش با انتقاد از جلسات مکرر پاسخگویی از طرف عضو طراح سوالات عنوان کرد : من اعتقاد دارم اینگونه سوالات که بیش از ده بار پاسخگوی آنها بودم جز وقت تلف کردن هیچ نتیجه دیگری نخواهد داشت و همین جا از آقای قنواتی میخواهم تا در جلسه ای با حضور خبرنگاران از 20 سوال مطرح شده سوالاتی را از آقای سینا بپرسم .


  وی گفت : کسانی که دم از قانون میزنند بیش از دو ماه بیشترین ضرر را به مردم و شورا زدند اما چرا این موضوع مطرح نمیشود .


  شهردار در ادامه اذعان کرد : این همه حاتم بخشی در شهرداری گذشته انجام شد اما وقتی کسی میخواهد قدمی به نفع شهرداری بردارد مورد اتهام قرار میگیرد به عنوان مثال همین آقای آقاجری عضو شورا وقتی موافق عملکرد شهردار شد متهم شد.
  ********************


  ضمن احترام به مخاطبان باید اعلام شود با توجه به پراکندگی مباحث مطروحه در این نشست و طرح اسامی اشخاص حقیقی از درج جزئیات نشست معذوریم اما به صورت کلی بخشی از سوالات مطرح شده را در زیر عنوان میشود و نهایتا پاسخی که طراحان سوال از شهردار در پایان نشست مطرح کردند به سمع و نظر رسانده میشود.


  بخشی از سوالاتی که در این نشست مطرح شد.


  1.  پرداخت مبلغ329 میلیون تومان به پیمانکار تنظیف خارج از قرارداد

  2. تعیین تکلیف و آخرین وضعیت اراضی منسوب به شخصی بنام دهملایی

  3. وضعیت قرارداد پروژه خیابان آیت الله وحید بهبهانی

  4. کن لم یکن کردن نامه به شماره فلان واصله دبیرخانه توسط شهردار

  5. بررسی وضعیت واگذاری مدیریت آرامستان جدید به بخش خصوصی

  6. معوقات حقوق کارگران شهرداری و تنظیف شهر


  در پایان به استحضار مخاطبان ارجمند می رساند به دلیل اهمیت موضوع و درخواست شهروندان جزئیات بیشتر به تفکیک اهم مباحث این نشست در بخش های بعدی خبر منتشر خواهد شد.

   

  تاریخ انتشار: ۰۹:۵۸:۲۶ | دوشنبه, ۱۱ / بهمن / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.