Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 1
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 1
 • حاشیه نویسی عصر بهبهان :

  شورای شهر بهبهان پشت چراغ سبز خیابان آیت الله وحید / از انتقاد سرمایه گذار به نماینده تا مشاجره شدید دو عضو شورای شهر + عکس

  عصر بهبهان : نشست بررسی وضعیت اجرای پروژه یکی از زیباترین خیابان های جنوب کشور با حضور سرمایه گذار طرح در صحن شورای شهر برگزار شد.


  به گزارش عصر بهبهان ، روز گذشته جلسه رسیدگی به آخرین وضعیت پروژه آیت الله وحید بهبهانی با حضور سرمایه گذار و مشاورین طرح به وعت شورای شهر در صحن این شورا برگزار شد که روند رسیدگی در این نشست خالی از حاشیه نبود.


  در ابتدای این جلسه فریدون قنواتی ضمن تسلیت به مناسبت شهادت آتش نشانان حادثه پلاسکو ، از حضور میهمانان تقدیر کرد و افزود : بنا به درخواست های فراوان و مطالبات مردمی تصمیم گرفتیم جهت شفاف سازی و آگاهی بخشی هر چه بیشتر در خصوص روند پروژه خیابان آیت الله بهبهانی از سرمایه گذاران و جمعی از اصحاب رسانی دعوت به عمل آوریم تا مردم بهتر در جریان این طرح قرار بگیرند.


  رئیس شورای شهر بهبهان در ادامه گفت: مسلما هر طرح یا پروژه ای برای آغاز خالی از اشکال نیست و این پروژه عظیم نیز با توجه گستردگی کار می تواند دارای ایراد باشد که باید در جلسات کارشناسی این اشکالات برطرف شود و این شورا آمادگی لازم را دارد تا به پیشرفت کار کمک کند.  سرمایه گذار : پروژه آیت الله وحید حکم قرارداد ترکمانچای برای سرمایه گذار دارد


  غلامی سرمایه گذار پروژه بزرگ احداث خیابان آیت الله وحید بهبهانی در این نشست ابراز کرد : افراد زیادی قبل از اجرای پروژه به ما تذکر داده بودند که انجام این کار یک ریسک بزرگ خواهد بود اما چون ما دل در گرو این شهر داشتیم این طرح را شروع کردیم و بیشترین هدف هم خدمت به شهر بود .


  وی افزود : در این پروژه تصمیم داشتیم سود حاصل از آن را دوباره خرج عمران شهرستان از جمله احداث پل روگذر و ساختمان شهرداری که از ضروریات به شمار می آید کنیم تنها به این دلیل که علاقه مند به توسعه شهر بهبهان هستیم.


  سرمایه گذار پروژه آیت الله وحید با انتقاد از برخی سنگ اندازی در روند عملیات طرح اذعان کرد : با اینکه میدانستیم قرارداد احداث این خیابان به ضرر ما تمام میشود و حکم قرارداد ترکمانچای برای سرمایه گذار دارد اما چون قصد ما سود نبود گفتیم با آقایان کنار خواهیم آمد حتی در این خصوص هم به شهردار قبلا گفته بودیم اگر در این میان سود ما و سود شهرداری تداخل یا تناقض داشت به نفع شهرداری عمل کنید .


  از تعهدمان هم جلو هستیم


  غلامی ادامه داد : تا این لحظه با توجه به برنامه ریزی هایی که در طول فعالیت ما در اجرای کار داشته ایم حتی از تعهدمان بر اساس زمانبندی جلو هستیم .


  وی گفت : سعی کردیم اکثر مالکان منازل و اراضی در مسیر این پروژه را راضی نگه داریم ، حتی در برخی موارد با توجه شرایط یک خانواده بیش از حد معمول مبلغ لازم را پرداخت کردیم به این خاطر که میخواستیم کار سرعت داشته باشد.


  این سرمایه گذار ادامه داد : در برخی مواقع عده ای قیمت ملک خود را با قیمت بهترین نقطه بهبهان برآورد کردند و خواستار مبلغ تخمینی خود شدند .  فشار بر ما زیاد است / شهرداری و شورای شهر چه کاری برای ما کردند!


  سرمایه گذار خیابان آیت الله وحید با اشاره به موانع پیش روی پروژه خطاب به شورای شهر گفت : در طول این طرح شهرداری و شورای شهر چه کاری برای پیشرفت کار انجام داده اند ، ما انتظار داریم همانگونه که برای استاندار و دیگر مسئولان بالا دستی فرش قرمز پهن میکنند برای سرمایه گذار نیز چنین کاری انجام دهند .


  وی اضافه کرد : فشار بر ما زیاد است و هر روز یک نهاد و اداره سد راه ما میشود اما این فشارها را تحمل میکنیم.


  غلامی عنوان کرد : تکلیف ما را روشن کنید ، اصلا ما کجای کار قرار داریم ، ما حتی از مصوبات شورا هم خبر نداریم ، چگونه انتظار دارید با این وضعیت روند ادامه داشته باشد.


   حامی مالی احداث زیبا ترین خیابان بهبهان با انتقاد از اظهارات نماینده ابراز کرد : از سخنان آقای کشت زر نسبت به اجرای طرح در آئین کلنگ زنی نارحت هستم چرا که وی بدون هیچ گونه اطلاعی از جزئیات پروژه انتقاد کردند .


  وی در پایان خاطر نشان کرد : ما انتظار داریم اگر انتقادی بر ما وارد است دوستانه مطرح کنید تا بتوانیم در رفع آن تلاش کنیم و ما نیز متقابلا قول می دهیم کار را به نحو احسن جلو ببریم اما مشروط بر اینکه شما نیز همکاری کنید .


   
   


  آقاجری : نمی توان تا ابد منتقد طرح بود / برخی در فضای مجازی دست به بی اخلاقی میزنند


  علی آقاجری نائب رئیس و رئیس کمسیون عمران شورای شهر پس از اظهارات آقای غلامی در خصوص این پروژه ابراز کرد : ما در گذشته به روند اجرای پروژه خیابان انتقاد داشتیم و اعتقاد داشتیم این طرح باید به صورت کاملا کارشناسی و بر اساس مطالعات درست جلو برود اما هیچ وقت مخالف اجرای پروژه نبودیم چرا که طرح مذکور از مصوبات و افتخارات شورای چهارم شهر بهبهان محسوب میشود.


  وی افزود : اگر در گذشته ما به روند این طرح انتقاد داشتیم قرار نیست تا همیشه این موضوع ادامه داشته باشد و اگر جایی مسیر اشتباه رفت ما ورود میکنیم و تذکر خواهیم داد تا راه صحیح طی شود.


  آقاجری ادامه داد : شخص استاندار رئیس کمیسیون بند 5 هستند و در آنجا این طرح مورد تایید این کمیسیون قرار گرفت همچنین مشاورانی مورد تایید از تهران در کنار این پروژه مهم هستند و بارها از روند ان سرکشی کردند لذا اگر جایی کار درست انجام شد باید موافق باشیم.


  نائب رئیس شورای شهر تصریح کرد : وظیفه سرمایه گذار کارهای حاشیه ای و جانبی نیست و باید بر اساس قرارداد منعقد شده حرکت کند .


  رئیس کمیسیون عمران شورا با انتقاد از برخی مطالب مطرح شده در فضای مجازی ابراز کرد : متاسفانه عده ای در فضای مجازی با نشر اکاذیبی هممچون فروختن شهر توسط شورای شهر دست به بی اخلاقی زدند که جای تاسف دارد و باید در پیشگاه خداوند پاسخ دهند.


  وی در پایان خاطر نشان کرد : در بحث شورا ما شفاف هستیم و خوشبختانه هیچ ابایی از این اتفاقات در فضای مجازی نداریم اما باید به سرمایه گذار اعتماد کنیم و نسبت به اجرای کار شفاف سازی شود.


  سینا : نه تنها مخالف طرح نیستیم بلکه استقبال هم میکنیم

  محمود سینا عضو شورای شهر بهبهان در ادامه جلسه رسیدگی به آخرین وضعیت اجرای طرح خیابان آیت الله وحید بهبهانی در صحن شورا اظهار کرد : ما از ابتدای اجرای این پروژه خواستار ارائه نقشه و طرح مطالعاتی بودیم چرا که نگران اتفاقات آینده بودیم.


  وی افزود : ما هیچ گاه مخالف اجرای پروژه خیابان آیت الله وحید نبودیم بلکه از روند عملیات طرح انتقاد داشتیم و هنوز هم داریم ، برای اینکه می خواهیم سرمایه گذار در اجرا دچار مشکل نشود.


  سینا خطاب به یکی از اعضای شورای شهر که مصوبه ای را در صحن ارائه کرده بود گفت : چرا باید نامه مصوبه در دست یکی از اعضای شورا باشد و این مسئله با قانون مغایرت دارد .


  عضو شورای شهر بهبهان اعتماد سازی را تنها راه ادامه مسالمت آمیز سرمایه گذار در این پروژه دانست و ابراز کرد : همه کسانی که در این پروژه دخیل هستند باید زمینه اعتماد سازی سرمایه گذار را فراهم کنند تا سنگ بنا از ابتدا درست گذاشته شود و شاهد بروز مشکلات آتی نباشیم.


  وی در پایان اذعان کرد : برخی ها تصور میکنند ما با اجرای این پروژه مخالفیم در حالی که به برخی از ایرادات طرح انتقاد داریم و باید اعلام کنیم که نه تنها مخالف نیستیم بلکه استقبال هم میکنیم اما مشروط بر این که مشکلات برطرف و طرح مطالعاتی آن ارائه شود.


  در حال بروز رسانی ...
   


  تاریخ انتشار: ۱۸:۴۸:۴۱ | یکشنبه, ۳ / بهمن / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C1

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.