Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 3.3/5 ستار ها) تمامی آرا: 4
 • گزارش /

  یک بام و هوای شرکت خلیج فارس بیدبلند / آمار متناقض نیروهای غیر بومی از زبان نماینده و مسئولین شرکت

  عصر بهبهان : سوال اینجاست آیا واقعا اگر این روند جذب نیروهای غیر بومی تداوم داشته باشد ، نماینده توان تعطیلی این پروژه ملی را دارد !


  به گزارش عصر بهبهان ، بی شک پروژه گاز بیدبلند دو یکی از پر بحث ترین مسائل دهه اخیر بهبهان به شمار می آید که در طول این سالها پای اکثر دستگاهها و مسئولین را به میان آورده است و گویی قرار نیست مانند دیگر پروژه شیرینی تکمیل آن را به کام مردم منطقه بنشاند.

  پس از سالها اخبار ضد ونقیض از راه اندازی و توقیف فاز دوم پالایشگاه گاز بیدبلند بالاخره با تامین اعتبارات مالی لازم از طریق تشکیل کنسرسیوم شرایط برای راه اندازی اولیه فراهم شد ، حضور شرکت هلدینگ به عنوان یکی از سود آورترین شرکت های سرمایه گذار کشور و شرکت مطرح جهانپارس در این پروژه امید ها را برای احیای مجدد پالایشگاه زنده کرد اما غافل از اینکه حواشی تلخ سایه به سایه با اجرای عملیات طرح حرکت میکند.

  نیروهای غیر بومی که از گذشته تاکنون مانند خوره به جان مراکز اشتغال بهبهان و استان خوزستان افتاده است این بار با یک ترفند مدرن به تنها امید مردم بهبهان و حومه تحمیل شده است تا جایی که مسئولین شهرستانی و مجریان شرکت به صراحت هر چه تمامتر از حضور حداکثری نیروهای غیر بومی در این پروژه خبر میدهند حال آنکه نماینده و استاندار در تریبون های مختلف فریاد مقابله با جذب غیر بومی ها سر میدهند.  

  در روزی که رئیس حراست پروژه خلیج فارس بیدبلند از حضور 58 درصدی نیروهای غیر بومی شاغل در این شرکت خبر می دهد و دلایل منطقی را برای این تعادل مطرح میکند ، نماینده بهبهان در حضور وزیر نفت از جذب 80 درصدی غیر بومی ها سخن به میان می آورد .

  بابلی در تریبون نمازجمعه از دلایل مقررات شرکت هلدینگ در سراسر کشور به دلیل توان و تکنسین های خاص آن در اجرای این پروژه عظیم سخن گفت و افزود : یکی از چارچوب های کاری شرکت هلدینگ استفاده از نیروهای متخصص خود شرکت است که میبایست همپای پروژه تا بهره برداری مشغول باشند و دیگر اینکه با توجه به وجود نیروهای توانمند بومی در شهرستان بهبهان بنا را بر استفاده از این نیروها گذاشتیم که اکنون می توان گفت یک تعادل نسبی در این خصوص برقرار است.

  نماینده اما چیز دیگری میگوید و معتقد است آمار ارائه شده با واقعیت همخوانی ندارد تا جایی که به وجود 80 درصدی نیروهای غیر بومی اشاره میکند و تداوم این روند را قابل قبول نمی داند .

  وی همچنین آخرین حربه برای تغییر شرایط کنونی را تعطیلی پروژه می داند و تهدید میکند در صورت عدم تجدید رویه در مقابل این وضعیت ایستادگی خواهد کرد.

  حال مردم که همیشه سنگ صبور ناکارآمدی مسئولین بودند این بار هم منتظر تدبیر در خصوص شفاف سازی و بیان واقعیت ها از زبان مسئولان هستند تا چشم به آینده ای روشن بدوزند.

     

  تاریخ انتشار: ۱۰:۴۶:۴۷ | یکشنبه, ۲۱ / شهریور / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.