Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  اعتراض شدید ساکنان مسکن مهر بهبهان/آب فاضلابی که در گیر و دار سه اداره به دریاچه تبدیل شد ! + عکس

  عصر بهبهان : مسکن مهر را می‌توان از پرماجراترین پروژه‌های چند سال اخیر دانست که با وجود نارضایتی مکرر مالکان، پیمانکاران و مسئولان زیر بار نمی روند و از طرق مختلف مشکلات را منکر می شوند.


  به گزارش خبرنگار عصر بهبهان ، سالهاست که از اجرای طرح مجتمع های مسکونی که به "مسکن مهر" مشهورند می گذرند ،طرحی که برای انقلاب در مسکن دار شدن خانوارهای فاقد مسکن در دولت نهم ودهم اجرایی شد وعلیرغم گذشت چندین سال از تکمیل این مجتمع های مسکونی ،اما مشکلات جانبی آنها در بسیاری از شهرستانها کماکان پابرجاست.


  اگر به مصداق این گفته قدیمی که "نیمه پر لیوان را هم باید دید" به مسائل بنگریم دور از انصاف است که نپذیریم   اجرای طرح مسکن مهر در طول سالهای اخیربخشی از مشکلات حوزه مسکن هموطنانمان را مرتفع نموده است اما نواقص موجود در اجرای این طرح در جای جای کشور ؛نظیر جانمایی نامناسب وغیر کارشناسانه این مجتمع های مسکونی ،مشکلات ناشی از دفع ناقص فاضلاب ومشکلات آب وبرق ودسترسی به بازار وامکانات رفاهی از جمله این نواقص است که به اصطلاح "نیمه خالی لیوان" قصه مسکن مهر را تشکیل داده اند ؛نیمه خالی که این روزها بیشتر درمعرض دید است!


  در شهرستان بهبهان نیزبه موازات سایر نقاط کشور ، اجرای طرح مسکن مهر نیز با مشکلاتی مواجهه شده است که علیرغم گذشت چندین سال از عمر دولت دهم وحتی نیمی از دولت یازدهم، ساکنان این مجتمع های مسکونی با مشکلات فراوانی  دست وپنجه نرم می کنند اما حقیقتا دستگاهی که بتواند جوابگوی رفع این مشکلات باشد وجود ندارد یا اگر وجود هم داشته باشد در میان گیر ودار بازیهای سیاسی توپ مشکلات را به زمین رقیب انداخته وتنها تلاششان بزرگنمایی مشکلات اجرای طرح بمنظور بهره برداری سیاسی ناشی از آن است !اما دراین بین تنها کسی که حرفش خریداری ندارد مالکینی هستند که تمام دارو ندار خود را صرف خرید این واحدهای مسکونی سرتاپا مشکل ! نموده اند.


  در جدیدترین چالش های موجود که ساکنان مسکن مهر بهبهان با آن دست و پنجه نرم میکنند ، عدم ساماندهی آب فاضلاب این منطقه است که به دلیل نبود کانال ، انباشت آب را در نزدیکترین نقطه به محل زندگی این افراد موجب شده است و عوارض ناشی از آن که محیط زیست را نیز به خطر انداخته است.
  علیرغم انعقاد تفاهم نامه همکاری بین اداره مسکن و شهرسازی ، شهرداری و فرمانداری مبنی بر رفع این مشکل جدی اما هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته است تا برای چندمین صدای ساکنان مسکن مهر به گوش برسد .


    اهالی مسکن مهر در گفتگو با خبرنگار ما عنوان کردند ؛ بیش از چندین سال است با مسئولین مختلف شهر مکاتبه کردیم اما هیچ کدام پاسخگو نبودند و اگر این وضعیت ادامه داشته باشد از شخص استاندار خواستار بررسی و پیگیری این مسئله خواهیم بود . الان هم که دستگاههای بهسازی و آسفالت در منطقه حضور دارند میطلبد که مسئولین تدبیری بیندیشند و این معضل را برای همیشه از این منطقه مرتفع نمایند.


  پایگاه خبری عصر بهبهان منتظر پاسخ و اقدام نهادهای ذیربط با مسئله مذکور میباشد.

  تاریخ انتشار: ۱۹:۰۹:۳۳ | یکشنبه, ۱۲ / دی / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.