Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش ویژه عصر بهبهان /

  از تحریم غدیر و نهم دی ماه تا تکریم کنسرت موسیقی و باشگاه بیلیارد / پایان راه فرماندار خوش خنده بهبهان!

  عصر بهبهان : فرماندار بهبهان معتقد بود باید شایسته سالاری سرلوحه امور مدیران دستگاهها قرار بگیرد اما خود از کسانی تجلیل و تکریم میکرد که در اداره یا جایگاه خود کمترین خدمت و بازدهی را به شهر و مردم در کارنامه داشتند !


  به گزارش عصر بهبهان ، به جرات میتوان گفت حسین ملک خدایی یکی از پیچیده ترین فرمانداران بهبهان از نظر ویژگی های کاری و اخلاقی است که بهبهان در طول این سالها تاکنون به خود دیده است.

  فرمانداری که اکثر قریب به اتفاق جلسات مهم و رسمی را با یک خاطره طنز آغاز و با یک موضوع فکاهی به پایان می رسانید و جالب اینکه بسیاری از مطالبات مردم و مدیران دستگاهها را به همین ترتیب رفع رجوع و یا از مدار پیگیری خارج میکرد .

  فرماندار سابق قروه کردستان و فرماندار کنونی بهبهان بیش از 40 ماه است بر کرسی فرمانداری شهرستان بهبهان تکیه کرده است که در این مدت حوادث تلخ و شیرین زیادی را تجربه کرد اما در برابر هیچ کدام از این رویدادها ، از خطوط فکری و شخصیتی خود عدول نکرد.


  او که در مقابل علما ، وعاظ و روحانیت برجسته شهرستان و استان از تفاسیر قرآن و روایات دینی آنگونه که مطلوب جریان و جناح سیاسی اش سخن میگفت بارها مورد انتقاد جریان اکثریت و با نفوذ شهرستان یعنی طیف انقلابیون قرار میگرفت اما علیرغم هشدارهای مکرر و توصیه های پیاپی راهی را که خود برگزیده بود ادامه می داد .


  ملک خدایی بارها با نقد جدی برخی مناسبت های دینی و مردم محور ، خود را نه در جایگاه منتقد بلکه در مقام نفی اینگونه تشکیلات به نخبگان و مجموعه مدیران شهرستان تثبیت کرد و معتقد است برخی برنامه های آئینی ناقض بخشی از واقعیات تاریخ و دین است.

  او به مراسم غدیر که باشکوه ترین اجتماع تاریخ بهبهان را در خود جای داده است نرفت و با زبان بی زبانی وجوب آن را منوط به نگاههای طیف همفکران خود می دانست با این توضیح که حتی غدیر بزرگ را اهرم های سیاسی جناح مقابل قلمداد کرده بود چرا که در بخشی از مراسم ، لعن فتنه گران و افشای پشت پرده های اعمال سران فتنه نیز قرار گرفته بود. او در نهم دی ماه و مراسم بزرگ غدیر نیامد اما در کنسرت های موسیقی و افتتاح باشگاه بیلیارد با شوق فراوان حضور پیدا کرد البته این رفتار وی حاوی پیام های زیادی بود.


  فرماندار بهبهان معتقد بود باید شایسته سالاری  سرلوحه امور مدیران دستگاهها قرار بگیرد اما خود از کسانی تجلیل و تکریم میکرد که در اداره یا جایگاه خود کمترین خدمت و بازدهی را به شهر و مردم در کارنامه داشتند !

  وی اولین کسی بود که با جامعه روحانیت از جمله امام جمعه با طرح این موضوع که صدای کنسرت موسیقی فراگیر تر از سخنان یک امام جمعه است پا به جدل های سیاسی گذاشت . طعنه به امام جمعه سابق در جلسه تودیع یکی دیگر از مصادیق تفکرات خاص فرماندار به شدت سیاسی بهبهان به شمار می آید.

  شاید به جرات میتوان گفت ملک خدایی تنها فرمانداری در کل کشور است که از اخبار برکناری خود ابراز خرسندی میکند و بارها با جملاتی از قبیل بلند شدن بوی حلوای رفتن و یا زدن عینک و گذاشتن خودکار در جیب از اتفاقات آینده استقبال میکند ، البته او که در زمینه مسائل فرهنگی و جذب اعتبارات کارنامه خوبی ندارد و بارها مورد انتقاد دو جناح سیاسی قرار گرفته است اینگونه حرف زدنش نمی تواند جای تعجب داشته باشد.


  او تنها فرمانداری است و خواهد بود که مورد هجمه سنگین دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب شهرستان قرار گرفته است . موید این مدعا حملات شدید رسانه ای و فضای مجازی در جریان انتخابات است که وی را متهم به طرفداری از نماینده کنونی کرده اند .

  به هر تقدیر پیچیده ترین فرماندار تاریخ بهبهان در آستانه پایان راه بی دغدغه سبقه اجرایی خود قرار گرفته است و شاید هم لحظه شماری میکند تا شهر بهبهان بزودی یک فرماندار غیر بومی و نا آشنا به درد کهنه خود را تجربه کند.

  تاریخ انتشار: ۱۰:۱۶:۰۲ | سه شنبه, ۱۲ / بهمن / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.