Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 5
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 3
 • شادی زورکی به سبک دولت تدبیر

  زدن جیب مردم برای پر شدن جیب تهیه کنندگان / هزینه نجومی بلیط کنسرت موسیقی در بهبهان+ سند

  عصر بهبهان : اگر نگاهی اجمالی به میزان قیمت بلیط کنسرت های موسیقی مربوط به خوانندگان مطرح در برج میلاد تهران یکی از لوکس ترین مکان های برگزاری کنسرت در کشور بیندازیم ، متوجه خواهیم شد که این میزان با نرخ مشابه در شهر بهبهان برابری میکند و همین دلیل نیز باعث استقبال سرد شهروندان از کنسرت های نمایشی موسیقی در بهبهان شده است.


  به گزارش عصر بهبهان ، گرانی قیمت بلیت یکی از عمده چالش هایی است که با بالا رفتن نرخ تورم و البته مسیر مواج اقتصاد ایران یکی از موانع مهم خالی ماندن سبد شنیداری خانوارهای ایرانی است که با وجود علاقه وافر ایرانی ها به موسیقی، در وضعیت نامطلوبی قرار دارد.


  گرانی قیمت بلیت همان معضلی است که فارغ از دیگر التهابات و بحران های موجود در حوزه موسیقی موجب شده اغلب شهروندان نتوانند از کنسرت‌های زنده به درستی استفاده کنند و این در حالی است که همین سالن های پر ظرفیت از همان عوارض و مالیاتی ساخته شده که مردم چه مستقیم و چه غیر مستقیم پرداخته‌اند. البته در این مجال موضوع بحث‌مان اینکه کدام سالن دولتی و کدام غیر دولتی است، نیست زیرا در یک نگاه کلی شرایط گرانی بلیت در در هر دو بخش با توجه به ظرفیت سالن ها یکسان است.


  در سال‌های اخیربه لطف دولت تدبیر و امید ، کنسرت موسیقی در شهر بهبهان به شکل عجیبی رونق گرفته است و موزیسین‌های سنتی و پاپ برای درآمدزایی از این امکان به خوبی استفاده می‌کنند؛ اکنون به جایی رسیده‌ایم که شاید کمتر ماهی را بتوان در تقویم این شهر  پیدا کرد که خواننده ای پر هزینه و غیر بومی  روی صحنه نرود!

   

  اما نکته قابل ذکر این است که قیمت سرسام آور بلیط سالن‌های کنسرت است ، به اندازه‌ای که حتی قیمت شان از سالن‌های پایتخت نیز بالاتر است، به طوری که تنها عده خاصی که از وضعیت مالی خوبی برخوردارند و اهل موسیقی هستند، می‌توانند به کنسرت‌های مختلف بروند و عموم مخاطبان توان خرید بلیط‌های گران قیمت کنسرت‌ها را ندارند.

  اگر نگاهی اجمالی به میزان قیمت بلیط کنسرت های موسیقی مربوط به خوانندگان مطرح در برج میلاد تهران یکی از لوکس ترین مکان های برگزاری کنسرت در کشور بیندازیم ، متوجه خواهیم شد که این میزان با نرخ مشابه در شهر بهبهان برابری میکند و همین دلیل نیز باعث استقبال سرد شهروندان از کنسرت های نمایشی موسیقی در بهبهان شده است.  براستی آیا میشود به قیمت اخذ بیش از 100 هزار تومان فقط برای  رزرو یک صندلی آن هم در بازه زمانی بسیار کوتاه ، شادی اجباری را به مردم هدیه کرد ؟

  چه اندازه از شهروندان می توانند برای حضور در اینگونه برنامه ها که بیشترین سود آن در جیب بانیان برگزاری و تهیه کننده می رود ، از شرایط مذکور استفاده کنند .


  به نظر می رسد با ادامه سریال کنسرت های گران قیمت در شهر بهبهان نمی توان شادی اجباری را برای مردمی که ماهها در انتظار اندک یارانه ماهیانه خود نشسته اند به ارمغان آورد !

  تاریخ انتشار: ۲۱:۱۵:۴۷ | چهارشنبه, ۲۹ / دی / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C5

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.