Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • با حضور معاون پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی

  مرکز رشد واحدهای فن‌آور دانشگاه واحد بهبهان افتتاح شد

  عصر بهبهان : با حضور ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی رئیس و اعضای هیات رئیسه واحد بهبهان، ساختمان جدید مرکز رشد واحدهای فن آور واحد بهبهان افتتاح شد.


  به گزارش عصر بهبهان ، با حضور ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر داوود ثمری مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت، دکتر سروش زرین آبادی رئیس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان، رئیس و اعضای هیات رئیسه واحد بهبهان، ساختمان جدید مرکز رشد واحدهای فن آور واحد بهبهان افتتاح شد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، واشقانی در جمع اعضای هیات رئیسه و مسئولان هسته های مرکز رشد واحد بهبهان، تلاش در راستای ثبت ایده‌های هسته های فن آور بصورت اختراع ملی و بین المللی (پتنت) در راستای تجاری سازی و لزوم همکاری موثر از استادان مجرب و مرتبط با صنعت برای انجام طرح‌های برون دانشگاهی و استفاده از تجربیات آنها را مورد تاکید قرار داد.

  معاون پژوهش و فن‌آوری دانشگاه آزاد اسلامی تلاش در راستای کسب درآمدهای غیرشهریه از طریق شرکتهای دانش‌بنیان و تجاری سازی را امری لازم برای کم کردن اتکای واحدهای دانشگاهی به شهریه دانشجویان بیان کرد.

  وی هدف از ایجاد مراکز رشد در دانشگاه‌ها را جمع آوری و حمایت از یافته های پژوهشی و کمک به صاحبان ایده‌ها برای تجاری‌سازی آنها خواند و افزود: «با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان به عنوان موتورهای محرکه اقتصاد مقاومتی گامی در راستای عمل به منویات ایشان است.

  واشقانی کمک مالی دانشگاه آزاد اسلامی به فعالیتهای شرکتهای دانش بنیان را بسته به نوع فعالیت آنها تا سقف 35 درصد بیان و در پایان از چندین طرح پژوهشی مرکز رشد واحد بهبهان که تا مرحله ثبت اختراع و تجاری سازی پیشرفته است، بازدید کرد.

  مرکز رشد واحد بهبهان دارای 6 هسته فن آور ثبت شده است که در رشته های مختلف مشغول به کار شده‌اند.

  تاریخ انتشار: ۰۰:۰۷:۲۹ | شنبه, ۲ / بهمن / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.