Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 3
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  در خوزستان چه اتفاقی افتاده است!

  عصر بهبهان : تلویزیون روشن می‌شود تا صحبت‌های مسئولان را درباره اتفاق امروز گوش دهیم ولی مسئولان مدام می‌گویند احتمال قطعی مجدد برق وجود دارد و ما دوباره می‌پرسیم که چه اتفاقی افتاده است؟


  به گزارش عصر بهبهان به نقل از  رهیاب، می‌خوابیم، بیدار می‌شویم و باز همه جا تاریک است. حس می‌کنیم هنوز خوابیم، می‌خواهیم صورت‌هایمان را بشوئیم ولی آب نیست. یک حسی بین بودن و نبودن، حس زندگی در برزخ؛ در خوزستان چه اتفاقی افتاده است؟ مدام از خود می‌پرسیم و به دنبال جست‌وجو در اینترنت هستیم که آیا آخرالزمان فرا رسیده است.

  اینترنت قطع شده و شبکه‌های تلفن همراه پاسخگوی نیاز شهروندان نیستند. سامانه‌هایی که باید در مواقع بحرانی پاسخ شهروندان را بدهند مدام با صدای بوق مشغول می‌زنند و همسایه‌ها مدام در می‌زنند و می‌پرسند شما آب دارید؟

  یک لحظه همه جا روشن می‌شود و اتصال برق، برق را به چشمان ما هدیه می‌دهد؛ تلویزیون روشن می‌شود که صحبت‌های مسئولان را درباره اتفاق امروز گوش دهیم ولی مسئولان مدام می‌گویند که آب ذخیره کنید و وسایل برقی را شارژ کنید، احتمال قطعی مجدد برق وجود دارد و ما دوباره می‌پرسیم که چه اتفاقی افتاده است.

  همه چیز از صبح هفتم بهمن 95 آغاز شد؛ صبحی به‌مانند روزهای بهمن‌ماه سال 92 که همه چیز رنگ و بوی خاک به خود گرفته بود و ما در خانه‌ها محبوس شدیم. دولتی‌ها باز دست به کار شدند و چندین مصوبه با کلی اعتبارات برای ما در نظر گرفتند. اعتباراتی که رئیس سازمان مدیریت برنامه و بودجه خوزستان در تشریح آن‌ها می‌گوید: یک‌هزار و 418 میلیارد ریال برای برنامه مقابله با گرد و غبار خوزستان به تصویب رسیده است که این برنامه‌ها به پبشنهاد مشترک وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نیرو و نیز سازمان‌های مدیریت و برنامه ریزی کشور و حفاظت محیط زیست ارائه شد.

  سهم خوزستانی‌ها از 1400 میلیارد دولت کمتر از 4 میلیارد تومان است و نمایندگان خوزستان در مجلس نهم معتقدند که دولت یازدهم در سال‌های 93 و 94 فقط 2 میلیارد تومان برای مقابله با گرد و خاک خوزستان اختصاص داد و نمایندگان مجلس دهم رقم بودجه ابلاغ شده از سوی دولت در سال 95 را 17 میلیارد ریال اعلام کردند.

  دولتِ بی مسئولیت!

  رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس دهم می‌گوید: دولت اگر اقدام قابل توجهی در استان داشته است، ما باید این روزها آن را مشاهده کنیم و وقتی هیچ چیز تغییر نکرده، به معنی نمره صفر دولت در خوزستان است.مجید ناصری‌نژاد می‌افزاید: ارقام و اعداد مطرح شده از سوی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست غیر واقعی است و اگر این اقدامات توسط دولت در استان انجام شده است چرا ما باید شاهد تکرار بروز این بحران‌ها در استان باشیم.

  نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی عنوان می‌کند: مشکلات امروز خوزستان به معنی ناکارآمدی دولت نیست بلکه نشانه بی خیالی، بی مسئولیتی، اهمال کاری و عدم درک مشکلات مردم است و این نشانه‌ها، بالاتر از ناکارآمدی است.

  هفتم بهمن‌ماه آب و برق مردم خوزستان به دلیل بروز پدیده گرد و خاک قطع شد، بیست و سوم بهمن‌ماه مه گرفتگی و گرد و خاک عامل قطعی برق و آب شدند و امروز 25 بهمن‌ماه باران عامل قطعی آب و برق در استان شد!

  به گزارش رهیاب، دوباره صدای بوق ممتد تلفن‌ها به گوش می‌رسد. تلفن استاندار و معاون عمرانی استاندار و معاون سیاسی استاندار و مدیرکل مدیریت بحران استانداری و مدیرعامل شرکت توزیع برق اهواز و مدیرعامل شرکت توزیع برق خوزستان و مدیرعامل آبفا اهواز و مدیرعامل آبفا خوزستان و مدیر روابط عمومی شرکت برق اهواز و سامانه شرکت توزیع برق اهواز فقط بوق ممتد می‌خورد، امروز همه عملیاتی‌ شدند و در میان این همه آدم عملیاتی مردم هنوز سردرگم‌اند چون هیچکس نمی‌داند در خوزستان چه اتفاقی افتاده است.

  تاریخ انتشار: ۱۸:۱۱:۲۳ | دوشنبه, ۲۵ / بهمن / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C3

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.