Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
1 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 1
 • گزارش /

  بازگشت پدیده دوچرخه سواری بانوان در معابر بهبهان / مخالفین و موافقین چه میگویند ؟

  عصر بهبهان : بهبهان با وجود ظرفیت های عظیم خدادادی ، هنوز نتوانسته است مانند شهرهای در حال توسعه فضاهای اختصاصی را برای شهروندان از جنسیت های گوناگون فراهم نماید تا امروز پدیده ای بنام دوچرخه سواری بانوان مورد کنکاش و جدل دو نگاه متفاوت قرار گیرد .


  به گزارش عصر بهبهان ، امروز مشکلات شهرستان بهبهان به حدی است که وقتی صحبت از معضلات فرهنگی میشود ، بلافاصله انگ ضد روشنفکری به طرح کنندگان این مسائل زده میشود و حتی با هیاهو اجازه جنجال را به بررسی آن نمی دهند ، در حالی که پیگیری این معضلات نتیجه ملموسی را برای مردم به همراه خواهد داشت .

  دوچرخه‎‌ سواری بانوان پدیده‌ا‎ی نو که این روزها با قدم زدن در پارک‎ها و معابر شهری با آن روبه‌رو می‎شویم و این حرکت نوپا که عمر چندانی از بروز آن در کشور ما نمی‎گذرد، نظرات منتقدان و موافقان زیادی را برانگیخته است.

  موافقان دوچرخه سواری بانوان را قشر جوان و روشنفکر جامعه تشکیل می‌دهند و بسیاری آن را به عنوان یک حرکت فرهنگی، ورزشی و تفریحی تلقی می‎کنند که فضا را برای ورزش بانوان گسترده‎تر کرده و آزادی عمل بیشتری به آنان می‎دهد. همچنین جنبه‏ تفریحی آن نیز از دیگر جذابیت‎های دوچرخه سواری به شمار می‎آید. 

  در این میان اما نظرات انتقادی بسیاری نیز بر این اقدام وارد شده است که قشر مذهبی و سنت‎گرای جامعه بخش اعظم آن را تشکیل می‎دهند و چنین می‎پندارند که این اقدام خلاف آداب و رسوم و فرهنگ‌ حاکم بر جامعه است و این حرکت به نوعی سنت شکنی به شمار می‎آید.

  اما به نظر میرسد مسائل فراتر از نگاه ایدئولوژیکی به این پدیده است ، چرا که برای پیاده کردن هر ایده ای میبایست ساختارها و بسترهای لازم آن فراهم باشد تا مردم براحتی بتوانند از نتیجه آن بهره مند شوند ، اما چون این بسترها در پیچ و خم مسائل سیاسی فراموش شده است ، ناگزیر بانوان به این گونه مسائل روی آوردند.

  بهبهان با وجود ظرفیت های عظیم خدادادی ، هنوز نتوانسته است مانند شهرهای در حال توسعه فضاهای اختصاصی را برای شهروندان از جنسیت های گوناگون فراهم نماید تا امروز پدیده ای بنام دوچرخه سواری بانوان مورد کنکاش و جدل دو نگاه متفاوت قرار گیرد .

  در پایان لازم است همه روشنفکران دلسوز و کسانی که دغدغه مشکلات بانوان را در شهر دارند برای این پدیده چاره اندیشی کنند و از مسئولین خواستار ایجاد شرایط مناسب جهت رفاه حال و امنیت این قشر در شهرستان شوند.

  تاریخ انتشار: ۱۱:۰۶:۰۷ | جمعه, ۱۴ / اردیبهشت / ۱۳۹۷
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.