Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • معاون شرکت بهره برداری سد و نیروگاه مارون :

  امروز از مرز بحران مصرف آب عبور کرده ایم / باید برای مصرف بهینه آب الگوسازی کنیم / برنامه ریزی برداشت آب حوضه مارون در استانداری در دست اقدام است

  عصر بهبهان : الماس سنایی مطلق تاکید کرد : همانطور که می دانید مرز بحران 40 درصد است اما در حال حاضر ما 80 درصد را رد کرده ایم و در واقع از مرز بحران هم گذر کردیم.


  به گزارش عصر بهبهان ، معاون بهره برداری شبکه های آبیاری ، سد و نیروگاه مارون روز گذشته در نشست خبری  اظهار کرد : با توجه به اینکه امروز دنیا بر پاشنه اطلاعات روز می چرخد لازم است نسبت به این مسئله توجه جدی داشته باشیم ، باید بدانیم خشکسالی کنونی از گذشته بوده است و مربوط به سالهای اخیر نیست.


  وی افزود : ما توانسته ایم در بسیاری از زمینه ها گسترش پیدا کنیم اما هنوز شیوه ها قدیمی و غلط در حال اجراست.


  سنایی بااشاره به تصمیم شرکت بهره برداری سد و نیروگاه مارون در طرح اطلاع رسانی و انعکاس اخبار صحیح ابراز کرد :  هدف ما ایجاد فضای جذب  و همیاری مردم با ارائه اطلاعات و آمار درست است که در این راه گام هایی برداشته ایم.


  معاون بهره برداری شبکه های آبیاری مارون با اشاره به آموزه های دینی مبنی بر الگوهای مصرف صحیح آب اذعان کرد : باید الگوهای صحیح مصرف آب را اطلاع رسانی کرد و این مسئله هم در دین ما به آن اشاره شده است اما کسی در مورد آب چیزی به مردم نمی گوید.


  وی با ارائه آماری از شاخص های جهانی و کشوری آب تاکید کرد : همانطور که می دانید مرز بحران 40 درصد است اما در حال حاضر ما 80 درصد را رد کرده ایم و در واقع از مرز بحران هم گذر کردیم.


  سنایی اضافه کرد : از میزان 71 درصد قسمت آبی کره زمین 98 درصد شور و فقط 3 درصد شیرین است که آن هم 1 درصد قابل دسترسی است.


  معاون بهره برداری سد و نیروگاه مارون با اشاره به برنامه ریزی برداشت آب در استان گفت : متوسط بارندگی ایران 254 میلیمتر و در بهبهان 354 میلیمتر تعیین شده است و بر این اساس 11 متر اختلاف معادل 153 میلیون متر مکعب آب در امسال نسبت به سال گذشته حاصل شده است . همچنین با توجه به شرایط فعلی برنامه ریزی برداشت آب در سطح استانداری تقسیم بندی شده است.


  همچنین روابط عمومی شرکت بهره برداری شبکه های آبیاری سد و نیروگاه مارون در پایان خاطر نشان کرد : هر گونه اطلاعات و اخبار پیرامون این شرکت را ما مطالبه کنید و ما نیز این آمادگی را برای ارائه آمار و اطلاعات لازم خواهیم داشت.


  تاریخ انتشار: ۱۵:۰۷:۰۴ | یکشنبه, ۱۷ / بهمن / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.