Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • سازمان محیط زیست کشور وظیفه اش این نیست که فقط به فکر انقراض حیوانات باشد/دلیل اتفاقات ناخوشایندی مانند سرطان آلودگی هوا است

  عصر بهبهان : عصر بهبهان :سیدشریف حسینی گفت:چه اتفاقاتی در آینده خواهد افتاد و چه بیماری هایی سر باز خواهد زد پیش داوری هایی هستند که در ذهن ها نقش بسته است اتفاقات ناخوشایندی که در بحث سرطان در استان پیش آمده است دلیلش همین آلودگی هوا باشد


  نماینده مردم اهواز :
  سازمان محیط زیست کشور وظیفه اش این نیست که فقط به فکر انقراض حیوانات باشد/دلیل اتفاقات ناخوشایندی مانند سرطان آلودگی هوا است
       
  عصر بهبهان :سیدشریف حسینی گفت:چه اتفاقاتی در آینده خواهد افتاد و چه بیماری هایی سر باز خواهد زد پیش داوری هایی هستند که در ذهن ها نقش بسته است اتفاقات ناخوشایندی که در بحث سرطان در استان پیش آمده است دلیلش همین آلودگی هوا باشد.

   

  به گزارش عصر بهبهان به نقل از رهیاب نیوز در گزارش سازمان بهداشت جهانی که هفتم ماه می 2014 منتشر شده است مثل همیشه اهواز جزو آلوده ترین شهرهای دنیا قرار گرفت در این رابطه خبرنگار رهیاب نیوز با سید شریف حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی مصاحبه ای انجام داده و نظر او را در این خصوص جویا شده است که مشروح آن را در ذیل می خوانید:

  *حتی اگر سازمان بهداشت جهانی اهواز را به عنوان یکی از آلوده ترین شهرهای جهان معرفی نمی کرد از باران های اسیدی و تعداد آدم هایی که به بیمارستان ها مراجعه کردند از گردوغبار و شرایط جوی می شد بفهمیم که شهر اهواز از لحاظ آلودگی در رتبه های جهانی قرار دارد.

  *4 سالی از اعلام این گزارش می گذرد و سوال اساسی این است که در این مدت چه کاری انجام شده است برای اینکه ما بتوانیم شرایط جوی استان را بهتر کنیم؟

  *سازمان محیط زیست کشور فقط وظیفه اش این نیست که به فکر انقراض حیوانات باشد بلکه از مهمترین وظایفش جلوگیری از تخریب محیط زیست و وضعیتی است که منجر به خالی شدن شهرها از سکونت می شود.

  *رئیس سازمان سازمان محیط زیست کشور که معاون رئیس جمهور هم می باشد وظیفه ای فراتر از این کارهایی دارد که امروز انجام می دهد و باید برای جان مردم ارزش بیشتری قائل باشد.

  *چه اتفاقاتی در آینده خواهد افتاد و چه بیماری هایی سر باز خواهد زد پیش داوری هایی هستند که در ذهن ها نقش بسته است اتفاقات ناخوشایندی که در بحث سرطان در استان پیش آمده است دلیلش همین آلودگی هوا باشد.

  *انتظار ما از مسئولین این است که در این زمینه هم اعتبار منظور کنند و هم شرایط استان به ویژه اهواز را در نظر بگیرند اعتباراتی که محیط زیست در اختیار دارد باید بر اساس اولویت بندی شهری مثل اهواز را لحاظ کند.

  *دلیل اصلی این آلودگی ها صنعتی بودن شهر اهواز است که عدم استفاده از امکانات زیست محیطی در بعضی از شرکتها مثل به کار نبردن فیلترهای هوا،تخلیه خروجی خطرناک در رودخانه کارون از اقدامات آنها محسوب می شود.

  *با گرفتن جریمه از شرکت ها و حکم صادر کردن برای مدیران عامل آنها مشکل آلودگی حل نمی شود باید سریعا محیط زیست طبق قانون به وظیفه خود عمل کند.

  *مدیران شرکت های بزرگ و پرسنل آن خودشان باید برای از بین بردن آلودگی در اهواز همت کنند چرا که اولین افرادی که در معرض خطر می باشند خود آنها هستند

  *ایجاد کمربند فضای سبز در اهواز نیاز ضروری این شهرستان است وقتی می گویم اهواز مطمئنا شهرهای حمیدیه کوت عبدالله شیبان ویس و ملاثانی را هم شامل می شود چرا که نزدیکی این شهرها به اهواز سبب می شود این الودگی ها برای آنها هم مشکلاتی را ایجاد کند

  *متاسفانه با توجه به اعتبارات خوبی که وزارت بهداشت و محیط زیست دارد اما اقدام عملی برای حل مشکل آلودگی در اهواز را تا به امروز شاهد نبودیم

   

     اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.