• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰:۳۲ | چهارشنبه, ۸ / خرداد / ۱۳۹۲
 • در ایران
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 880
 • انتخابات ریاست جمهوری, انتخابات, اظهار نظر انتخاباتی, انتقاد, حسن روحانی, رضایی
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

تقابلهای انتخاباتی شروع شد .انتقاد رضایی از روحانی


عصر بهبهان :محسن رضایی یک از نامزدهای انتخابات ۹۲ پاسخ اظهارات و ادعاهای حسن روحانی را سال ۸۳ داده است. وی تحلیل های روحانی را مربوط به عصر حجر دانسته بود


 

به گزارش عصر بهبهان به نقل از  دانا،محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ در مورخ ۸۳/۹/۰۱ در سخنانی افشاکننده و صریح راجع به عملکرد حسن روحانی و تیم مذاکره کننده دوره اصلاحات گفته بود: روحانی و دیپلمات‌های هسته‌ای ایران تمام امتیازات، اندوخته‌ها و اهرمهای فشار را در همان جلسه اول سعدآباد تحویل دادند.

روحانی و دیپلمات‌های هسته‌ای ایران تمام امتیازات، اندوخته‌ها و اهرمهای فشار را در همان جلسه اول سعدآباد تحویل دادند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص کارنامه آقای روحانی و تیمشان در مذاکرات هسته ای و در پاسخ به اظهارات کسانی که می‌گویند ما بین اروپا و آمریکا شکاف انداختیم، گفت: این تحلیل‌ها مربوط به دوران عصر حجر است. اروپا به کمک ایران می‌خواست خود را نجات دهد. آنها برای این‌که این امتیازات را به ایران ندهند دل ایران را خالی کردند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه شاید لازم بود رسانه‌های ما از همان مراحل نخست با حساسیت و دقت بیشتری، روند پرونده هسته‌ای ایران را دنبال می‌کردند و از همان اول مردم را از سیر وقایع آگاه می‌کردند، خاطرنشان کرد: این کار نشد اما بازهم مطبوعات و دیگر رسانه‌ها می‌توانند با نگاه نقادانه و موشکافانه به آن بپردازند و ملت عزیز ما را از جزئیات مسئله و همچنین نظرات کارشناسی مختلف مطلع کنند.

محسن رضایی افزود: این پرونده به واقع از اهمیت بسیار فراوانی برخوردار است و احتمالا موضوعات اندکی را در تاریخ صدساله اخیرمان می‌توانیم مشاهده کنیم که به این اهمیت باشد.

دیدم برخی از دوستان آن را با مسئله نفت و ملی شدن آن مقایسه کردند. من هم فکر می‌کنم به نکته کاملا درستی اشاره شده است. اگر اهمیت اثری که این پرونده در سرنوشت کشور ما و منافع ملی ما می‌گذارد، از مسئله ملی شدن نفت بیشتر نباشد، کمتر نیست و آینده کشور و نسل‌های آتی را در سطح تعیین‌کننده‌ای متاثر می‌سازد. در چنین مقاطع و نقاط عطف حساسی است که هم آزادی عمل و هم رسالت و وظایف ملی روزنامه‌نگاری و رسانه‌ای می‌تواند نقش سرنوشت‌سازی بازی کند و آزمایشی تاریخی برای رسانه‌ها باشد… .

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام هم‌چنین در بیان نظر خود درباره مذاکرات هسته‌ای آقای روحانی و تیم دیپلماتیکشان با اروپا و با تأکید بر اینکه به هیچ‌وجه آن را تایید نمی‌کند، خاطرنشان کرد: دیپلمات‌های هسته‌ای ایران تمام امتیازات، اندوخته‌ها و اهرمهای فشار را در همان جلسه اول سعدآباد تحویل دادند ولی نتوانستند هدف‌های خود را بدست آورند.

وی خاطرنشان کرد که ایران سه ابزار مهم در اختیار داشت و در این‌باره ابراز عقیده کرد: ایران می‌توانست روی پذیرفتن پروتکل الحاق ۲+۹۳ با اروپایی‌ها چانه‌زنی کند و در دادن اطلاعات هسته‌ای یک برنامه زمانبندی شده را که همراه با گرفتن امتیازات متقابل باشد اجرا کند. ایران باید طی یک جدول زمانبندی مرحله به مرحله که امتیازاتی می‌گرفت، امتیازات فوق را می‌داد. ایران اطلاعات به کلی سری و ذی‌قیمت خود را به اروپایی‌ها تحویل داد. تعلیق غنی‌سازی را پذیرفت پروتکل الحاقی۲+۹۳ را دولت ایران پذیرفت ولی بسیار فراتر از آن را به اجرا گذاشت و تضمین داد که به نبال سلاح هسته‌ای نیست. با وجود همکاری‌های فوق، پرونده ایران بسته نشد و مرتب تکرار می کنند پرونده را به شورای امنیت می‌بریم. بدتر آن‌که اروپا و شورای حکام یک قدم جلوتر گذاشته و خواهان تعلیق فعالیت‌های بیشتری از گذشته شده‌اند… .

وی در پاسخ به اظهارات کسانی که می‌گویند ما بین اروپا و آمریکا شکاف انداختیم، گفت: این تحلیل‌ها مربوط به دوران عصر حجر است. اروپا به کمک ایران می‌خواست خود را نجات دهد. اروپا در پرتگاه سقوط در خاورمیانه قرار گرفته بود. من آماده‌ام با دکتر روحانی در این رابطه مناظره داشته باشیم .

وی با تأکید بر اینکه ما باید امتیازات بیشتری می‌گرفتیم، افزود: ما در قبال نجات اروپا باید امتیازات فراوانی از آنها می‌گرفتیم ولی آنها برای این‌که این امتیازات را به ایران ندهند دل ایران را خالی کردند و از همان روز اول شروع کردند به ترساندن دیپلمات‌های ایرآنکه پرونده ایران را به شورای امنیت خواهند برد.

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon