Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • شریعتی :

  نهادینه شدن مهجوریت تولید و مقبولیت دلالی/دست‌های پنهان در واردات مانع تحقق اقتصاد مقاومتی

  عصر بهبهان : عصر بهبهان:عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس نسبت به نهادینه شدن مهجوریت و زیان آوری تولید و مقبولیت و سودآوری دلالی و واسطه گری هشدار داد و گفت: دستهای پنهان و قدرتهای پنهان و آشکار در واردات مانع تحقق اقتصاد مقاومتی خواهد شد.


  محمد باقر شریعتی محمد باقر شریعتی

  شریعتی :
  نهادینه شدن مهجوریت تولید و مقبولیت دلالی/دست‌های پنهان در واردات مانع تحقق اقتصاد مقاومتی


  عصر بهبهان:عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس نسبت به نهادینه شدن مهجوریت و زیان آوری تولید و مقبولیت و سودآوری دلالی و واسطه گری هشدار داد و گفت: دستهای پنهان و قدرتهای پنهان و آشکار در واردات مانع تحقق اقتصاد مقاومتی خواهد شد.

  به گزارش عصر بهبهان ، محمد باقر شریعتی   تولید را موتور محرکه اقتصاد کشور و تیرک اصلی خیمه ثبات جامعه عنوان کرد و گفت:  بالاترین اولویت در جنگ نابرابر اقتصادی دنیا با ایران، در تولید ملی و کارایی اقتصادی نهفته است.

  نماینده مردم بهبهان،آغاجاری،زیدون،تشان،منصوریه وحومه  در مجلس شورای اسلامی افزود: جان مایه اقتصاد مقاومتی ، حمایت مستمر و همه جانبه و جهادی از تولید ملی است چرا که اشتغال، ثروت آفرینی، ثبات و توسعه اجتماعی متکی به تولیدات است.

  عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس  با تاکید بر اینکه اقتدار ایران از رهگذر تولید ملی وابسته به بخش خصوصی حاصل می شود، افزود: بدون حمایت قاطع و مستمر مالی ، امنیتی و قانونی از تولید و رشد مطلوب اقتصادی  نمی توان راه حل پایداری را برای رفع مشکلات اقتصادی کشور متصور شد چرا که تجربه تمامی کشورهای موفق جهانی در اقتصاد از این مسیر بارها و بارها ، محک خورده است.

  این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به رکود حاکم در بخشهای کشاورزی ، صنایع وابسته و حتی بخش صنعت و معدن، تصریح کرد: معضل کمبود نقدینگی و انواع تحریمها و عدم پوشش حمایتی دولتها علت اصلی رکود بوجود آمده و کاهش میزان تولید است.

  شریعتی نسبت به نهادینه شدن مهجوریت و زیان آوری تولید و مقبولیت و سودآوری دلالی و واسطه گری  هشدار داد و گفت:  متأسفانه در خصوص ابعاد اقتصاد مقاومتی تفسیرها و تحلیل های مختلفی ارائه شده در حالی که  درعمل واجرا ، تحول قابل رؤیتی صورت نگرفته است.

  وی با یادآوری اینکه صنعت و کشاورزی همواره در کشور ما وضعیت مطلوبی ندارند و مهجورند، تصریح کرد: در حالیکه سود سرمایه گذاری و درآمد در دلالی در اقتصاد بازار محور و واسطه گری های مالی در اقتصاد پول محور و فعالیت در مستغلات به صورت تصاعدی بالا می رود  در بخش کشاورزی ریسک سرمایه گذاری هر روز بالاتر می رود و به همین علت تولید مهجورو فاقد جاذبه خواهد شد.

  عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس گفت: در کشورهای شرق آسیا و نیز در کشورهای اروپایی که تولید در اولویت و اقتصادشان تولید محور است اجازه نمی دهند که بازدهی و برگشت سرمایه در بنگاههای مالی و نهادهای بازاری و واسطه ای بیشتر از بنگاههای تولیدی باشد.

  این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: تحقق خواسته بر حق و ملی حماسه اقتصادی و اجرای منویات مقام معظم رهبری در خصوص اجرای عدالت به منظور رشد اقتصادی و مردمی کردن اقتصاد، تصمیم گیری متمرکز می خواهد تا مسائل پیچیده اقتصاد ایران را حل کند و ساختار تنبل و عریض و طویل تورم زا که ماهیتاً دافع سرمایه گذاری بخش خصوصی در عرصه تولید و سازگار با واردات است را دگرگون  کند.

   شریعتی با اشاره به اینکه عوامل  پیچیده و رخنه گر واردات و قدرتهای پنهان و آشکار ، بیکار و ساکت نمی مانند، افزود: این افراد  از همه اهرمهای مالی ، اداری ، سیاسی و اعتباری خود بهره می گیرند تا اقتصاد ملی  رنگ شکوفایی و عزت به خود نبیند و حماسه اقتصادی تحقق نیابد چرا که منافع بادآورده آنان با نقشه راه  رهبری متوقف می شود.

  این نماینده مردم در مجلس نهم با یادآوری اینکه عوامل تاثیر گذار بر افزایش واردات به ارقام نجومی سودهای بادآورده بی رویه دو دستی چسبیده اند و مصالح عمومی ،ثبات اجتماعی و سیاسی برایشان اهمیت ندارد، ادامه داد: این قشر حریص گرچه در اقلیت ناچیزی هستند اما صاحب قدرت بوده  و در روند اجرای اقتصاد مقاومتی بدون تردید اخلال و کارشکنی زیرکانه می کنند.

  وی گفت:  اگر می خواهیم بعد از 35 سال از عمر انقلاب اسلامی ، استقلال اقتصادی را به سان استقلال سیاسی تحکیم بخشیم باید به روش متمرکز از  پشتوانه رهبری معظم و حمایت معنوی و عملی  مردم وفادار ، در مقابل موانع خود کفایی، توسعه صادرات و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم.

  عضوکمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی یادآورشد: یکی ازراهکارهای مناسب برای رسیدن به استقلال اقتصادی، تشکیل شواریی مقتدر زیر نظر سه قوه مجریه، مقننه و قضاییه است  تا تمامی عوامل برخوردار غیر قاعده مند و ذی نفوذ را به تمکین از قانون مقید سازند چرا که ثمره این نظارت قوی کمک به تولید داخلی خواهد بود.

  تاریخ انتشار: ۱۲:۴۱:۱۶ | پنجشنبه, ۲۵ / اردیبهشت / ۱۳۹۳ نماینده بهبهان, محمد باقر شریعتی, سردشت, زیدون, دلالی, تشان, اقتصاد مقاومتی, آغاجری, کمیسیون کشاورزی
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.