Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • کواکبیان در دانشگاه رامین ملاثانی:

  ما همه بسیجی هستیم/حزب مردم سالاری در انتخابات مجلس سر لیست جداگانه دارد/در انتخابات آتی مجلس شرکت می کنم

  عصر بهبهان : عصر بهبهان: مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم سالاری به دعوت تشکل اسلامی آزاد اندیشان در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین ملاثانی حضور یافت


  کواکبیان کواکبیان

  کواکبیان در دانشگاه رامین ملاثانی:
  ما همه بسیجی هستیم/حزب مردم سالاری در انتخابات مجلس سر لیست جداگانه دارد/در انتخابات آتی مجلس شرکت می کنم
       


  به گزارش عصر بهبهان: مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم سالاری به دعوت تشکل اسلامی آزاد اندیشان در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین ملاثانی حضور پیدا کرد.

  این نشست که با نام ارتباط دموکراسی و جامعه مدنی راس ساعت 21 در تالار اجتماعات دانشگاه ملاثانی شروع شد کواکبیان به تعریف دموکراسی و جامعه مدنی پرداخت.

  کواکبیان در ابتدا گفت: در بحث دموکراسی واژه و اصطلاحات آن از غرب هستند در اسلام نیز از 1400 سال قبل وجود داشته در حکومت امام علی(ع) نمونه های فراوانی در نهج البلاغه و روایات موجود می باشد که حق مردم نسبت به حاکم را بیان فرموده اند.

  وی افزود: در جامعه مدنی زمان پیامبر اسلام نیز اینگونه بود آن هنگامی که پیامبر در مجلسی بودند و فرمودند که هر کس بر من حقی دارد بیاید و قصاص کند و مردی از حضار بلند شد. این نشانه اوج مردم سالاری و جامعه مدنی بود که شخصی به راحتی با حاکم خود ارتباط اینچنینی داشته باشد.

  دبیر کل حزب مردم سالاری به آزادی مطبوعات و قانون اساسی اشاره کرد و گفت: قانون اساسی ما اگر درست اجرا شود از مترقی ترین اصول بهره مند است و در عین حال وحی منزل نبوده و قابل تغییر می باشد به شرطی که مردم بخواهند و همه پرسی برگزار گردد.

  وی در ادامه به انتقاد از دولت گذشته بدون توجه به توقیف روزنامه و فیلترینگ سایت ها در دولت فعلی پرداخت و گفت: دولت احمدی نژاد فضایی را حاکم کرده بود که از برگزاری راهپیمایی ها و تجمع های دانشجویی ممانعت می کرد بسیاری از روزنامه های مخالف و منتقد را توقیف می کرد و آزادی رسانه ای وجود نداشت ولی در دولت جدید ما شاهد آزادی بهتر و مطلوب تر دموکراسی هستیم و آزادی رسانه ای در این دولت از دولت سابق بهتر است.

  مصطفی کواکبیان نماینده اصلاح طلب مجلس از تصمیم خود برای کاندیداتوری در انتخابات آینده مجلس و همچنین حضور حزب مردم سالاری با دادن سر لیست جداگانه خبر داد.

  بعد از چهل دقیقه سخنرانی نوبت به سؤالات دانشجویان رسید اولین نفری که برای پرسیدن سوالاتش پشت میکروفون رفت و در خصوص بسیج دانشجویی سوالی پرسید

  که کواکبیان در پاسخ به سوال وی جواب داد: ما همه بسیجی هستیم برادر من شهید است و من درصدی جانبازی دارم شما اگر می بینید برخی ها وارد بسیج شده اند شما وارد صحنه شوید.

  دانشجوی دیگری پرسید غایت و نهایت دموکراسی چیست؟

  کواکبیان پاسخ داد: ما نمی توانیم غایتی برای دموکراسی مشخص کنیم مردم جامعه هستند که مرز دموکراسی و نوع آن که سکولار یا اسلامی باشد را مشخص می کنند.

  لازم بذکر است تشکل اسلامی آزاد اندیشی که سابقه اصلاح طلبی دارد هنوز اساسنامه ندارد و انتخابات برگزار نکرده و در حال حاضر تشکل غیر قانونی می باشد.

  گفته می شود این تشکل از حمایت استادان گروه ترویج، زراعت و همچنین یکی از استادان سنی مذهب اهل کردستان و حمایتهای یکی از معاونین وزیر کشاورزی برخوردار است.

  این تشکل که سال قبل فعالیت داشته با عنوان باشگاه آزاد اندیشی مطرح بوده است.


  تاریخ انتشار: ۱۱:۳۶:۵۱ | دوشنبه, ۲۲ / اردیبهشت / ۱۳۹۳ قانون اساسی, رسانه, دموکراسی, دانشگاه, انتخابات مجلس, اصلاح طلب, آزادی, , نماینده, کواکبیان
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.