Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • شورایی می‌خواهیم که خاطرات تلخ دوره قبل را پاک کند

  عصر بهبهان : عصر بهبهان : با توجه به مشکلاتی که در دوره اخیر شوراها اتفاق افتاد خواسته اکثر مردم از اعضای جدید شورای اسلامی شهر توجه به خدمت بیشتر است.


  به گزارش خبرگزاری فارس از خوزستان، در روزهایی که همه برای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری بسیج شده و از رسانه گرفته تا کوچه و خیابان اخبار مربوط به این انتخابات مهم را تحلیل می‌کنند کاندیداهای شورای شهرها نیز فعالیت‌های خود را بیشتر کردند.

  در باب اهمیت انتخابات شوراهای شهر بسیار سخن گفته شده و همه مسئولان نظام نیز بارها این مسئله را مورد تاکید قرار داده‌اند انتخابات ریاست جمهوری نباید اهمیت شوراها را مورد غفلت قرار دهد.

  اما شوراهای اسلامی شهر در خوزستان در دوره سوم خاطرات خوبی را در ذهن مردم بر جای نگذاشتند و برخی اعضای شورا به ویژه در شهرهای مهم استان از جمله اهواز، آبادان و خرمشهر با زیرپاگذاردن وعده‌ها رای مردم را فراموش و این امانت را به سرمنزل مقصود نرسانند.

  شاید همین نیز دلیلی باشد بر اینکه خواسته اکثر مردم این باشد که شوراهای دوره چهارم خاطرات بد شورای سوم را از اذهان پاک کنند.

  * مردم در رای دادن دقت کنند

  یک جوان خوزستانی در این خصوص گفت: مردم باید در زمینه انتخاب اعضای شورای شهر خود دقت ویژه‌ای داشته باشند.

  احمد که از جوانان اهوازی است در این خصوص ادامه داد: متاسفانه برخی از مردم به جای توانایی‌های افراد به آشنا بودن یا نبودن آن‌ها رای می‌دهند.

  وی تصریح کرد: برخی نیز به جای نگاه شهری نگاهی قومیتی دارند و قوم و خویش بودن کاندیداها را برای رای دادن مدنظر قرار می‌دهند.

  این جوان خوزستانی ادامه داد: متاسفانه همین طرز فکر موجب می‌شود گاهاً افرادی به کرسی شورای شهر برسند که به هیچ‌وجه شایستگی آن‌را ندارند.

  وی خاطرنشان‌کرد: نتیجه این کار نیز کاملاً مشخص است که عقب‌افتادگی بیشتر شهر و افزایش مشکلات است.

  * نباید به آن‌هایی که برای رسیدن به کرسی شورا دست به هرکاری می‌زنند رای داد

  یک جوان خرمشهری نیز در این خصوص گفت: در روزهای اخیر افرادی را می‌دیدم که برای رسیدن به کرسی شورای شهر از هیچ تلاشی مضایقه نمی‌کردند.

  رضا در ادامه باره ادامه داد: کسانی که اینگونه حرص و طمع به رسیدن به این صندلی دارند مشخص است که برای خدمت نیامده‌اند بلکه آمده‌اند تا صندلی شورا را گرفته و در جهت منافع خود از آن استفاده کنند.

  وی تصریح کرد: بدیهی است انتخاب چنین افرادی نه‌تنها هیچ کمکی به شهر نمی‌کند بلکه بر مشکلات می‌افزاید.

  *سابقه قبلی افراد را مدنظر قرار دهیم

  یک جوان آبادانی نیز در خصوص انتخابات شوراها گفت: به نظر من از روی کارنامه قبلی افراد نیز می‌توان به واقعیت آن‌ها در زمینه اجرایی پی‌برد.

  محمد حسین ادامه داد: در بین کاندیداها قطعاً افراد دلسوزی هستند که برای خدمت واقعی به مردم آمدند.

  وی اضافه کرد: این افراد همان‌هایی هستند که در مسئولیت‌های قبلی خود نیز منشاء خدمات خوبی بوده‌اند و از روی سابقه آن‌ها می‌توان به اصلح بودن یا نبودنشان نظر داد.

  * اعضای شورا بدانند در چه سرزمینی مسئولیت دارند

  یکی دیگر از شهروندان در این خصوص گفت: یکی از مهمترین مسائلی که منتخبین شورا باید مدنظر قرار دهند این است که بدانند در چه سرزمین مقدسی مسئولیت را پذیرفتند.

  مریم در این باره ادامه داد: اینجا سرزمینی است که برای عزت و شرف این نظام و مملکت خون بسیاری از جوانان پاک و مظلوم در آن ریخته شد.

  وی اضافه کرد: به همین دلیل منتخبین شورا توجه داشته باشند که مبادا شرمنده خون این شهدا شوند و باید در تمام دوران مسئولیت خود این مسئله مهم را مدنظر قرار دهند.

  *انتخاب مناسب عقب‌افتادگی‌های شهر را جبران می‌کند

  ناهید شهروند دیگری است که در این خصوص می‌گوید: انتخاب بد و انتخابی که از روی منطق نباشد اولین ضرر و زیانش به خود شهر و مردم خواهد رسید.

  وی افزود: اگر در تشخیص افراد اصلح برای گرفتن امور شورای شهر دچار اشتباه شویم قطعاً عقب افتادگی شهر و افزایش مشکلات مردم نتیجه آن خواهد بود.

  وی تصریح کرد: در حالی که انتخاب اصلح و انتخاب افراد دلسوزی که هم توانایی مدیریتی و هم توانایی علمی و عملی داشته باشند می‌تواند مسیر پیشرفت را مهیاتر کند.

  این شهروند خوزستانی خاطرنشان‌کرد: در این راستا باید افرادی سالم، بدون حاشیه و افرادی که ایده‌ها و تفکرات مدیریتی مناسب دارند برای عضویت در شورای شهر انتخاب شوند

  تاریخ انتشار: ۰۲:۱۸:۰۵ | پنجشنبه, ۹ / خرداد / ۱۳۹۲ اخبار بهبهان, انتخابات شورای شهر
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.