Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  تخریب حصار امامزاده و دیگر هیچ ! / امامزاده امیر حاضر در انتظار توجه ویژه مسئولین + تصاویر

  عصر بهبهان : این امامزاده که به امیر حاضر معروف است و میعادگاهی برای مسافران نوروزی و عبوری خسته از راه طولانی است تا با توقف در این نقطه هم به استراحت بپردازند و هم نماز خود را به جا آورند و بدین ترتیب با روحیه ای دو چندان به ادامه سفر بپردازند.


  به گزارش خبرنگار عصر بهبهان ، در فاصله 15 کیلومتری شهر بهبهان و درست بر سر یک تقاطع مهم محور مواصلاتی بهبهان - اهواز ، بنایی قدیمی در کنار جاده نگاه هر مسافری را به خود جلب میکند ، این بنا که در سالهای دور با وجود عدم امکانات اولیه از فضای مطلوبی برخوردار بود امروز با بی توجهی متولیان امر ، وضعیت نامناسبی دارد .

  این امامزاده که به امیر حاضر معروف است و میعادگاهی برای مسافران نوروزی و عبوری خسته از راه طولانی است تا با توقف در این نقطه هم به استراحت بپردازند و هم نماز خود را به جا آورند و بدین ترتیب با روحیه ای دو چندان به ادامه سفر بپردازند.

  نما و بنای قدیمی ساختمان این امامزاده که در سالهای نه چندان دور دارای حصار و درختان سرسبزی که فضایی مناسب ایجاد کرده بود دل هر رهگذری را خود جلب میکرد و مسافری نیست که در طول مسیر در مواجه با این بقعه متبرک سلام ندهد یا در آن به استراحت نپردازد ، اما در طی سالهای اخیر به بهانه ترمیم و توسعه این بارگاه نه تنها اقدامی نشده است بلکه فضای قدیمی خود را ازدست داده است.

  متولیان امر در این زمینه میبایست با رایزنی ها و اقدامات لازم به ترمیم و توسعه این بقعه نامی در بهبهان بپردازند و خود را مکلف به کار بزرگ بدانند چرا که مقام معظم رهبری بارها بر توسعه و بازسازی بقاع متبرکه تاکید دارد ، حال آنکه مبالغ نذورات این امامزاده باید مصروف مرمت این بنا شود.

  تصاویر زیر وضعیت کنونی این امامزاده را نشان می دهد که با توجه به نبود حصار مناسب ورود احشام در این مکان مقدس فضای دور از شأنی را به وجود آورده است.

  تاریخ انتشار: ۱۵:۲۶:۰۱ | پنجشنبه, ۲۱ / خرداد / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.