Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش

  خواص بی بصیرت و کاسبان حاشیه های قومی!

  عصر بهبهان : سال گذشته بود که افراطی های بدسابقه که خود را لیدر اصلاح طلبی در خوزستان می دانند کلید سوء استفاده مجدد از ظرفیت های قومی در استان خوزستان را زدند علی رغم اینکه در دوره مسئولیت خود به حداقل مطالبات آن ها بی توجه بودند.


  سال گذشته بود که افراطی های بدسابقه که خود را لیدر اصلاح طلبی در خوزستان می دانند کلید سوء استفاده مجدد از ظرفیت های قومی در استان خوزستان را زدند علی رغم اینکه در دوره مسئولیت خود به حداقل مطالبات آن ها بی توجه بودند.

  اینکه این جریان در طی دو دهه گذشته با تحریک و تهییج قومیت های مختلف تلاش می کند از آن ها به عنوان ابزاری برای رسیدن به مطامع حزبی خود بهره برد اتفاق عجیبی نیست بلکه مساله ای که این روزها قابل تامل است  اظهارات مسئولینی است که خود را از جریانات ناسالم قومی منفک می دانند ولی هوای انتخابات و تبلیغات هوش از سرشان برده است و عملا آن ها را به سمتی کشانده  که برخی جریانات ناسالم قومی را تقویت می کنند.

  خوزستان مشکلات عدیده ای در حوزه های مختلف دارد و این کمبودها علی رغم اقدامات زیربنایی بسیاری که صورت گرفته است بر کسی پوشیده نیست ولی بهره برداری انتخاباتی از ضعف ها به جای پیگیری موثر هیچ دردی را دوا نمی کند برای نمونه نماینده ای که در مساله ریزگردها ،طرح انتقال آب ،توسعه و عمران مناطق محروم حوزه انتخابیه  و دیگر موضوعات احتیاط پیشه کرده بود  و از در مصلحت اندیشی وارد می شد چگونه است که یکشبه نطق آتشین در حمایت از برخی قومیت ها می خواند و خطاب به مسئولینی که تا دیروز در نقدشان احتیاط می کرد همانند اسرائیل شعار مرگ بر علیه آن ها سر می دهد!

   البته این سبک اظهارات فقط در خصوص یک نماینده یا شخص خاص صدق نمی کند بلکه برخی دیگر از تریبون داران از قومیت ها مختلف که سودای فعالیت سیاسی در سر دارند اخیرا رو به اظهارات قومی آورده اند علی رغم اینکه به نام همین مسائلی که مطرح می کنند هزینه های آنچنانی برای پروژه های خود دریافت کرده اند.

  هر چند شوی تبلیغاتی اینگونه برای پر کردن سی دی شب های آخر تبلیغات انتخاباتی از آن دست اقداماتی است که به قول معروف"خز" شده است و ثمره ای جز تهییج احساسات مردمی نجیب و وفادار به انقلاب و آرمان هایشان ندارد ولی یادمان نرود وحدت وانسجام بسیار خوبی که در خوزستان طی سال های اخیر ایجاد شده است در سایه همگرایی عینی همه اقوام بوده است چرا که به قول دریابان شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی اگر کمبودی وجود دارد متعلق به تمام خوزستان است نه یک بخش یا قومیت خاص و مردم استان نیز به این باور مشترک رسیده اند.

  این نکته هم قابل ذکر است که  برخی اظهارات قومی خواص موجب شده است عده ای از کاسبان حاشیه های قومی دست خود را برای توهین و دامن زدن به فضای ناسالم سیاسی در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی باز ببینید که قطعا برای تذکر به آن ها در گام اول باید به سراغ خواص بی بصیرتی رفت که بستر را برای فعالیت این افراد فراهم می کنند.

  و در آخر اینکه بیایید به جای بهره برداری ناسالم از ظرفیت های عظیم استان خوزستان که یکی از آن ها تنوع قومیتی می باشد کمر همت را برای برطرف کردن مشکلات ببندیم و بیشتر از شعارهای توخالی عمل را برای مردم ولایتمدار خوزستان به ارمغان آوریم.

  تاریخ انتشار: ۱۳:۰۷:۱۶ | چهارشنبه, ۲۴ / تیر / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.