• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۱۲:۱۹:۴۳ | چهارشنبه, ۲۹ / خرداد / ۱۳۹۲
 • در بهبهان
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 1398
 • شورای شهر بهبهان, خبر بهبهان, اخبار سیاسی فر هنگی ورزشی بهبهان, اخبار بهبهان
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

رئیس شورای شهر بهبهان : هر شهری که بخواهد از لحاظ عمرانی پیشرفت کند نباید وارد عملیات سیاسی شود


مصاحبه اختصاصی/ تلفن را برداشتم و تماسی با آقای مودت گرفتم تا بتوانم وقت مصاحبه ای از وی بگیرم . زمان و مکانی را تعیین کردند . سر وقت حاضر شدم و منتظر ماندم تا او هم بیاید . استقبال خوبی کردو ....


مصاحبه اختصاصی عصر بهبهان با رئیس فعلی و منتخب دوره چهارم شورای شهر بهبهان

رئیس شورای شهر بهبهان : هر شهری که بخواهد از لحاظ عمرانی پیشرفت کند نباید  وارد عملیات سیاسی شود

تلفن را برداشتم و تماسی با آقای مودت گرفتم تا بتوانم وقت مصاحبه ای از وی بگیرم . زمان و مکانی را تعیین کردند . سر وقت حاضر شدم و منتظر ماندم تا او هم بیاید . استقبال خوبی کرد و گفت آقای خادمیون سوالها را خلاصه کن که خیلی زیاد است ولی در ادامه با صبوری به همه سوالات جواب داد که نشان از اهمیت ایشان به سایت ما داشت که من به نوبه خود از ایشان تشکر می کنم و امیدوارم در این دوره با کمک همه مردم فهیم بهبهان بتوانیم به مشکلات شهر فائق آییم و شهرمان روند پیشرفت را طی کند.

سوالات را این گونه شروع کردم :

1-آقای مودت یک مقدار از خودتان و سوابق خود بگوئید.

بسم الله الرحمان رحیم، بنده استخدام آموزش و پرورش امیدیه هستم سال 68 استخدام شدم اولین سمتهایی که داشتم مدیریت دبیرستان فارسی مدان در امیدیه بود. بعد از مدتی معاونت تربیتی و آموزشی شدم در دوره اول انتخابات شورا بعد از اینکه از معاونت کنار زده شدم با استقبال مردم وبا اکثریت آرا نفر اول شورای شهر امیدیه شدم .سه سال عضو شورا بودم که بعد ضرورت پیدا کرد به بهبهان آمدم و به عنوان رئیس آموزش و پرورش بهبهان از سال 81 تا 85و 85 هم از مدیریت آموزش و پرورش کنار رفتم  و عده ای اسرار کردند تا در عرصه شورا فعالیت کنم ،و با ورود به انتخابات حدود 18 هزار رای آوردم و به عنوان رئیس شورای شهرانجام خدمت نمودم به طورخلاصه  سه سابقه کلی یکی مدیریت شورای شهر امیدیه ، دیگری مدیریت آموزش و پرورش بهبهان و ریاست و عضویت شورای شهر بهبهان از سوابق بنده است.

2- برنامه هایی که برای بهبود شهرستان در این دوره دارید چیست؟

در رابطه با بحث برنامه ها یکی بحث پروژه های عمرانی است که ما دنبال می کنیم  و یکسری پروژه های نیمه تمام داریم که باید تکمیل کنیم ،مثلا کانال آب خروارکه در دوره سوم شورا شروع کردیم تمام نیست و باید تمام بشود ،کف و بدنه تکمیل شود. ،کف و بدنه تا به مقدار مناسبی تمام نشود کف سازی امکان پذیر نیست  و ممکن است مقداری نیزار رشد کند و مردم فکر کنند برگشته به حالت اول ، ولی این گونه نیست، الان کانال آب خروار وضعیتش از لحاض بهداشتی نسبت به گذشته خیلی بهتر شده ولی باید تکمیل شود ،باید  همت کنیم  تا این شرایط  غیره بهداشتی که شهررا با خطر مواجه کرده از نظر بهداشتی و هم از نظر بوهای نامطبوع و گازهای سمی و همچنین تاثیر بر وسایل خانگی و هم فضای بهداشتی شهر از این وضع بیرون بیاید و بتوانیم در آینده وقتی خشک شد به عنوان بازارچه فصلی یا به عنوان محلی برای وسایل ورزشی بچه ها ازآن استفاده کنیم و افزود : یک سری موانع  ترافیکی وجود داشت  که میگفتند از کانال به عنوان یک باند خیابان نیز میتوان از این کانالها بهره جست  که اینها در مراحل بعدیست. فعلا بدنه سازی وکف سازی انجام گرفته ، وقتی استاندار و معاونت استانی و مسئول حوادس غیره مترقبه  پیشرفت پروژه را دیدند گفتند ما قبلا پول دادیم به بهبهان و کار نکرده حالا که شما از پول خودتان کار کردید تشویق کردند و حدود 500 میلیون تومان اعتبار دادند، امیدواریم سال آینده نیز اعتبار لازم داده شود تا کار را به اتمام برسانیم.برنامه دیگر  بحث باز گشایی خیابانها ،مثلا خیابان سلطان محراب ،آیت الله وحید بهبهانی ،و سایر مواردی که داریم، اینها باید انجام بگیرد و مورد دیگر بحث تکمیل پروژه آتش نشانی فاز 3 انتهای محمد جعفری است ،چون آن  قسمت شهر نیازدارد. و ما سهم خودمان را  داده ایم، استان هم داده وزارت کشور هم اگر سهم خود را بدهد  این پرژه تکمیل خواهد شد. ،بحث پارکینگ طبقاتی از اولویتهای ماست . یکی از مشکلات بهبهان در حال حاضر بحث ترافیک است  ،که ازعهده شهرداری به تنهایی بر نمی آید ما باید بخش خوصوصی را در این زمبنه فعال کنیم  چون من معتقد هستم و کارشناسان نیز بر این باورند که  بهبهان را با اعتبارات دولتی نمیتوانیم تغییر بدهیم و باید مشارکت بخش خصوصی را در بازگشایی خیابانها و احداث خیابانهای جدید و احداث پارکینگ و سایر موارد جلب کنیم یک مقدار هم از مسئولین بهبهانی که در بیرون از بهبهان مسئولیت  دارند انتظار داریم که کمک کنند تا شهر آبا و اجدادیمان از این شرایط بیرون بیاید.

3-حال که دوره قبل به اتمام رسیده مقداری از مشکلات و چالشهای دوره قبلی را بازگو کنید و روش حل آنها را چه می دانید ؟

عرض کنم باید شورا چون یک نظام خرد جمعیست و مثل یک اداره نیست و تصمیمات شورا بر اساس مصوبات  و بر اساس رای انجام می گیرد ، طبیعتا وقتی خرد جمعی باشد  و وقتی سه چهار نفر دور هم جمع شوند خود به خود نقاط مثبت و منفی به دنبال خواهد داشت .ما باید سعی کنیم چالشهایمان را کم کنیم و سعی کنیم اختلاف سلیقه ها روی منافع عمومی شهر و انشا الله در راستای حل معضلات بهبهان متمرکز شود .تاکید میکنم اختلاف سلیقه طبیعیست ولی شورا یک نهاد سیاسی نیست ،ما نباید به سمت سیاسی شدن شورا برویم ،و هر شهری که بخواهد از لحاظ عمرانی پیشرفت کند نباید  وارد عملیات سیاسی شود ، ولی اگر شورایی دیدگاه سیاسی داشته باشد اما در  کارخود سیاسی کاری نکند باز هم قابل قبول است و این هم انتقادیست  که عده میگیرند و من کاملا قبول ندارم چون افرادی که به ما رای داده اند از همه اقشار جامعه هستند و ما نماینده همه مردم بهبهانیم به شخصه هم سعی میکنم انشا الله منافع مردم را تامین کنم و با یک رویکرد جدید بیایم و امیدوارم افرادی که با دیدگاهها و سلیقه های مختلف آمده اند به سوی منافع مردم و حل مشکلات شهری انشا الله گام بردارند.

4-در این دوره آقای آقامیری شهردار باقی خواهد ماند و شما برای ماندن وی تلاشی خواهید کرد ؟

آقای آقامیری از دوستان خوب ماست و در این مدت کوتاهی که سمت شهردار شهر را به عهده دارند توانسته اند برخی از مشکلات را حل کنند . در مورد سوال شما نیز هنوز هیچ صحبتی دال بر مسائل شهرداری انجام نشده و این موضوع در دوره جدید شورا که از شهریور ماه خواهد بود ، تصمیم گیری خواهد شد.

5-در رابطه با مناقصه های شهرداری  مثل مناقصه مرحله دوم سایبان خیابان عدالت و دیگر مناقصات چه توضیحی برای مخاطبان ما دارید ؟  

یکی از پروژه ها که سال گذشته اعتبارش به دلیل عدم تخصیص حذف شد  و نگفتم خدمتتون ،سایبان خیابان عدالت بود ، استعلام کردند که مناقصاتش انجام شود ، از 14/3/92تا 12/4/92  محلت مناقصه است ، بعد یک کمیسیون با عنوان کمیسیون عالی معاملات عمرانی بر اساس اولویت و قیمت پیشنهادی کار را به پیمانکار ارجاع خواهد داد.

6-وضعیت فاضلاب شهری به کجا رسید . چند درصد از کل پروژه انجام گرفته و تعهدات پیمانکاران و تعهدات شهرداری در قبال این پروژه چیست ؟

پروژه فاضلاب یک پروژه ای است که  شهرداری در آن همکاری میکند ، شهرداری بر این پروژه نظارت میکند ولی اجرا با اداره آب و فاضلاب و نظارت کمیته حفاری شهرستان است ،شهرداری در قبال مردم باید تعهد داشته باشه ،پیمونکاران هم باید تعهد بدهند که مسائل ایمنی و بهداشتی را رعایت کنند .الان اسفالت کردن  پروژه، با شش تا پیمونکار و نظارت هم با پیمونکار دیگریست ، البته عده ای ممکن است اطلاع نداشته باشند چون باید 300 کیلومتر کانال حفاری شود  که 120 کیلومترآن انجام گرفته و 180 کیلومتر باقی مانده است .بیساری از مردم  اطلاع ندارند و اینها را از چشم شهرداری می بینند . در صورتیکه  پیمونکاران تعهد داده اند  که نظافت و شستشو از اول پروژه تا آخر پروژه به عهده آنها باشد  و شهرداری فقط ناظر بر حسن انجام کار است  وحتی انجام  آسفالت نیز با شهرداری نیست ، ولی چون معابر عمومی است ، شهرداری باید نظارت دقیق و جدی داشته باشد که این آسیبها کم  شود .این  پروژه ملیست  ، پروژه بزرگیست که باید صورت پذیرد ،مردم مقداری تحت فشارند ولی پیمونکاران و ناظرین باید دقت کنند حاشیه ها را کم کنند . خیلی از مردم گلایه دارند ولی چون پروژه ملیست و اگر  طول بکشد یا با رکود مواجه شود اعتبارش حذف خواهد شد ، بنابر این  ضرورت دارد که اجرا شود. مردم بهبهان مردم صبوری هستند  و در همه شرایط هم نشان داده اند. من خواهش میکنم پیمانکارها و ناظرین درنظافت، پاکسازی، شستشو ،رعایت نکات ایمنی و آسفالت دقت کنند تا مردم بهبهان بعد از این مشقات نتیجه مطلوب این پروژه را ببینند.

7-با وجود رئیس جمهور فعلی و طبق اظهارات دکتر روحانی در قبال رویکرد فرهنگی در بهبهان شاهد چه نوع تغییر آرایش فرهنگی خواهیم بود ؟مشخصا شجریان که تا حدی ضد انقلاب معرفی می شد در مناظرات توسط حسن روحانی از وی به غرور ملی تعبیر شد ؟

این سوال مربوط به شخص من تنها نیست و یک سوال کلی است ، یک بخش از مسائل فرهنگی به عهده  ماست  ،ما سعی میکنیم با برنامه های فرهنگی  منافع مردم و شادی و نشاط آنها را فراهم کنیم برخی موارد نیز مربوط به دیدگاههای کلیه نظام است ،و جناب آقای روحانی نیز نظر خود را گفته اند که برای ما هم قابل احترام است و طبیعتا انتظار داریم با آمدن ایشان در رویکردهای اقتصادی و فرهنگی تغییر قابل ملاحضه ای  را  شاهد باشیم .

8-وجود سه رئیس پیشین شورا در این دوره یعنی شما ، آقای اسمی زاده و آقای همراهی  را مثبت میدانید یا منفی  ،میتوانید با هم همکاری کنید و تصمیم دارید باز دوباره رئیس بشوید ؟

انشا الله سعی میکنیم روابط مثبت باشد و حاشیه هم ایجاد نشود البته  بستگی دارد به اینکه در آینده چه کسی  بخواهد   کاندیدهای ریاست شورا شود ،دوستان اگر به بنده  پیشنهاد دادند و بنده را شایسته دیدند  خدمتشان هستیم  .بنده  به هر حال مدتی هم در این سمت بوده ام و آقای همراهی هم بودند و همچنین آقای اسمی زاده هم بوده اند  . هنوز هیچ صحبتی نشده و هیچ جلسه ای هم تا کنون با هم نداشتیم و بعد میشینیم کنار هم این قضیه را هم با تعامل حل میکنیم .اولویت اول انتخاب هیئت رئیسه است و بعد از آن انتخاب رئیس و بعد هم مسئولین کار گروهها انتخاب خواهند شد.


9-درمورد بازارچه های میوه و مشکل ایجاد شده برای این قسمت از بازار و همچنین زیبایی شهر با وجود دست فروشها و ماشین فروشها چه اقدامی صورت گرفته است؟

باید گفت که توسط شهرداری چند بازار میوه زده شد و بخش خصوصی نیز مشارکت کرد و در حال حاضر 4 بازار میوه سر پوشیده داریم. یک زمانی گاریها هر جایی دیده می شد . ولی با ساخت این بازارها گاریها به این مکانها هدایت شدند.ولی در حال حاضر مشکل جدیدی ایجاد شده که به گفته شما همین ماشینهای فروش میوه هستند که هم به کسبه بازارها ضرر می رسانند و هم شکل شهر را نازیبا کرده اند. مرتب هم به شهرداری راجع به این قضیه تذکر داده می شود ولی در دوره آینده باید فکری اساسی برای حل این مشکل نمود.این موضوع با همکاری بیشتر نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی و نیروی محترم قضایی قابل حل است.

10-وضعیت نیروهای اخراج شده شهرداری به کجا رسید؟

با توجه به اینکه شهرداری چندماهی است که به روز مزدها حقوق پرداخت نکرده است و شهردار فعلی ، آقای آقامیری اعتقاد دارند که یک دلیل آن افزایش بی رویه نیروهاست.البته ما هم این را می پذیریم ولی مردم نیز روی کارشان سرمایه گذاری کرده اند ، ممکن است عده ای از آنها به خاطر وجود این شغل ازدواج کرده باشند.اخراج این افراد سبب متزلزل شدن کانون خانواده هایشان خواهد شد.به همین خاطربرای بازگشت 80 نفر از آنها پیشنهاد داده شد که برگشتند.بقیه نیز براساس نیاز شهرداری برمی گردند.البته معتقدیم که تعدیل نیرو باید صورت گیرد.

11-مشکل شهرداری با تامین اجتماعی به کجا رسید؟

آن موضوع به شکل اقساطی حل شد و شهرداری در حال پرداخت تعهدات خود به تامین اجتماعی است . با این کارمشکل بازنشست شدگان شهرداری نیز حل شده است.

12-شورای جدید از چه زمانی شروع به کار خواهد کرد؟

شورای جدید از شهریور ماه کار خود را آغاز خواهد کرد.

13-شایعات زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه هر کسی که به شورا وارد می شود برای این است که زمینهای خودش را به محدوده شهر وارد کند و پولی به جیب بزند . صحت این موضوع تا چه اندازه است؟

ابتدا بگویم که اولا بودجه شهرداری بر مبنای 16.5 میلیارد تومان بسته شده است  و منتظر جواب نهایی برای تصویب آن هستیم و در مورد سوال  شما در رابطه با محدوده شهر باید گفت : یک کمیسیون در استانداری و مسکن شهرسازی جهت این امر یک مشاور می گیرند و این مشاور به ما معرفی می شود . در حال حاضر حدود دو سال است که مشاور در مورد این موضوع کار می کند. در طی این مسیر نیز کمیسیونها و جلسات زیادی گرفته می شود. برای نمونه کمیسیون ماده 5 و کمیسیون مسکن و شهر سازی استان . سپس شورای عالی شهرسازی واقع در تهران نظر می دهد . و بعد از تصویب در آنجاست که محدوده شهر آن هم با کار کارشناسی افزایش میابد . اینگونه نیست که بتوان در این موضوع سلیقه ای برخورد کرد .

14-تصمیمی برای تعریض خیابان جوانمردی یا بازار سرپوشیده کردن آن دارید؟

قبلا همین مطلب عنوان شده بود و اصلا قبول برداشتن بلوار خیابان جوانمردی جهت یک طرفه کردن آن بود .فرماندار وقت نیز قول مساعد داده بودند ولی بدلیل اعتراض عده ای از بازاریان و امور صنفی آنها مشکل ایجاد شد و متاسفانه عملی نشد . البته هنوز جزء  پیشنهادهای ما هست ولی یک قدرت آمرانه و هماهنگی مورد نیاز است تا بتوان این موضوع را حل کرد.

مودت ادامه داد : این کار جهت کنترل ترافیک هم موثر است.ولی در ابتدا ممکن است برای کسبه رکود به دنبال داشته باشد ولی نهایتا به سود آنها خواهد بود.


15-چه برنامه های فرهنگی – اجتماعی برای شادی و نشاط شهروندان در دوره جدید در نظر گرفته اید؟

برنامه هایی در سالهلی گذشته بوده که در این دوره نیز تصمیم داریم با تقویت بیشتر پایه های فرهنگی آن کارها را دنبال کنیم . برنامه هایی نظیر کوهنوردی ، پیاده روی عمومی ، غذاهای سنتی ، جشن بادبادکها ، دوچرجه سواری ، برنامه های مناسبتی مثل میلاد امام رضا ( ع) یا نیمه شعبان وجود داشته است . امیدواریم این برنامه ها ادامه یابد و همچنین از سایر برنامه هایی که بتواند به فرهنگ عمومی شهر کمک کند در دستور کارمان وجود دارد.

کورش مودت ادامه داد: از دیگر کارهای فرهنگی ما حمایت از ناشرانی بوده است که در زمینه فرهنگی و شناسایی بهبهان اقداماتی انجام داده بودند . از دیگر اقدامات فرهنگی ما حمایت و تجلیل از قهرمانان و افتخار آفرینان عرصه ورزش و علم و دانش بوده است و افزود به نفر دوم کنکور که از شهرمان بود یک خودرو ملی اهدا شد .البته جو جامعه یک مواردی را نمیپذیرد و موانعی هم وجود دارد و اعتراضهایی هم می شود که البته برای رفع این موارد باید با برنامه ریزی بیشتر و چک کردن محتوای برنامه ها اقدام کرد تا مسائل حاشیه ای کمتر مشکل ساز شود.

16-در مورد پارکهای بازی شهر من جمله آریاگان که بسته شد و دیگر پارکهای بازی که همه به میزان اجاره معترضند چه نظری دارید . آیا این عدم حمایت به تعطیلی پارکهای موجود نمی انجامد؟

ما حمایت کردیم و در افتتاحیه پارک بازی آریاگان نیز حضور داشتیم و مشکلی با شهرداری و شورا در زمینه کارخود نداشتند.وافزود در مورد دلیل تعطیلی پارک با ما صحبت خاصی نداشتند .

رئیس شورای شهر در مورد دیگر پارکها و هزینه بالای اجاره گفت : ما در شورا معمولا سعی داریم اجاره ها را تعدیل کنیم و حتی با وجود توافقی که روی میزان اجاره  انجام می شود باز هم به درخواست کاهش هزینه ها پاسخ مثبت داده ایم .که غیر قانونیست ولی ما برای اینکه این عزیزان بتوانند خدماتی به شهروندان ارائه کنند این کار را انجام می دهیم و درواقع در شورا هدفمان بیشتر خدمات دهی است نه سود دهی و اگر کسی هم در این مورد اعتراضی داشته باشد به شورا مراجعه نماید تا به اعتراضش رسیدگی شود.

17-سیاسی کاری یا هر تعبیری که شما به کار ببرید را در شورای شهر موثر یا مخرب می دانید ؟

نمی توان عنوان کرد  کسی که در شوراست دیدگاه سیاسی ندارد ولی معتقدم برای عمران شهر و پیشرفت و تسریع در کار شورا هر کسی می تواند دیدگاه خود را حفظ کند ولی در موضوعات کلان شهری دیدگاه سیاسی خود را دخالت ندهد و به فکر پیشرفت شهر باشد .البته نظر امام جمعه محترم در این زمینه برای ما قابل احترام است و ما هم سعیمان این بوده که در کارمان سیاسی کاری نباشد ولی چون میگفتند شورای قبلی شورای اصلاحات است ، طبیعتا یک عده ای موضع گیری می کردند.

رئیس شورای شهر تاکید کرد : اعضا و جناح ها باید بال نظام باشند ، نباید همدیگر را تخریب کنند. نباید صرف اصواگرا یا اصلاح طلب بودن باعث تخریب همدیگر شویم .سعی کنیم به جای تخریب همدیگر با گفتمان و انتقاد سازنده به فکر پیشرفت شهر باشیم. نظر امام جمعه در این زمینه نیز نظر مشفقانه ای است و ما هم سعی خواهیم کرد که نظر امام جمعه محترم تامین شود.اگر مسئولین تعامل کنند مسلما منافع مردم شهر تامین خواهد شد.کورش مودت در پایان گفت : من از شما آقای خادمیون و خبرگزاری بهبهان نیوز تشکر می کنم وتشکر و سپاس ویژه هم از مردم عزیز ، فهیم و شریف  بهبهان که با حضور 72% خود واقعا حماسه سیاسی خلق کردند دارم.و امیدوارم که بتوانیم پاسخگوی این همه لطف مردم صادق و بافرهنگ و شریف بهبهان باشیم و بتوانیم خدمت گزار خوبی باشیم .

رئیس شورای شهر بهبهان ادامه داد :  از اینکه بنده مجددا از سوی مردم  دارالمومنین بهبهان به عنوان یک خدمت گزار کوچک لایق شناخته شدم واقعا بر خود می بالم و امیدوارم بتوانم پاسخ این همه محبت مردم شریف بهبهان را با کار و خدمت در دوره جدید شورا بدهم.از همه گروهها ، نهادها ، انجمن ها ، ngo ها ، که حمایت کردند و همچنین تشکر ویژه از فرماندار محترم ،شورای محترم تامین ، هیئتهای نظارت ، اجرایی و بازرسی ، کلیه ابواب جمعی ، دولت وپرسنل زحمت کش شهرداری و سایرین دارم ،  اگر کسی هم از قلم افتاد عذرخواهی می کنم.و امیدوارم در 4 سال آینده وقتی کارمان تمام شد حد اقل پیش خودمان و مردم و خدای متعال رو سفید باشیم.

 

 

  

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon