Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش روز / متولیان امر پاسخ دهند/

  بهبهان زیر پای موتورسواران مردم آزار / سد شهداء جولانگاه موتورسواران هنجار شکن!

  عصر بهبهان : عصر بهبهان : منظره خیابان‌ها و پیاده‌روهای شهر این روزها بیشتر شبیه پیست موتورسواری شده است ، در بزرگراه‌ها و خیابان‌های اصلی و فرعی از هر طرف حداقل چند موتورسیکلت در حال تردد هستند ، موتورسواران پیاده‌روها را به سواره‌روها ترجیح می‌دهند.


  به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر بهبهان ، به نظر می رسد نبود نظارت جدی متولیان امر بر رفت‌وآمد موتور سیکلت‌ها در جای خود علاقه بیشتری برای استفاده از موتورسیکلت در بین مردم ایجاد کرده است، این در حالی است که موتورسیکلت‌سواران ،خود را به هیچ قانونی پایبند نمی‌دانند.
  مردم بهبهان و حومه پس از احداث و ایجاد مکان تفریحی سد شهداء ، این فضا را مکان امنی برای تفریح و دور هم نشینی خانوادگی برگزیدند و  مدتها بود که آرامش به بهبهان برگشته بود اما دیری نپایید که عده ای هنجار شکن با بر هم زدن آسایش مردم و زیر پا گذاشتن حقوق شهروندی این آرامش را گرفتند ، هنجارشکنانی که با موتور سیکلت از مسیر های ممنوعه و محل استراحت خانواده ها میگذرند و گویا که در این شهر مدتهاست فرهنگ شهرنشینی رخت بر بسته است.


  شب گذشته که به اتفاق خانواده لحظاتی را در مکان تفریحی سد شهداء سپری کردیم ، با پدیده ای شوم مواجه شدیم که دل هر گردشگری را به درد آورده بود ، عبور و مرور موتور سواران با سرعت زیاد از محل پیاده روی و تجمع خانواده ها صحنه ای دور از شأن ومنزلت مردم بهبهان رقم زد که شاید هیچ گاه هیچ گردشگر و سیاحی در ذهن خود تصور نکرده است.


  عبور و مرور بی محابای آنان در پیاده روها، مشکلاتی را برای مردم به خصوص پیرمردان، زنان سالخورده و کودکان بوجود می آورد و این افراد برای تردد در پیاده روها همواره نگران هستند تا خطری جان آنان را تهدید نکند.  صدمات جسمی و روحی ناشی از تخلفات این افراد در برخی از موارد غیرقابل جبران بوده و پشیمانی موتورسواران نیز هیچ سودی برای مصدومان ندارد.  براستی این فرهنگ غلط از کجا نشأت گرفته است که اینچنین به حدود و حقوق شهروندی تعرض میشود ؟


  آیا باید همیشه پلیس مراقب و ناظر اعمال و رفتار اجتماعی ما باشد پس فرهنگ و وجدان انسانی کجا رفته است ؟

  این موضوع ما را بر آن میدارد تا از مسئولین و نهاد های ذیصلاح ، معضل پیش رو را جویا شویم و راه برون رفت را دریابیم.


  به امید روزی که رعایت مقررات راهنمایی، نه به خاطر ترس از جریمه شدن توسط ماموران عزیز راهنمایی، بلکه به خاطر فرهنگ بالای ما باشد و موتورسواران نیز با رعایت کامل قوانین و مقررات ،  در کاهش رعب و وحشت همشهریان و رانندگان خودروها نسبت به موتورسواران  نقش موثری ایفا نمایند .
  تاریخ انتشار: ۱۲:۵۹:۱۷ | جمعه, ۷ / فروردین / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.