Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • معاون بین الملل سازمان بسیج در گفت و گو با دانا:

  دولت اجازه طرح مباحث امنیتی را به افراد معلوم الحال ندهد/ اظهارات یونسی نابخردانه و نسنجیده بود

  عصر بهبهان : معاون بین الملل بسیج گفت: باید با توجه به فضای کلان کشور و اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی تحت زعامت رهبر فرزانه انقلاب در مورد حضور افراد مساله دار و خطرناک برای امنیت ملی و منافع ملی فرآیندهای کلان سیاست گذاری سیاست خارجی تجدید نظر نماید و حتی فراتر از این، اجازه طرح مباحث حساس مربوط به امنیت جهانی و منطقه ای و سیاست خارجی کشور را به این گروه معلوم الحال ندهد.  به گزارش عصر بهبهان احمد اسفندیاری، معاون بین الملل سازمان بسیج مستضعفین در گفت و گو با خبرنگار بین الملل شبکه اطلاع رسانی راه دانا، در خصوص اظهارات اخیر یونسی و هجمه های زیادی که علیه ایران به راه افتاد اظهار داشت: باید این نکته را در نظر گرفت، در شرایطی که موج اسلام هراسی و ایران هراسی دنیا را فراگرفته و امپراطوری رسانه ای غرب با استناد به دلایل واهی بر طبل عناد و دشمنی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می کوبد، عده ای هر چند معدود در داخل کشور آگاهانه یا ناآگاهانه بر آتش دشمن می دمند و با اظهارات نابجا و بدون پشتوانه علمی و منطقی، فضا را غبار آلود می کنند.

  وی همچنین گفت: اظهارات سخیف و به دور از منطق دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت ها که در یک همایش فرهنگی مطرح شده، اقدامی نابخردانه و نسنجیده بود که واکنش های منفی مختلفی را به همراه داشت.

  معاون بین الملل سازمان بسیج در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه این اظهارات چه تاثیراتی بر روابط دوستانه ایران و عراق داشته و ملت عراق سخنان آقای یونسی را چگونه در نظر می گیرد، تصریح کرد: ملت مسلمان و برادران عزیز ما در کشور دوست و همسایه عراق، اگرچه تحت تاثیر این اظهار نظر واهی و تبلیغات و هجمه های سنگین دشمنان قسم خورده نظام اسلامی قرار نگرفتند؛ اما از طرح چنین مسائلی ابراز ناراحتی و انزجار کردند.

  اسفندیاری در ادامه خاطرنشان کرد: ملت بزرگ و مستضعف عراق می داند که مواضع واقعی نظام توسط سربازان گمنامی اعلام می گردد که در جبهه های حق علیه باطل در خطوط مقاومت به مبارزه با تروریست ها و حامیان آن ها مشغولند، نه توسط عده ای معلوم الحال که با نتانیاهو و صهیونیسم جهانی همنوا شده اند.

  ­وی با اشاره به اینکه رسانه های عربی به دنبال اظهارات علی یونسی مانور سنگینی بر روی آن دادند و آن را برای مخاطبانشان، نوعی کشور گشایی و آرزوی احیای امپراطوری از سوی ایران در منطقه ارزیابی کردند تصریح کرد: همه محرومین و مستضعفین جهان می دانند که انقلاب اسلامی ایران با هدف فراگیری حکومت عدل اسلامی در سطح جهان شکل گرفت و صدور پیام و آرمان های انقلاب در جای جای جهان آرزوی دیرینه بنیان گذار و معمار کبیر نظام اسلامی بود. اما این به معنای کشور گشایی و تجاوز به خاک دیگر کشورها نیست.

  معاون بین الملل بسیج ضمن بیان این موضوع که کمک و مساعدت به کشورهای محروم و مستضعف یکی دیگر از اهداف مهم انقلاب اسلامی بود گفت: بر مبنای شرع مقدس اسلام آنجا که هر مظلومی طلب یاری نماید، بی تردید فرزندان پاک روح الله کبیر به یاری او  می شتابند.

  اسفندیاری با تأکید بر این موضوع که حضور مستشاران نظامی ایران در کشور عراق نه به واسطه اهداف تجاوزطلبانه نیست، بلکه پاسخی به استمدادطلبی مردم مظلوم عراق و ارتش این کشور بوده است، یادآور شد:  پیوند های مذهبی و تاریخی ملت های ایران و عراق خیلی فراتر از این است که حتی فکر تجاوز و کشورگشایی به ذهن ملت بزرگ ایران در مورد عراق متبادر شود، همان طوری که بارها نیر مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی اعلام کرده اند که امنیت عراق، امنیت ایران است بی تردید برادران ما در عراق تحت تاثیر این اظهارات و القائات قرار نمی گیرند و روابط دوستانه دو ملت بزرگ ایران و عراق همچنان استوار و پا بر جا و بیش از پیش تقویت خواهد شد و مسائل این چنینی که توطئه دشمنان می باشد به نتیجه نخواهد رسید.

  وی در پاسخ به سوالی در خصوص چگونگی اقدامات دولت برای خنثی سازی این گونه توطئه ها و مقابله با اسلام هراسی اظهار داشت: در این شرایط حساس، بر دولت فرض است که نسبت به رفع هر گونه شبهه و تردیدی در این مورد اقدام نماید.

  معاون بین الملل بسیج افزود: در گام اول مراجع تصمیم گیری در دولت از جمله ریاست جمهوری، وزارت امور خارجه و شورای عالی امنیت ملی به صورت صریح و شفاف مواضع خود را در این مساله اعلام کنند و در گام بعدی این دولت است که باید با توجه به فضای کلان کشور و اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی تحت زعامت رهبر فرزانه انقلاب در مورد حضور افراد مساله دار و خطرناک برای امنیت ملی و منافع ملی فرآیندهای کلان سیاست گذاری سیاست خارجی تجدید نظر نماید و حتی فراتر از این، اجازه طرح مباحث حساس مربوط به امنیت جهانی و منطقه ای و سیاست خارجی کشور را به این گروه معلوم الحال ندهد.

  اسفندیاری در پایان ضمن تاکید مجدد بر وجود روابط دوستانه و مستحکم میان دو ملت بزرگ ایران و عراق و آرزوی نابودی هر چه زودتر تروریسم منطقه ای و خشکانده شدن ریشه تروریسم جهانی – آمریکا و رژیم صهیونیستی، گفت: از دولت می خواهیم تا مواضع شفاف و صریح خود را در این مساله اعلام کند تا یکبار دیگر توطئه دشمنان خبیث نظام خنثی شود.

  تاریخ انتشار: ۱۰:۲۰:۵۱ | دوشنبه, ۲۵ / اسفند / ۱۳۹۳
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.